آیا آدامس تریدنت سرطان زاست ؟!

آدامس تریدنت سرطانزا و عقیم کننده است ؟!

مدتی است شایعاتی مبنی بر سرطانزا بودن و عقیم کننده آدامس تریدنت شنیده میشود . اساس این شایعه درج عبارتی مبنی برغیر قابل فروش بودن “Not for sale in U.S.A”  در امریکاست
به گزارش راهنمای کرج به نقل از ایانا در گفتگو با یک متخصص بهداشت عنوان شد : وجود عبارتی که فروش این آدامس‌ها را در ایالات متحده ممنوع می‌کند، دلیل بر ناسالم بودن آنها نیست و خبرهایی که این محصول را مضر می‌داند، اساسا شایعه است.
این متخصص بهداشت با اشاره به سیستم مالیاتی آمریکا  ادامه داد : چنین عبارت‌هایی به منظور کنترل و ریزبینی‌ها در امور مالیاتی و گمرکی روی محصول نوشته می‌شود، زیرا در این کشور محصولاتی که مخصوص صادرات باشد، مالیات و گمرک متفاوتی نسبت به تولیدات دیگر خواهد پرداخت.

۴۳۰۵_۷۳۸
وی خاطرنشان کرد: بنابراین شرکت‌های تولیدی برای برخورداری از یارانه‌های صادراتی، با نوشتن عبارت‌هایی این‌چنینی شاهدی بر ادعای خود می‌آورند.
همچنین  در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا گروهی از آدامس‌تریدنت  موجود در بازار ، فاقد عبارت یادشده است، تصریح کرد: به احتمال قوی، این دسته از محصولات به صورت قاچاق از مرزهای آمریکا خارج شده و به‌صورت غیررسمی وارد کشور می‌شوند.
دباغ‌مقدم افزود : وزارت بهداشت تنها بر آن دسته واردات موادخوراکی نظارت دارد که شرکت‌ها آن را به‌صورت رسمی ثبت سفارش می‌کنند؛ بنابراین روی چنین محصولاتی قطعاً برچسب و عبارت‌های فارسی مخصوص وزارت مربوطه وجود دارد.
منبع www.iana.ir

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.