املاک کرج و آنچه در معاملات ملکی باید بدانیم

املاک کرج | ملک و امور ملکی همیشه حساسیت هایی داشته و سئوالاتی که دایما مایه نگرانی مردم است . شرایط یک خرید و فروش قانونی ، مسایل مربوط به تنظیم قرارداد و قولنامه ، رهن و اجاره و بسیاری از سئولات دیگر . امروز می خواهیم به برخی از مهمترین سئولات و مشکلات ملکی پاسخ دهیم و چه بهتر که پاسخگو ، کارشناس با سابقه امور ملکی باشد . عظیمیه ، میدان مهران ،در ضلع شمالی میدان مهران ، تابلوی بزرگ املاک ماندگار خودنمایی میکند .
آقای رفیعی مدیریت محترم املاک ماندگار ، پاسخگوی سئوالات هستند .

آنچه باید درباره  معاملات ملکی و املاک کرج بدانید :

با سلام خدمت شما . املاک ماندگار را چگونه به خوانندگان معرفی میکنید ؟
ضمن عرض سلام خدمت همشهریان گرامی . املاک ماندگار با کادری متشکل از مشاورین با تجربه و آشنا به منطقه چندین سال در عظیمه فعالیت داشته و خدمات مختلف ملکی را ارائه می دهد .

املاک کرج / املاک ماندگار
املاک کرج / املاک ماندگار

– املاک ماندگار مشخصا چه فعالیت هایی در زمینه املاک کرج دارد ؟
. خدمات و مشاوره در کلیه مسایل حقوقی ملک 
. کلیه امور خرید و فروش  ، رهن و اجاره املاک کرج، مسکونی ، اداری و..
. مشارکت در ساخت با همکاری سازندگان معتبر و با سابقه .

– یکی از مهمترین نگرانی های افراد در معاملات ، فروشندگان یا سازندگانی ناشناس و متخلفی هستند که متاسفانه برخی از شهروندان را گرفتار مشکلات قانونی و حقوقی ملک کرده است . شما برای امنیت خاطر خریداران یا موجران برای خرید یا اجاره املاک کرج، چه نکاتی را رعایت کرده و توصیه میکنید ؟
. در اولین اقدام اطلاعات کافی در اختیار خریدار قرار می دهیم این اطلاعات شامل موقعیت محلی ، دسترسی ها ، آپشن های ملک ، موارد حقوقی مربوط به ملک ، احراز هویت و صحت فروشنده است . در مراحل بعد رویت اصل سند و استعلام از مراجع قانونی مربوطه است تا اصالت ملک محرز شود .
کدپستی منطبق با سند و کد رهگیری از مواردی است که شهروندان باید بخواهند و ما نیز برای اطمینان خاطر خریدار ، انجام می دهیم .
– گاها به هنگام خرید یا استعلام قیمت ، خریدار با قیمت های مختلفی روبرو می شود که باعث سردرگمی و تردید خریدار یا مستاجر برای خرید یا اجاره می شود . در این مورد چه توصیه ای دارید ؟
مشاورین ما با داشتن سابقه و شناختن کافی از محل و فروشندگان معتبر می توانند اطلاعات مناسبی از قیمت های واقعی منطقه یا فروشنده به خریدار بدهند و در همه مراحل فروشنده ، خریداریا مستاجر تنها نخواهد بود.
– کلانشهر کرج و املاک واقع در آن باعث شده برخی مشاورین املاک کرج ، فعالیت خود را گسترش دهند . محدوده فعالیت املاک ماندگار کدام مناطق است ؟
به دلیل قدمت و سابقه ای که در عظیمیه داریم بیشتر فعالیت ما در این منطقه است ولی بطور کلی املاک کرج در مناطقی مثل جهانشهر ، گوهردشت و سایر مناطق در حوزه فعالیت ما هستند . 
– بیشترین معضل و مشکل شهروندان کرجی را به هنگام معاملات ملکی چه می دانید و چه توصیه ای دارید ؟
عدم شناخت از فروشنده که بعضا باعث تخلفات و معاملات مشکوک می شود ، عدم آگاهی و اطلاع از قیمت های واقعی و شرایط قانونی معاملات عمده مشکلات شهروندان است. طبعا انتخاب مشاور ملکی امین و شناخته شده اولین گام در انجام معامله ای خوب و مطمئن است .
– املاک ماندگار این موارد را رعایت میکند ؟ به عنوان مثال برای اطمینان از صحت فروشنده و ملک چکار میکنید ؟
در املاک ماندگار همه موارد و محکم کاری ها جهت حفظ منافع طرفین و آرامش خاطرشان رعایت می شود

املاک کرج / املاک ماندگار
املاک کرج / املاک ماندگار

. ما در اینجا بهیچ وجه با کپی سند ، قراردادی تنظیم نمی کنیم . رویت اصل مدارک شناسایی و سند و تهیه کپی برابر اصل در دفتر خودمان ، معرفی فروشندگان و سازندگان خوشنام منطقه و استعلام سند از نظر بدهی یا در رهن بودن و… از مواردی است که علاوه بر موارد قبلی روی آن تاکید داشته و انجام می دهیم.
– بیشتر املاک کرج ، قولنامه ای است . درمعاملات املاک قولنامه ای چه نکاتی رعایت شود؟
اولین مرحله شناخت است . اینکه فروشنده کیست چه سابقه ای دارد و خوشنام باشد و پس از آن همانطور که گفته شد احراز اصالت مدارک و اسناد . در این موارد یک مشاور مجرب می تواند با در نظر داشتن منطقه بهترین گزینه ها را پیشنهاد دهد . گاهی ممکن است ملکی گرانتر باشد ولی از نظر اصول فنی ساخت و ساز و مصالح بکار گرفته شده ، کیفیت بالاتری داشته باشد . همچنین اگر قرار است ملک بعدا و پس از ساخت تحویل داده شود تعهد فروشنده و سازنده مبنی بر تحویل در زمان مقرر لازم است در نظر گرفته شود.

– مواردی پیش میآید که یک واحد به چند نفر فروخته شده و متاسفانه خریدار متضرر گشته و گرفتار عواقب قانونی نیز گشته است . چگونه می شود از این موارد جلوگیری کرد؟
ما در املاک ماندگار در مواردی که ملک دارای سند تک برگی نباشد اقدام به درج اطلاعات فروش در سند و مهمور کردن آن می کنیم تا ضمن جلوگیری از فروش مجدد ، خریدار نیز با دیدن سند بداند آن واحد در مالیکت چه کسی است . بنابراین امکان فروش چندباره که در مواردی توسط افرادی صورت میگیرد منتفی است .
در اینجا لازم است نکته ای را اضافه کنم که اصولا در املاک ماندگار ، ما املاک مشکوک و سازندگان نامعتبر را بهیچ وجه معرفی نمیکنیم .

– از مشکلات مردم پرسیدیم از مشکلات شما هم سئوالی داشته باشیم . در صنف املاک کرج  نکته یا مشکلی که لازم می دانید منعکس شود دارید ؟
یکی وجود افرادی است که بصورت غیر مجاز فعالیت دارند که جدا از تخلفی که خود مرتکب میشوند مشکلاتی را نیز برای مردم بوجود می آوردند .
مورد بعدی تعرفه است که از سال ۹۰ تا کنون افزایش نیافته و کاهش نیز داشته است . قبلا کمیسیون اجاره یک سوم اجاره یکماه بود که حالا یک چهارم شده .

– کمیسیون معاملات طبق اعلام اتحادیه چقدر است؟

همانطور که عرض شد برای اجاره یک چهارم اجاره یکماه است . برای فروش تا ۱۰۰ میلیون اول ۴۰۰ هزارتومان و بالاتر از آن را به ازاء هر ۱۰۰ میلیون ، ۲۰۰ هزارتومان دریافت می شود .

از اینکه در این مصاحبه شرکت داشتید و اطلاعات مفید و ارزشمندی در اختیار همشهریان قرار دادید متشکریم .
بنده هم متقابلا برای شما و شهروندان عزیز کرجی ارزوی سلامت و ایامی خوش دارم.

تهیه و تنظیم : راهنمای کرج/تحریریه

[box type=”info” align=”aligncenter” ]برای کسب اطلاعات بیشتر از املاک کرج اعم از مسکونی یا تجاری  و استفاده از خدمات املاک ماندگار با شماره تلفن های ۳۲۵۲۵۳۰۶ – ۳۲۵۴۷۶۴۰ – ۳۲۵۴۷۶۳۴ در تماس باشید. [/box]

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.