انواع عینک آفتابی بر اساس مد و کیفیت

عینک آفتابی از جمله وسایلی است که ارتباط مستقیم با سلامت چشم ها و جلوگیری از عوارض ناشی از اشعه های مضر آفتاب دارد . لیکن در بازار نابسامان عرضه و تقاضا ، خرید یک عینک استاندارد و مناسب ، خود به دغدغه ای جدید تبدیل شده است . بررسی‌ها نشان می‌دهد، سالانه ۵میلیون عینک آفتابی به قیمت ۳ تا ۱۵ دلار از چین وارد و به چندین برابر قیمت در واحدهای غیرصنفی و فاقد مجوز به مشتری‌های ایرانی عرضه می‌شود؛ عینک های آفتابی تقلبی و بی‌کیفیتی که قیمت برخی از آنها به ۳۵۰هزار تومان نیز می‌رسد.

عینک آفتابی,عینک طبی,عینک تقلبی

عینک آفتابی از ابتلاء به آب مروارید جلوگیری میکند :

بازار عینک آفتابی مانند انواع و اقسام بازارها دارای زیر و بم کاملا تخصصی است، اما بسیاری از خریداران و مراجعان این بازار تنها درگیر رنگ و لعاب شده و بدون توجه به تخصصی بودن انتخاب عینک آفتابی مناسب دست به جیب می‌شوند و نه‌تنها به بینایی خود خدمت نمی‌کنند بلکه آن را در معرض امراض مختلف قرار می‌دهند. سالانه حدود ۵میلیون عینک آفتابی وارد کشور می‌شود و الزام استفاده به عینک آفتابی حتی بیشتر از عینک طبی است؛ چراکه همه مردم باید از عینک آفتابی استفاده کنند درحالی‌که هیچ الزامی برای استفاده از عینک طبی برای همه مردم وجود ندارد. رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان عینک تهران می‌گوید: براساس دسته‌بندی سازمان بهداشت جهانی ایران ازجمله کشورهایی است که ساکنان آن به‌دلیل شرایط جوی در معرض ابتلا به بیماری آب مروارید قرار دارند، بیماری که با استفاده از عینک‌های آفتابی به‌راحتی می‌توان از آن پیشگیری کرد.

انواع عینک آفتابی بر اساس مد و کیفیت :

به طور کلی عینک آفتابی براساس دو نوع تقاضا روانه بازار می‌شود. این دو گزینه عبارتند از عینک‌های فشن‌دیزاین (عینک‌هایی ساخته شده براساس مد روز) و عینک‌های کوالیتی‌دیزاین (عینک‌های ساخته شده براساس کیفیت و کارآیی).
این در حالی است که براساس پژوهش‌ها، گروه نخست بسیار محبوب‌تر و پرمخاطب‌تر هستند، به‌طوری‌که بیشتر تولیدات کارخانه‌های معروف عینک آفتابی به بخش عینک‌های فشن‌دیزاین اختصاص یافته و بخش کوچکی در گروه تولیدات باکیفیت قرار گرفته است. بنابراین اگر شما جزو افرادی هستید که عینک آفتابی فشن‌دیزاین را می‌پسندید، بد نیست بدانید نشان(برند)هایی چون گوچی، سواروفسکی، دولچه گابانا، شنل، ورساچه، بری‌بری و وُگ برای شما بسیار مناسب است و می‌توانید عینک‌های بسیار زیبا با طراحی‌های مختلف را در کنار کیفیت مناسب از این نشان(برند)ها تهیه کنید اما اگر به کیفیت محصولات اهمیت می‌دهید و زیاد به‌دنبال مد روز نیستید می‌توانید در میان تولیدات ریبن، سُوور، پِرسول و رِبو عینک مناسبی برای خود بیابید، هرچند برخی از این عینک‌ها در بازار داخلی ایران بسیار نادر است و برای داشتن یکی از تولیدات این نشان(برند)ها باید هزینه سنگینی بپردازید.

فریب دستروشان و عینک های چینی تقلبی را نخورید :

برای حفظ سلامتی خودتان هم که شده فریب دستفروشانو جنس‌های ارزان، زیبا، مارک‌دار و نشان‌های تقلبی روی عینک‌ها را نخورید، خسیس نباشید و برای جلوگیری از بروز آب مروارید، کم‌بینایی، نابینایی، ایجاد چروک پوستی در اطراف چشم و… عینک‌های دودی یا آفتابی استاندارد بخرید که این مشخصات را داشته باشد؛عینک خوب باید UV۴۰۰ باشد. از ۳ ساعت بعد از طلوع آفتاب تا ۳ ساعت قبل از غروب، اشعه ماورای بنفش در هوا موج می‌زند. شاید این عدد روی برچسب عینک هم باشد، اما با دستگاه UV متر موجود در عینک‌فروشی‌ها آن را امتحان کنید. دستگاه باید عدد آن را از ۹۸ درصد به بالا نشان دهد.
چشم و اطراف آن را، از زیر ابرو تا نزدیک گونه دربربگیرد. علاوه بر این، در یک اتاق با نور معمولی، به آینه نگاه کنید، با عینک مناسب باید قرنیه چشم‌هایتان را در آینه، به سختی ببینید.
گسترش صنعت

معاینه چشم و سئوالاتی که از اپتومتریست داریم

مراقب عینک های طبی و آفتابی تقلبی باشید

 

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.