بازار فالوورهای تقلبی اینستاگرام از رونق افتاد !

از فعالیتهای سیاهی که در شبکه های اجتماعی انجام می شود افزایش فالوور برای صفحات اجتماعی است . شیادانی که با انواع ترفندهای فریبکارانه ، ابزار دروغ و فریب می سازند تا سفارش دهندگان با با محبوبیت پوشالی ، به فریب اعتماد کنندگان و دوستداران خود بپردازند !
کار اصلی «فالوورفوشان» تولیدِ فالوور است؛ یعنی وقت و زمان زیادی صرف می‌کنند(شاید هم با سیستم‌هایی در زمانی اندک این کار را انجام می‌دهند) تا صفحه‌های غیرواقعی بسازند و این صفحه‌ها فالوورهای صفحه‌ی فلان شخصیتی شوند که پول خوبی هم برای این کار می‌پردازد. در حقیقت تعدادی که به فالوورهای آن شخص اضافه می‌شود تنها جنبه زینتی دارند و بیشتر به درد پُز دادن و البته کم نیاوردن در مقابل دیگران می‌خورند.

اینستاگرام صفحات غیر فعال و فالوورهای جعلی را حذف می کند :

فالوور,فالوور فروشان,اینستاگرام
صفحه‌هایی که این «فالوورفروشان» می‌فروشند، هیچ لایک و کامنتی در پی نخواهند داشت، چرا که اصلا این صفحه‌ها کاربر واقعی ندارند.
اما از این «فالوورفروشان» زرنگتر، مسئولان اینستاگرام‌اند. هر صفحه‌ای که کاربران در اینستاگرام می‌سازند، برای این بِرند هزینه‌هایی دربر دارد؛ پس این صفحه‌های غیرفعال و غیرواقعی که تنها فضاهای اینستاگرام را اشغال کرده‌اند و کاملا غیرفعالند، ضررهایی برای اینستاگرام در پی دارد.
پیش‌تر از این هم مسئولان اینستاگرام اعلام کرده بودند که خریدن صفحه‌های غیرواقعی خلاف است.

در روزهای گذشته اینستاگرام تصمیم گرفته صفحه‌هایی که در سه ماه گذشته فعالیتی نداشته‌اند را «دی‌اکتیو‌»(غیرفعال) کند. همین تصمیم اینستاگرام بازار «فالوورفروشان» را کساد کرده است.
در طرحی که اینستاگرام اجرا کرده صفحه‌هایی که هیچ چیزی شیر نمی‌کنند و تنها بییننده هستند حذف می‌شوند. حدود ۳۰ درصد از صفحه‌های اینستاگرام در این اقدام حذف شده‌اند.

اینستاگرام برای اجرای این کار از سیستمی هوشمند استفاده می‌کند تا هیچ صفحه واقعی حذف نشود. سیستم هوشمند اینستاگرام به صورت خودکار به سراغ صفحه‌های پرمخاطب رفته و اول فالوورهای آنان را برررسی کرده است.

با اجرایی شدن طرح اینستاگرام، نه تنها بازار «فالوورفروشان» کساد شده بلکه فالوورهای برخی از خوانندگان و بازیگران ریزش چشمگیری داشته و برای آنان دردسرهایی ایجاد شده است.

برای مثال صفحه اینستاگرام برخی از بازیگران با حدود ۴۰۰ هزار ریزش فالوور مواجه شده و برخی دیگر هم ریزشی اندک داشته‌اند. در مواردی که ریزش فالوورها کمتر از ۵۰ هزار بوده می‌توان ماجرا را طبیعی تلقی کرد، چرا که مثلا در میان یک میلیون فالوورِ فلان خواننده طبیعی است که حدود ۳۰ یا ۴۰ هزار فالوور برای چند ماه فعالیتی در صفحه‌شان نداشته باشند و اینستاگرام آنها را غیرواقعی تشخیص دهد.
به نظر می‌رسد که انگشت اتهامِ خرید فالوورهای غیرواقعی بیشتر به سمت چهره‌هایی است که فالوورهایشان ریزش‌های چندصدهزاری داشته است.
 در حقیقت این کار اینستاگرام می‌تواند نشان دهد که کدام یک از چهره‌های معروف بیشترین فالوورهای واقعی را دارند و کدام یک از این چهره‌ها به دنبال خودمطرح کُنیِ بیهوده بوده‌اند. خودمطرح کردنی که از راه تقلب به دست آمده و به چشم بر هم زدنی، واقعیتش عیان می‌شود.
بی‌شک شهرت و در معرض توجه بودن چیزی است که هر انسانی را وسوسه می‌کند، اما به راستی کسانی همیشه مشهور و در معرض توجه باقی می‌مانندکه برای رسیدن به این جایگاه حاضر به انجام هر کاری نباشند.
خبرگزاری تسنیم
این مطالب را هم پیشنهاد میکنیم بخوانید :
چرا کانال های تلگرام از رونق افتاده اند ؟!
۱۲ روش برای افزایش اعضاء کانال تلگرام
۱۰ نکته جالب درباره تلگرام که نمی دانید!

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.