با مصرف سوسیس منتظر سرطان روده باشید

سوسیس و فراوردهای گوشتی مشابه از جمله مواد غذایی هستند که با وجود ظاهر فریبنده و طعم لذیذ به دلیل وجود موادی نظیر نیترات ها در تهیه آن ، همواره توسط متخصصین مورد هشدار بوده اند . اگر هنوز هم در مصرف این فراورده خطرناک محتاط نیستید و زیاده روی می کنید  این گزارش برای شماست .

سوسیس از موادی چون چربی و مخلوط گوشت خوک و گاو ، گاومیش و … تهیه می شود و این امر سبب بروز عارضه سرطان در بدن افراد می شود.
گزارش ها حاکی از آن است که خوردن یک سیب در روز انسان را بنا بر گفته پزشکان ایمن و سالم نگه می دارد اما مصرف یک وعده سوسیس اثری کاملا برعکس و منفی بر افراد می گذارد.

مضرات سوسیس، تهیه سوسیس، سرطان
بر اساس گزارش دانشمندان علم تغذیه فست فود ها سوسیس بوسیله مهاجران آلمانی در قرن نوزدهم به کشور آمریکا وارد شد و امروزه به یکی از غذاهای لذیذ و محبوب مردم آمریکا در آمده است که بر اساس تحقیق کارشناسان سازمان غذایی آمریکا گوشت به کار برده شده در سوسیس علت اصلی بروز سرطان در افراد مصرف کننده است.
در بعضی از کارخانجات در آمریکا سوسیس را از چربی شکم حیوانات و پوست آنها تهیه و با اضافه کردن افزودنی های مختلف به صورت خمیر درآورده و برای ازبین بردن بوی بد زخم آنها عطر و مقادیر زیادی نمک اضافه می کنند.

سوسیس از چه چیزی درست شده است ؟

دانشمندان علم تغذیه می گویند در  سوسیس ها موادی چون نیترات، نیتریت ، مواد آلی و نیو گلوماتات در درجه حرارت بالابا چربی فراوان تهیه می شود و ماده ای به مراتب سمی تر از سیگار درست می کنند که باعث بروز سرطان روده بزرگ در افراد مصرف کننده می شود.
گفتنی است با مصرف سوسیس یک گام به بیماری های پانکرانس ، معده ، مثانه و سرطان روده بدون آنکه خود متوجه شده نزدیک تر می شوید.

پزشکان ایران

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.