بهترین روش برای نگهداری بلند مدت قهوه ، نان ، باتری و … در منزل

در هر خانه لوازم و موادی هستند که مجبوریم پس از استفاده ، مابقی آنها را ذخیره و نگهداری کنیم . اما جالب است بدانید هر کسی برای نگهداری بلند مدت  این مواد روشی دارد که اغلب اشتباه است !

در ادامه با روش های نگهداری بلند مدت مواد در منزل آشنا می شوید :

نگهداری بلند مدت
نگهداری بلند مدت مواد و لوازم در منزل

۱- نگهداری قهوه

بعضی اصرار دارند که قهوه در فریزر تازه نگه داشته شود ، اما کارشناسان می گویند برای نگهداری قهوه ، بهترین محل در دمای اتاق در ظرفی دربسته و دور از نور است. زیرا نور و رطوبت می توانند طعم قهوه را عوض کند اگر قهوه را بصورت فله خریده اید بهتر است آن را به بسته های کوچک نگهداری کنید تا همیشه به مقدار نیاز در دسترس باشد .

۲- نگهداری باتری

باز هم، بر خلاف باور عمومی، بهترین راه برای نگهداری باتری در فریزر نیست. دماهای شدید می تواند عملکرد باتری را به خطر بیندازد، به خصوص دمای پایین و سرد که موجب زنگ زدگی و خوردگی باتری می شود. . بهتر است که باتری ها را در دمای اتاق نگهداری کنید، ترجیحا در بسته بندی اصلی . باتری را در شارژر نگه ندارید زیرا ممکن است باعث آتش سوزی شود .

۳- نگهداری آرد

بیشتر افراد ، پس از استفاده از آرد ، باقیمانده آن را در پاکت ، نگه می دارند . سام ادلر، سرآشپز شیرینی توضیح می دهد که بهترین راه برای ذخیره و نگهداری آرد، استفاده از ظروف شیشه ای با درب فشاری لاستیکی است که هوا را از آرد دور نگه می دارد .

۴- نگهداری بطری آب

بسیاری از افراد ، بطری های آب اضافی را در گاراژ نگه می دارند، اما این ممکن است بهترین روش نگهداری نباشد ، حتی اگر در بطری بسته و پلمپ باشد . واقعیت این است که بطری های آب پلاستیکی کمی نفوذ پذیر هستند و می توانند بوی چیزهایی که در اطراف هستند مانند رنگ ها، مواد شیمیایی و حلال ها را بخود بگیرند. علاوه بر این، گرمای شدید می تواند منجر به انبساط قالب بطری و رشد جلبک ها در آنها شود. بهترین مکان برای نگهداری بطری های آب ، دمای اتاق و دور از نور مستقیم و مواد شیمیایی است .

۵- نگهداری نان

بسیاری از مردم نان تازه را که از سوپرمارکت یا نانوایی تهیه می کنند در سبد یا ظرف مخصوص نگهداری می کنند. با این حال اگر قصد دارید نان را برای مدت بیشتری نگهداری کنید نان خود را در فریزر نگه دارید. و در هنگام استفاده ، مقدار مورد نیاز را از فریزر بیرون بیاورید .
شما برای نگهداری مواد مختلف ، از چه روشی استفاده می کنید ؟
  اختصاصی روزنو-بازنشر بدون ذکر نام و لینک به منبع ممنوع است .

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.