بهترین صبحانه برای لاغری و کاهش وزن چیست؟

بهترین صبحانه برای لاغری : صبحانه مناسب در کاهش وزن و لاغری شما تاثیر زیادی دارد. سعی کنید صبحانه های مفید انتخاب کنید. همچنین برخی تصور میکنند اگر صبحانه نخورند لاغر می شوند. در صورتی که این تفکر اشتباه است. صبحانه نخوردن باعث گرسنگی بیشتر شما در وعده نهار می شوند.

بهترین صبحانه برای لاغری و کاهش وزن :

میوه ها و کاهش اشتها :

مصرف میوه ها در وعده ی صبحانه بسیار مناسب است. میوه ها دارای فیبر زیادی هستند. سبب کاهش اشتهای شما و سیری شما می شوند.می توانید از میوه ها بر روی ماست یا سوپ جو استفاده کنید. همچنین میتوانید میوه ها را در مخلوط کن بیندازید تا نرم تر شوند. میوه ها میل شما به شیرنی جات را در هنگام صبح رفع می کنند، بدون اینکه لازم باشد به سراغ جعبه شیرینی و شکلات بروید.

 بهترین صبحانه برای لاغری

شیر آجیل :
جالب است بدانید که شیری که از آجیل ها به دست آمده است، نسبت به شیر معمولی کالری و قند کمتری دارد؛ می توانید آن را روی گرانولا یا داخل اسموتی ها بریزید.

سوپ جو :
 سوپ جو در کاهش وزن تاثیر بسزایی دارد . چون سوپ جو ترکیبی از کربوهیدرات هاست و هضم آن زمان بیشتری طول خواهد کشید. در نتیجه شما تا ساعت ها احساس سیری می کنید بدون اینکه افت انرژی پیدا کنید. بسته به نوع غلاتی که در این سوپ می ریزید، زمان پخت آن متفاوت است، فقط مراقب باشید اگر از سوپ های آماده استفاده می کنید، از نوع بدون قند آن باشد. چون سوپ های قند دار چاق کننده است

دارچین :
دارچین میتواند بهترین صبحانه برای لاغری و کاهش وزن باشد. دارچین یک ماده معجزه گر برای لاغری و کاهش وزن است . این ادویه می تواند طعمی دلنشین به هر غذایی بدهد، بدون اینکه کالریی داشته باشد؛ پس بهتر است از آن برای خوش طعم کردن چای و قهوه استفاده کنید یا مقداری روی سوپ جو بپاشید. دارچین می تواند قند خون را هم تنظیم کند تا بدون مصرف هیچ نوع شیرینی دیگری در طول صبح شاداب و پر انرژی باشید. پس مصرف ان را در وعده صبحانه فراموش نکنید

تخم مرغ :
 تخم مرغ آب پز، میتواند بهترین صبحانه برای لاغری و کاهش وزن باشد. هر تخم مرغی تنها ۷۲ کالری و ۶ گرم پروتئین دارد، می توانید آن را همراه کربوهیدرات هایی مثل نان بیگل یا مافین تمشکی استفاده کنید تا در طول صبح پر انرژی باشید. برای اینکه صبحانه کامل تر و خوشمزه تری داشته باشید و خیلی سریع هم بتوانید آن را آماده کنید، می توانید از تخم مرغ آب پز همراه با آواکادو استفاده کنید.

ماست یونانی :
ماست یونانی سرشار از پروتئین است. چون می توانند از آن به عنوان یک ماده اصلی استفاده کنند و افزودنی های مختلف به آن اضافه کنند، در عین اینکه کالری پایینی هم دارد. فقط مراقب باشید این ماست حاوی مواد قندی زیادی نباشد که سبب افزایش بیش از حد قند شما شود.

چای سبز:
یکی از بهترین دمنوش های لاغری چای سبز است. تحقیقات نشان داده است که نوشیدنی ها می توانند سبب افزایش متابولیسم شما شوند و درنتیجه  میزان استرس را کاهش دهند. همچنین تحقیقات نشان داده است که بین هورمون استرس یا کورتیزول و چربی های شکم ارتباط وجود دارد. پس مصرف چای سبز را فراموش نکنید
بهترین صبحانه برای لاغری / منبع : آسان طب
پیشنهاد می کنیم بخوانید :
چای سبز و تاثیر آن در سلامت پوست و مو
لاغری و کاهش وزن با نوشیدن آب
نکات مهم برای نگهداری میوه در یخچال

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.