تبلیغات در ماهواره، مجوز محصول را باطل می کند

مساله تبلیغات در شبکه های ماهواره ای همواره مورد پرسش تولیدکنندگان بوده است و اینکه برای این مورد قانون یا مجوزی وجود دارد یا خیر . در سالهای اخیر افراد و موسسات  سودجو و غیر مجاز همیشه  از تبلیغات در ماهواره به عنوان راهی برای فروش بیشتر استفاده کرده اند . به گزارش ایسنا ، به نقل از دکتر هدایت حسینی، مدیر کل نظارت و ارزیابی فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: کالاهایی که در ماهواره‌ها و شبکه‌های غیرمجاز تبلیغ می‌شوند هیچ مجوزی از وزارت بهداشت ندارند و اگر مجوزی نیز داشته باشند، مجوز آنها به سرعت تعلیق و باطل می‌شود.

تبلیغات در ماهواره
تبلیغ در ماهواره

دکتر حسینی در باره محصولات غذایی ، بهداشتی و آرایشی افزود :  تبلیغات در رسانه‌ها یکی از موضوعاتی است که مورد توجه ویژه‌ای قرار دارد. تبلیغات محصولات غذایی به خصوص فرآورده‌های غذایی وارداتی در شبکه‌های غیرمجاز و ماهواره‌ها ممنوع است و این اقدام با همکاری وزارت ارشاد صورت می‌گیرد. در صورت تبلیغات در ماهواره تمام پروانه‌های محصولاتی که در ماهواره تبلیغ دارند باطل می‌شود.

ایشان همچنین اظهار داشت :تبلیغ فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی در رسانه‌های داخلی ممنوعیتی ندارد، اما بر اساس ماده ۳۷ قانون، تبلیغ کالاهای آسیب رسان به سلامت در حال حاضر ممنوع است. فهرست کالاهای آسیب رسان به سلامت به صورت کارشناسی تهیه شده و به سازمان صدا و سیما و مراجعی که بر تبلیغات نظارت دارند، ابلاغ شده است. محصولات آسیب رسان محصولاتی را شامل می‌شود که میزان نمک، چربی و شکر آنها بالا است و تبلیغات این محصولات قطعا ممنوع است.

طبق اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، حسینی گفت: محصولات آرایشی و بهداشتی که مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو داشته باشند، می‌توانند تبلیغ کنند اما، اگر محصولی مجوز نداشته باشد و تبلیغی را در هر رسانه‌ای داشته باشد، تخلف است و به شدت برخورد می‌کنیم.

منبع : ایسنا

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.