جدول مقایسه ای سرعت اینترنت۴G با ۳G

اینترنت ۴G  هم حالادر دسترس است . سرعت اینترنت هر چند همیشه دغدغه بسیاری از کاربران بوده لیکن در سالهای اخیر با بروز شدن تکنولوژی ، خوشبختانه به نحو چشمگیری نسبت به سال های قبل بهبود پیدا کرده است . هر چند هنوز هم در قعر جدول کیفیت و قیمت قرار دارد . این روزها با آمدن ۴G و اپراتورهایی که ارائه دهنده آن هستند برای بسیاری از افراد این سئوال پیش آمده که تفاوت آن با نسل های قبل چیست ؟

اینترنت ۴G  یا ۳G؟

رشد سرعت دانلود از طریق شبکه‌های موبایل در دهه اخیر شگفت انگیر بوده و کاربران دنیای منتشر ورود ۵ جی هستند که انقلابی بزرگ محسوب می‌شود و همه ابزارهای فناورانه را متحول خواهد کرد.
جدول زیر به زبان ساده شمارا با سرعت مطلوب نسل‌های مختلف شبکه‌های موبایل آشنا می‌سازد.

اینترنت 4G،اینترنت 3G یا 4G
لازم به یادآوری است هرچند سرعت کاربر نهایی بسته به دوری و نزدیکی به ارسال‌کننده، تعریف صحیح و معماری صحیح آنتن توسط مهندس یا نامهندس مربوطه، تعداد کاربران متصل به آنتن، میزان دانلود هم‌زمان و … تعریف و سنجیده می‌شود؛ اما در ایران به دلیل معماری غلط و تعاریف نادرست هنگام نصب تجهیزات، اغلب کاربران با پکت لاست وحشتناک روبرو شده و به همین خاطر بدون کلیک حجمشان خورده می‌شود و هزینه‌های زیادی بابت دیتای غیرواقعی و پِرت می‌پردازند.
این موضوع که یک بسته دیتای ۱۰ کیلوبایتی درنهایت ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوبایت محاسبه‌شده و جابجا می‌شود، به نفع اپراتورهای موبایل تمام‌شده و آنها بدون اندازه‌گیری صحیح، به دلایل گفته‌شده، جیب مشتریان را زودتر از موعد خالی می‌کنند.
اینکه کدام اپراتور نزدیک‌تر به استانداردهای تعریف شده است را نهادهایی مانند سازمان تنظیم مقررات باید ارزیابی فنی کرده و در اختیار عموم قرار دهند.

به نقل از خانواده ایرانی

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.