مهمترین نکاتی که قبل از خرید اینترنت ADSL لازم است بدانید

بارها دیده و شنیده ایم که نوع مشاوره و سخن گفتن قبل از خرید و بعد از خرید ، کاملا متفاوت و گاهی متناقض است . تا وقتی خرید نکرده اید با خوشرویی و حوصله ، پاسخ می دهند و همینکه وجه را پرداختید در صف پاسخگویی و معطلی بسیار ، پاسخهای عجیب یا مضحک می شنوید .
درباره اینترنت ، حرف بسیار است. از گرانی اینترنت تا کم فروشی و اختلالات  و کیفیت نازل ، بارها ، گفته شده ، این بار به مساله ای می پردازیم که کمتر مورد بحث بوده ولی تقریبا همه آن را تجربه کرده اند .
تلفن را بردارید و برای خرید اینترنت ADSL با یکی از خدمات دهندگان اینترنت ADSL تماس بگیرید . پشت خط نمی مانید با فشردن عدد ۱ ، به بخش فروش متصل شده و بلافاصله خانمی خوش اخلاق ، در آنسوی خط پاسخگوی شماست . اینترنت تا سرعت ۸ مگ و بالاتر قابل استفاده است و بعد از ۳ تا ۷ روز کاری وصل خواهد شد و در نهایت قیمت ، که اگر اهل تعارف باشید سرویس را بصورت سالیانه ، با مبلغی گزاف ، به شما می فروشند .
بعد از یک هفته صاحب اینترنت ADSL وعده داده شده می شوید  . سرعت کمی بیشتر از DIAL UP ! با قطعی های مکرر .
با پشتیبانی تماس می گیرید اینبار از ۱ به ۲ و شنیدن مکرر پیامها و آهنگ های انتظار ، در نهایت نفر ۱۶ در صف انتظار هستید ( ما نفر ۴۸ در صف را هم تجربه کرده ایم ! ) و پس از زمانی که گاهی به ۴۰ دقیقه می رسد نهایتا نوبت به شماست تا مشکل خود را مطرح نموده و با خوش باوری انتظار رفعش را داشته باشید .

خرید اینترنت ADSL
خرید اینترنت ADSL

حال به رایجترین پاسخ های پشتیبانی بعد از خرید اینترنت ADSL می پردازیم :

اگر هدف ، ارائه خدمات با کیفیت و احترام به مشتری باشد ، کاملا معقول و منطقی است که قبل از ارائه سرویس ، امکانات فنی و شرایط حداقلی ، که بتوان سرویسی با کیفیت به مشتری داد را بررسی کرده و سپس مشتری اقدام به خرید اینترنت ADSL کند . در حالیکه در عمل ابتدا مشتری در چاه سرویس بی کیفیت گرفتار می شود تا در نهایت پاسخهای عجیب بشنود . به عبارتی تمام بررسی های فنی ابتدایی ، پس از دریافت وجه کامل و ارائه سرویس انجام می شود نه قبل از آن !

۱- خط تلفن شما نویز دارد و کشش سرعت بالا را ندارد .( وعده اولیه سرعت ۸ الی ۱۶ مگ بوده است ! ) . فعلا روی ۱ مگ برای شما تنظیم شده است ! ( سرویسی که مشترک خریداری کرده و وجهش را هم پرداخته ۸ مگ بوده است )

۲- پس از چند روز متوجه می شوید همان یک مگ هم کندی شدید دارد . دوباره تماس می گیرید و از کندی سرویس گله مند هستید . دوباره داستان این شماره و آن شماره و نفر ۲۳ در صف انتظار تکرار می شود و در نهایت آخرین راه حل ،  که در واقع دست به سر کردن مشترک است ، تست مودم سر خط است !
به عبارتی مشترک که ممکن است ساکن طبقه پنجم مجتمع باشد  لازم است با نردبانی بلند در خیایان جعبه سیم های مخابراتی را باز کرده و بدون هیچ مجوز و تجربه ای، از بین چند هزاران سیم موجود ، دو سیم مربوط به خط خود را پیدا کند و مودم را به آن وصل کرده و در طبقه پنجم تست کند ! سیم کشی برق و کامپیوتر بماند که با هیچ منطقی ، قابل توجیه نیست .
شرکت های ارائه دهنده ADSL به جای آنکه پیش از خرید ، به بررسی امکانات مشتری بپردازند و در صورت نبود شرایط مطلوب ، از فروش سرویس خودداری کنند ، از همین مشکلات نیز به فکر درامدزایی هستند .
ساکن طبقه پنجم هستید اشکالی ندارد از طرف شرکت ، با دریافت وجه ، مودم را سر خط تست می کنند ! و به فرض مشکل از  از سیم کشی ساختمان باشد مشتری می ماند و سیم کشی جدید و هزینه های اضافی بعدی !

۳- اگر از مشکل خود کلافه و درمانده شده اید و فکر می کنید با مراجعه به سایت شرکت و ثبت شکایت در آن ، مشکلتان حل میشود اشتباه کرده اید .
در صفحه ثبت شکایت ، تعمدا مشکلاتی وجود دارد که قادر به ثبت شکایت نیستید . پس از درج شکایت ،و در انتها حروف در هم ریخته ساده ای را در کادر مربوطه تایپ می کنید و ارسال را میفشارید . حروف را اشتباه وارد کرده اید ! دوباره و چندباره تکرار می کنید و باز همان پاسخ برای کاری که صدها بار در موارد دیگر انجام داده اید و تازه اگر صفحه رفرش نشده و کل متن شکایت پاک نشود  و از تبت شکایت منصرف شوید .

موارد فوق غیر از مواقعی است که تلفن های پشتیبانی از دسترس خارج شده و یا در حالت دائما اشغال قرار گرفته اند .

مهمترین نکات که قبل از خرید اینترنت ADSL باید بدانید :

۱- سرویس خود را فقط ماهیانه بخرید تا در صورت ، بی کیفیت بودن ، ضرر قابل توجهی نکرده باشید . در صورت خرید اینترنت ADSL بصورت سالیانه و عدم رضایت ، وجهی عودت داده نمی شود .
۲- مودم  را حتما خودتان از برندهای معتبر بازار تهیه کنید . شرکتهای ADSL اغلب با فروش مودم های بی نام و نشان و بی کیفیت ، به قیمت مودم های معتبر بازار ، کسب درامد می کنند . در صورت خرید ، از شرکت ، حتما درباره برند و گارانتی آن مطمئن شوید و از خرید مودم های متفرقه و گران، پرهیز کنید.
۳- پیش از خرید اینترنت ADSL ، از همسایگان و کیفیت سرویس و شرکت ارائه دهنده سئوال کنید . کیفیت مطلوب یک سرویس دهنده در محل سکونت قبلی ، دلیل بر همان کیفیت در محل جدید نیست .
۴- درباره منافع خود با هیچ سرویس دهنده ای تعارف نداشته باشید . در صورت عدم رضایت و رسیدگی نکردن به مشکلتان ، آن را کنسل کرده و به خدمات دهنده دیگری ، مراجعه کنید .
۵- برای خود و وقتتان ارزش قائل باشید . توجیهاتی نظیر تعداد زیاد مشتریان ، که منجر به اتلاف وقت در صف انتظار میشود مطلقا نشانه احترام به شما نیست بلکه گواه اختلال و مشکلات هزاران نفر ، مشتری دیگر مثل شماست که وقتشان در صف انتظار ، تلف میشود و البته اعصابشان هم !

امیدواریم شما در سفارش و خرید اینترنت ADSL ، مشکلات ما را تجربه نکرده باشید و از سرویس خود لذت ببرید .
اختصاصی مجله روزنو – بازنشر بدون ذکر نام و لین به منبع ، ممنوع است

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.