دانستنیهای بیمه از زبان کارشناس بیمه کارآفرین (قسمت۲)

همچنانکه در بخش اول ذکر شد تلاش کرده ایم سئوالات مهم شما را درباره بیمه پاسخ دهیم. در این خصوصی سرکار خانم عزیزی نمایندگی محترم بیمه کارآفرین ، قبول زحمت کرده اند .

 

بیمه کار آفرین
بیمه کار آفرین

۱۷-اگر بیمه نامه سال قبل ما مربوط به شرکت بیمه دیگری باشد .آیا تخفیفات ثالث و بدنه در بیمه کارآفرین انتقال پیدا میکند؟

بله  قابل انتقال است.شایان ذکر است در بیمه کارآفرین اگر مالک خودرو دارای سابقه تخفیف باشد و خودروی خود را بفروشد و وسیله نقلیه دیگری خریداری کند  کلیه سوابق تخفیف ثالث و بدنه به ماشین جدید منتقل میشود.

۱۸- زمانی که به یک شرکت بیمه مراجعه کردم برای دریافت خسارت در هنگام پرداخت خسارت مبلغی را بعنوان فرانشیز کسر کردند.منظور از این فرانشیز چه بوده؟
فرانشیز بخشی از خسارت است که بعهده خود بیمه گذاراست.
در واقع فرانشیز باعث میشود که بیمه گذار در حفظ و نگهداری اموال خود کوشا باشد.

۱۹-برای اینکه حق بیمه کمتری در بیمه بدنه پرداخت کنیم میتوانیم قیمت ماشین را کمتر از ارزش واقعی  اعلام کنیم؟
برای صدور بیمه نامه بدنه حنما با ما تماس بگیرید تا ارزش روز اتومبیل توسط کارشناس ما به شما اعلام شود.چنانچه شخصی اصرار به کمتر بودن ارزش وسیله نقلیه داشته باشد با رضایت شخص بیمه نامه صادر میشود ولی در زمان پرداخت خسارت قاعده نسبی اعمال شده و خسارت به نسبت حق بیمه واریزی پرداخت میشود .

۲۰- در زمان تصادف چه اقداماتی باید صورت گیرد .مراحل آن را بفرمائید؟

•    در مرحله اول بدون اینکه صحنه تصادف را بهم بزنید توسط افسر راهنمایی ورانندگی گزارش تهیه کنید.

•    با در دست داشتن مدارک ماشین و مدارک شخصی به شعبه پرداخت خسارت بیمه کارآفرین مراجعه نموده و تشکیل پرونده دهید. بعد از بازدید کارشناس اداره خسارت و با هماهنگی وی جهت تعمیر ماشین اقدام نمائید.

۲۱- برای تشکیل پرونده خسارت چه مدارکی مورد نیاز است؟
•    در خسارتهای بالا داشتن کروکی الزامی است. در مواردی که کروکی تهیه نشود حضور هردو وسیله در محل شرکت بیمه جهت بازدید کارشناسان الزامی میباشد.
•    داشتن بیمه نامه معتبر
•    داشتن گواهی نامه معتبر و مناسب با نوع وسیله نقلیه
•    کارت ماشین و کارت ملی اشخاص

۲۲- بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه کارآفرین چه مزایایی دارد ؟

•    پرداخت وام تا سقف ۹۰%اندوخته بدون اینکه نیاز به ضامن یا وثیقه ملکی داشته باشید.
•    دریافت وجه نقد متناسب با اندوخته و نیاز بیمه گذار
•    پرداخت هزینه درمان بیماریهای خاص و صعب العلاج
•    معافیت از پرداخت حق بیمه  در زمان ازکارافتادگی

۲۳-آیا بیمه عمر و سرمایه گذاری دفترچه درمانی هم دارد ؟
خیر – تنها پوشش درمانی در بیمه عمر ، بیماریهای خاص وصعب العلاج میباشد.مثل انواع سکته ،انواع سرطان ،پیوند اعضاء ، جراحی عمل قلب باز ،عروق کرونر که هزینه درمان این موارد تا سقف ۳۰۰میلیون ریال پرداخت میشود.

۲۴- در صورتیکه از یک کوپن بیمه نامه ثالثی که ۹سال سابقه تخفیف دارد بابت یک خسارت ۲۰۰هزار تومانی  استفاده شده باشد،آیا در زمان تمدید بیمه نامه کلیه  تخفیفها از بین می رود و یا اینکه بیمه نامه شامل جریمه میشود؟
در یک حادثه حتی اگراز کوپن بیمه نامه بابت حداقل  خسارت هم استفاده شود کلیه سوابق تخفیف از بین می رود.به هم دلیل توصیه  من به بیمه گذارانی که سوابق تخفیف زیادی دارند این است که در خسارات کم در صورت امکان از بیمه استفاده نکنند .
خیر – در حال حاضر اگر از کپن بیمه نامه استفاده شود فقط سوابق تخفیفها از بین میرود ولی بیمه نامه شامل جریمه نمیشود.

۲۵-اگر ما یک بیمه عمر از بیمه کارآفرین خریداری کنیم  و چند سال حق بیمه پرداخت کنیم و دیگر قادر به ادامه قرارداد نباشیم .آیا پول های ما قابل برگشت است یا می سوزد؟

چنانچه شما قادر به ادامه قرارداد نبودید بیمه نامه را می توان بازخرید کرد.مشروط بر اینکه حداقل  ۵سال حق بیمه واریز کرده باشید کلیه واریزی های شما با سود متعلقه به شما پرداخت می شود ولی اگر زودتر از ۵سال اقدام به بازخرید کنید بخشی از هزینه های اداری از مجموع پرداختی شما کسر خواهد شد . و مابقی حق بیمه به شما پرداخت میشود.

۲۶-چطور می شود در شرایطی که ما فقط یک روزاست از بیمه کارآفرین، بیمه نامه عمر گرفتیم و حق بیمه آن را مثلا به مبلغ ۲میلیون تومان پرداخت کردیم اگر حادثه ای پیش بیاید  شرکت بیمه کارآفرین تا  ۵۰میلیون تومان سرمایه فوت طبیعی می دهد و تا ۲۰۰میلیون تومان هم سرمایه فوت حادثه میدهد؟ آیا اینها حقیقت دارد؟
این پاسخ رو با یک مثال ساده میدهم.
حتما شما وسیله نقلیه دارید. تا حالا به این فکرکردید زمانیکه به شرکت بیمه مراجعه میکنیدو برای بیمه کردن ماشین خودتون حق بیمه پرداخت میکنید ،شرکت بیمه در مقابل حق بیمه ناچیز شما چه تعهداتی رو برای شما در نظر میگیرد.مثلا شما برای یک پژو با شش سال تخفیف ۴۱۷۰۰۰ تومان حق بیمه واریز میکنید ولی بیمه کارآفرین در مقابل به شما تا سقف ۲۲۰میلیون تومان دیه ماه حرام و ۱۶۵میلیون تومان دیه ماه عادی یرای هر نفر پرداخت میکند. حالا شما تصور کنید در حادثه بیش از یک نفر فوت کند..شرکت بیمه متعهد پرداخت خسارت به همه افراد است.در واقع بیمه نامه یک پشتوانه برای ما می باشدوشرکت بیمه کارآفرین به امید اینکه بیمه گذار دچار حادثه نشود و از مزایای خوب بیمه نامه بهره مند شودافراد را تحت پوشش قرار میدهد.

۲۷-من یک کاسب هستم و دارای دو فرزند کوچکم که هزینه های درمانی بالایی را برای آنها پرداخت میکنم. برای بیمه تکمیلی میتوانم به شما مراجعه کنم؟
خیر – بیمه تکمیلی همانطور که از اسمش پیداست یک بیمه مکمل درمان است که نیاز به بیمه گر اول دارد و حتما باید از طریق کارفرما انجام شود و حداقل ۵۰نفر نیرو باشد.البته طوریکه رابطه کارگری و کارفرمایی بین افراد باشد.

۲۸- در یک حادثه ای که در اتوبان رخ داد دو ماشین دچار خسارت  شدیم. من کلیه خرابی های ماشین را که ناشی از حادثه بود تعمیر کردم و از تعمیرگاه و صافکاری و نقاشی فاکتور آنها را تهیه کردم.آیا شرکت بیمه به راحتی خسارت را پرداخت میکند؟

از آنجایی که پرداخت خسارت منوط به بازدید و کارشناسی ماشین و تعیین میزان خسارت است، شما باید قبل از درست کردن ماشین به واحد پرداخت خسارت مراجعه کرده و بعد از بازدید ماشین توسط کارشناسان بیمه و با هماهنگی آنان جهت تعمیر اقدام میکردید.لذا در چنین شرایطی بیمه خسارتی را پرداخت نمیکند.

 ****

بیمه کارآفرین / نمایندگی عزیزی

تلفن های تماس جهت دریافت مشاوره رایگان :

 ۰۲۶-۳۶۶۰۳۲۵۹    و    ۰۹۳۵۲۳۵۰۲۸۹  

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.