دانستنیهای بیمه از زبان کارشناس بیمه کارآفرین(قسمت ۱)

راهنمای کرج : با توجه به سئوالات و ابهامات فراوانی که عموم مردم از بیمه و خدمات مختلف آن دارند از سرکار خانم عزیزی نماینده محترم بیمه کارآفرین دعوت کرده ایم سئوالات و توضیحات ضروری ، درباره بیمه و انواع خدمات بیمه را به اطلاع کاربران گرامی برساند . این پرسش و پاسخ در ۲ بخش به شما تقدیم می گردد.

خانم عزیزی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ در شرکت بیمه آسیا آغاز نمود و در سال ۱۳۸۵ ، پس از قبولی در آزمون ورودی بیمه مرکزی ایران ، با اخذ مجور رسمی ، نمایندگی بیمه کار آفرین را از بیمه مرکزی ، با کد ۱۲۰۰ دریافت و فعالیت خود را ادامه داد .

****

۱-آیا بیمه کارآفرین در سراسر کشور شعبه دارد ؟
بله بیمه کارآفرین بالغ بر ۵۲ شعبه پرداخت خسارت و نیز ۱۸۷۴ نماینده فعال در سراسر کشور دارد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر نظیر آدرس و شماره تماس به نمایندگیها و یا سایت بیمه کارآفرین به آدرسwww.karafarin-insurance.ir مراجعه فرمائید.

بیمه کارآفرین
بیمه کارآفرین

۲-چند نوع بیمه نامه برای اتومبیل وجود دارد؟
دو نوع بیمه نامه داریم :
۱-۴ بیمه نامه ثالث و سرنشین که بصورت اجباری میباشد.
۲-۴ بیمه نامه بدنه

۳-بیمه نامه بدنه چه خسارتهایی را پوشش میدهد؟

• آتش سوزی – صاعقه –انفجار-سیل-زلزله
• سرقت کلی و سرقت قطعات
• تصادفات کلی و جزئی و واژگون شدن
• هزینه ایاب و ذهاب درصورتیکه اتومبیل بیش از ۳روز در تعمیرگاه بماند.
• افت قیمت وسیله نقلیه

۴-ملاک محاسبه حق بیمه در بیمه نامه بدنه چیست؟
ارزش روز وسیله نقلیه و همچنین پوششهای اضافی درخواستی بیمه گذار که تاثیر مستقیم در حق بیمه دارد.

۵-با توجه به ارزش زیاد بعضی خودروها حق بیمه آنها بسیار بالاست و امکان پرداخت نقدی وجود ندارد .آیا بیمه کارآفرین شرایطی در نظر گرفته است؟

خوشبختانه امکان صدور اقساطی بیمه نامه بدنه وجود دارد .در این شرایط بیمه گذار ۳۰%حق بیمه را نقدا ” پرداخت میکند و مابقی، متناسب با مانده حق بیمه به مدت ۳الی ۸ماه قابل تقسیط میباشد.

۶-اگر خودروئی فاقد بیمه نامه باشد یا از انقضاء آن چند ساعتی گذشته باشد و حادثه ای رخ دهد آیا میتوان بیمه نامه ای خریداری کرده واز آن استفاده کنیم؟
خیر – زیرا پرداخت خسارت از جانب شرکت بیمه منوط به ارائه بیمه نامه معتبر و مناسب با وسیله نقلیه میباشد. و باید تاریخ وقوع حادثه بعد از صدور بیمه نامه باشد.

۷-در صورتیکه در یک تصادف مقصر حادثه متواری شود و یا بیمه نامه معتبر نداشته باشد تکلیف زیان دیده چیست؟
خوشبختانه بیمه مرکزی صندوقی را تحت عنوان صندوق تامین خسارات بدنی در جبران خسارت اشخاص ثالث ایجاد کرده که در این مواقع افراد با مراجعه به این صندوق واقع در تهران –خیابان آفریقا صندوق تامین خسارات بدنی ، ازمزایای آن بهره مند میشوند.

۸-ملاک محاسبه خسارت در خسارت کلی بیمه بدنه چیست؟
ملاک محاسبه خسارت ارزش معاملاتی روز مورد بیمه و حداکثر تا ارزش ثبت شده در بیمه نامه میباشد. در صورتیکه مورد بیمه قابل بازیافت باشد و بیمه گذار با ارزش بازیافتی موافقت ننماید، ابتدا سند مالکیت خودرو را به نام شرکت بیمه انتقال داده و بعداز کسر فرانشیز خسارت به زیان دیده پرداخت میشود.

۹- ما خودرویی داریم که آن را بیمه بدنه کردیم .می توانیم آن را جایی مخفی کرده و به بیمه اعلام سرقت کنیم سپس بعد از دریافت خسارت خودرو را از اختفاء در بیاوریم؟
خیر – لازم بذکر است ،زمانیکه خودرویی تحت پوشش بیمه بدنه قرار میگیرد وبه سرقت میرود ،بعد از انجام مراحل قانونی که شامل تشکیل پرونده در بیمه و کلانتری منطقه میباشد،با گذشت دو ماه از تاریخ سرقت در صورت پیدا نشدن خودرو ،ابتدا سند وسیله نقلیه به نام شرکت بیمه انتقال یافته و سپس بعد از کسر فرانشیز خسارت پرداخت میشود.با این شرایط هر زمان خودرو رویت شود جزء اموال شرکت بیمه محسوب میشود.

۱۰-فلسفه بیمه عمروسرمایه گذاری چیست؟

آرامش خیال امروز ، رفاه زمان بازنشستگی و تامین پشتوانه مالی بازماندگان در زمان غیبت سرپرست خانواده.
چون ما پدر و مادرها همیشه زنده و بالای سر خانواده خود نخواهیم بود، میتوانیم با بیمه عمرو سرمایه گذاری بیمه کارآفرین به لحاظ اقتصادی امنیتی را برای انان فراهم کنیم.
در این نوع بیمه در هردو حالت محتمل یعنی فوت بیمه شده در طول مدت بیمه یا حیات او ،در انقضائ بیمه ،پرداخت سرمایه بیمه نامه در تعهدات شرکت بیمه بیمه کارآفرین میباشد.

۱۱-من نگران آینده خانواده ام هستم ،چون هیچ اندوخته ای برای دوران پیری یا پس از مرگ خودم را ندارم .پیشنهاد شما چیست؟
قطعا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به تنها چیزی که فکر نمی کنندبیمه عمر است.
لذا ما دربیمه کارآفرین طرحی را اجرا می کنیم تحت عنوان بیمه عمروسرمایه گذاری که تا امروز مورد توجه خیل عظیمی از مردم قرار گرفته است.شما میتوانید بصورت سالانه متنناسب با توان پرداختی خود سالانه حق بیمه ای را برای سرمایه گذاری در نظر بگیرید.

۱۲- حداقل و حداکثر سنی که میتوان تحت پوشش بیمه عمر قرارگرفت و مدت آن چقدر است؟

از نوزاد یک روزه تا ۶۵سال
سقف سن بیمه شده از ۷۰سال نباید تجاوز کند.
مدت بیمه نامه های عمرو سرمایه گذاری حداقل ۵ساله و حداکثر تا۳۰سال صادر میشود.

۱۳- مزایای خرید بیمه عمرو سرمایه گذاری از نمایندگی شما کد ۱۲۰۰ چیست؟

• مشاوره بیمه ای در تمام طول مدت بیمه ونیز ارائه خدمات پس از فروش

• صدور یکساله بیمه نامه طرح تدبیر بیمه کارآفرین که شامل :
آتش سوزی –صاعقه – انفجار –سیل –زلزله-سرقت اثاثیه منزل –غرامت فوت و نقص عضو اعضای خانواده و همسایگان میشود.

• تخفیف بیمه نامه بدنه ۲۰%مازاد بر سایر تخفیفات
• صدور بیمه نامه ثالث بصورت اقساط

بیمه کار آفرین
بیمه کار آفرین

۱۴-اگر بیمه کارآفرین ورشکست شود و یا به هر دلیلی منحل شود ،تکلیف سرما یه های ما چه میشود؟
طبق ماده ۶۰ از قانون تاسیس بیمه مرکزی در صورت انحلال و ورشکستگی موسسه بیمه ،
بیمه گذاران و بیمه شدگان و نیز صاحبان حقوق در بیمه عمر، حق تقدم در میان سایر رشته های بیمه ای دارند و بیمه مرکزی جبران خسارت می کند.

۱۵-از آنجایی که در بعضی از سایت های اینترنتی تخلفات زیادی بوجود آمده که منجربه کلاهبرداری شده. چگونه می توان به سایت بیمه کارآفرین یا سایر بیمه ها اعتماد کرد؟

از آنجائیکه مرکز توسعه و تجارت الکترونیکی، بیمه کارآفرین را واجد شرایط دریافت نماد الکترونیکی دانست، این نماد از سوی این مرکز به بیمه کارآفرین اهدا شدو به اعتبار این نماد مشتریان میتوانند با اطمینان از این پایگاه اینترنتی بیمه استفاده کرده و اطلاعات کسب کنند.

۱۶-در صورت مفقودی بیمه نامه ثالث آیا المثنی صادر میشود؟

متاسفانه برای بیمه نامه ثالث به هیچ وجه المثنی صادر نمی شود.ولی با در دست داشتن کارت خودرو به نماینده خود مراجعه کرده و درخواست صدور گواهی مفقودی کنید که در حکم داشتن بیمه نامه ثالث است.

بخش دوم این مطلب را از اینجا دنبال کنید.

[box type=”info” align=”aligncenter” ]بیمه کار آفرین / نمایندگی عزیزی
تلفن های تماس جهت دریافت مشاوره رایگان :
۰۲۶-۳۶۶۰۳۲۵۹ – ۰۹۳۵۲۳۵۰۲۸۹ [/box]

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.