دبیرستان فرخنده ، دبیران برتر ، دبیرستان برتر

وقتی صحبت از دبیرستان در کرج باشد سرکار خانم غنی و دبیرستان دخترانه فرخنده چهره شناخته شده ای است . دبیرستانی که عصاره بیش از ۴۰ سال خدمت در نظام آموزشی کشور است و هزاران فارغ التحصیل داشته است که امروز در اقصی نقاط کشور مدیون زحمات معلمان خود هستند . گفتگوی کوتاهی داریم با سرکار خانم غنی که مدیر و موسس دبیرستان دخترانه فرخنده .

چه شد که تصمیم گرفتید دبیرستان دخترانه فرخنده را تاسیس کنید ؟
 بنده غنی هستم و از ۱۹ سالگی به امر آموزش مشغول شده و هم اکنون ۴۴ سال است سابقه و فعالیت آموزشی مدارس کرج دارم و در مقاطع مختلف کار کرده ام . ۱۷ سال در دبیرستان البرز به عنوان مشاور ، ۴ سال در سمت مدیریت و در نهایت از سال ۹۲ مدرسه ای در کرج ، بنام فرخنده تاسیس کردم .

دبیرستان های کرج,دبیرستان در کرج

کارنامه دبیرستان فرخنده را چگونه می بینید ؟
سابقه ای که در آموزش دارم این امکان را فراهم کرده که بتوان بهترین گروه های آموزشی و دبیران را شناسایی کنم و در مدرسه از این افراد توانمند استفاده نمایم . خروجی مدرسه هم در این سالها در سطح دبیرستان های کرج ، موئد این انتخاب است .
سال گذشته در مقطع پیش دانشگاهی قبولی ۱۰۰% برای ورود به دانشگاه های دولتی داشتیم پذیرفته شدگانی در دانشگاه های تهران ، صنعتی شریف ، علامه طباطبایی و …. داریم .
قبولی سال سوم در امتحانات نهایی نیز بسیار موفق عمل کرده ایم و سال گذشته از مجموع ۲۰ نفر ، ۱۸ نفر معدل بالای ۱۸ داشته اند و امسال۲۰ نفر معدل بالای ۱۸ داشته ایم که این موفقیت دانش آموزان باعث خوشحالی ما و والدین است و خستگی های چند ماهه ما را جبران میکنند.

والدین چه نقشی می توانند در پیشرفت تحصیلی فرزندان خود داشته باشند ؟
 فرزندان بزرگترین سرمایه والدین هستند . والدینی که با دقت و احساس مسئولیت برای انتخاب یک مدرسه خوب وقت و هزینه صرف می کنند و از نظر محیط سالم و کادر آموزشی مجرب خیالشان راحت است نباید به این اکتفا کنند ، بلکه باید شرایطی را هم در منزل ایجاد کنند .
فضای امن و دور از استرس خانه و دور نگهداشتن فرزندان از تنش های احتمالی زندگی و ایجاد شرایط آرام در منزل می تواند نقش مهمی در پیشرفت تحصیلی فرزندان داشته باشد .

 والدین چگونه می توانند با معلمین و دبیرستان همکاری داشته باشند ؟
در مدرسه مشاوران مجربی داریم که از همان ابتدا برنامه های مختلف را دنبال میکنند به عنوان مثال دفاتری که به رویت والدین می رسد ، دعوت از اولیاء برای شناسایی و رفع مشکل دانش آموز، جلسات اولیاء و مربیان که از همینجا درخواست میکنم والدین این مساله را جدی گرفته و حتما در جلسات اولیاء و مربیان شرکت نمایند . پیگیری مداوم مشاور در هماهنگی کامل با اولیاء برای موفقیت مدرسه که همان موفقیت دانش آموزان است و خدمات مختلف مشاوره و آموزش که حسب نیاز اجرا میشود.

 برخی والدین با توجه به ساختار شهری و محدودیت ها برای انتخاب دبیرستان در کرج ، مناسب ملاکهایی نظیر نزدیکی راه و در مسیر محل کار خود و… را در نظر دارند . به نظر شما مهمترین ملاک انتخاب دبیرستان خوب در کرج چه می تواند باشد ؟

معروف است که هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد. ممکن است در نگاه اول نزدیکی راه یا بعضی عوامل ظاهری برای انتخاب در نظر گرفته شود ولی این ملاک ها هرگز نمی تواند جای معلمان دلسوز و با تجربه و با سابقه را در سیستم آموزشی بگیرد گاهی یک انتخاب درست سرنوشت فرزندانمان را متحول میکند .

 والدین چگونه می توانند از تجربه و سایقه دبیران دبیرستان فرخنده اطمینان داشته باشند ؟
سعی ما همیشه انتخاب بهترین دبیران دبیرستان های کرج است و اسامی این عزیزان را در اول سال اعلام میکنیم . ولیکن خود دانش آموزان هم این روزها اساتید و دبیران برتر کرج را می شناسند و اولیاء به راحتی و با تحقیق می توانند دبیرستانی را انتخاب کنند که از یک کادر آموزشی شناخته شده و با سابقه برخوردار است .

 چنانچه دانش آموزی دچار مشکلی شود دبیرستان چگونه با این موضوع برخورد میکند ؟
ما معتقدیم علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد . تک تک دانش آموزان در دبیرستان فرخنده مثل فرزندان خودمان هستند و چنانچه موردی غیر عادی در دانش آموزی مشاهده شود توسط مشاوران و پیگیری های ما و تعامل با اولیاء سعی در رفع آن می کنیم تا دانش آموز بتواند به نحو احسن مشکل پیش آمده را پشت سر بگذارد . بطور کلی ما در دبیرستان فرخنده تا بحال مشکل حادی در بین دانش آموزان نداشته ایم و این مساله برمی گردد به نظارت و پیگیری های ما و همکاری خوب والدین با مدرسه .

دبیرستان های کرج,دبیرستان در کرج 

برای جبران یا تکمیل آموزش های مدرسه چه برنامه هایی دارید ؟
در وهله اول با توجه به اینکه دبیران دبیرستان فرخنده از بهترین های کرج هستند بچه ها معمولا به ندرت نیازی به آموزش های تقویتی خارج از دبیرستان دارند ، با وجود اینکه ما خودمان آموزشگاه هم داریم .
کلاسها از تابستان شروع می شود و در این مدت چنانچه مشخص شود دانش آموزان به کلاسهای تقویتی نیاز دارند برایشان برگزار می شود ما دراین کلاسها از بهترین دبیران کرج و تهران برای تدریس استفاده می کنیم.

 نکته ای که لازم می دانم اینجا اضافه کنم در بسیاری از دبیرستان های کرج ، دانش آموزان ، خصوصا پیش دانشگاهی ، پس از ایام نوروز رها می شوند ولی ما ارتباط مدرسه با دانش آموز را حفظ می کنیم و بدون هزینه اضافی تا دهم تیرماه بچه ها تحث پوشش مشاوران و دبیران، آموزش های مختلف و کلاس های جمع بندی و رفع اشکال را می گذراند و همین مساله یکی از تمایزات ما از دبیرستان های کرج است .
 آیا دبیرستان فرخنده از امکانات کافی آموزشی – رفاهی برخوردار است ؟
کلیه امکانات آموزشی – کلاسهای هوشمند – سرمایشی – گرماشی در مدرسه فراهم شده است . مسایل بهداشتی به بالاترین شکل رعایت شده و سعی کرده ایم محیط مدرسه از تنوع و نشاط لازم برای دانش آموزان برخوردار باشد.

ضمن تشکر از سرکار خانم غنی ،  برای همه معلمین و دست اندرکاران تعلیم و تربیت آینده سازان کشور آرزوی سلامت و بهروزی داریم.

راههای ارتباط با دبیرستان فرخنده :
تلفن : ۴-۳۴۳۵۲۵۹۳ / ۳۴۳۱۰۸۹۰(۰۲۶)
وبسایت : farkhondemot2d.eduk3.ir / ایمیل : fgh.farkhondeh@yahoo.com
کانال تلگرام : Farkhondeh3@

راهنمای کرج/ تحریریه / باز نشر با ذکر نام و لینک به منبع مجاز است.

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.