۶ راهکار خانگی برای درمان فوری یبوست کودکان

یبوست در کودکان و نوزادان ، اتفاقی شایع است که به عنوان یک مادر ، حتما با آن برخورده اید . برای درمان فوری یبوست کودکان ، راههایی وجود دارد که می توانید برای رفع یبوست انجام دهید.

درمان فوری یبوست کودکان
درمان فوری یبوست کودکان

راهنمای درمان فوری یبوست کودکان :

۱ – افزایش مصرف آب

هنگامی که کودک از شیر مادر یا شیر خشک تغذیه میکند مهمترین شکل تغذیه ، مایعات است . در صورت بروز یبوست ، مصرف مایعات و خصوصا آب را در کودک افزایش دهید .

۲- پیشنهاد آب میوه

آب آلو یک اثر ملین طبیعی است، اما آب گلابی یا آب سیب نیز می توانند در از بین بردن یبوست موثر باشند

۳- مواد غذایی با فیبر بالا

موز، برنج، هویج مواد اصلی اکثر رژیم های غذایی نوزاد است که می توانند در رفع یبوست در کودکان مفید باشند . البته مواد غذایی مانند زردآلو، گلابی، آلو، هلو، آلو انتخاب بهتری برای کمک و جلوگیری از یبوست هستند.

۴ – ماساژ شکم کودک

کودک را بر پشت خوابانده ، دست خود را در بر روی شکم قرار دهید و به حالت حرکت عقربه های ساعت، شکم را به آرامی ماساژ دهید . نحوه ماساژ دادن نباید موجب ناراحتی و فشار به کودک شود .

۵ – حمام آب گرم

یک حمام آب گرم می تواند هر کسی را تسکین دهد. آب گرم کمک می کند کودک شل و آرام شود ، می تونید شکم کودک را هم ماساژ دهید .

۶- استفاده از شیاف گلیسیرین

درمانهای دارویی لازم است حتما با مشورت پزشک انجام شوند . شیاف گلیسیرین می تواند در رفع یبوست کودکان موقر باشد . مقدار و مدت استفاده را پزشک تعیین می کند . شیاف گلیسیرین یه درمان فوری یبوست در کودکان تلقی می شود و می تواند در ۳۰ دقیقه ، آن را رفع کند.

اگر هیچ یک از این روشها در از بین بردن یبوست کودک موفق نبود حتما به پزشک مراجعه کنید تا اقدامات لازم انجام شود.
اختصاصی مجله روزنو ( Ruzeno) / بازنشر فقط با ذکر نام و لینک به منبع مجاز است.

 

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.