دیپلم ،شرایط اخذ و ورود به دانشگاه (ژرف گستر البرز)

شرایط اخذ دیپلم و ورود به دانشگاه برای دیپلم ردی ها

 دیپلم و حواشی آن ما را بر آن داشت تا گفتگویی با یکی از آموزشگاه‌های کرج داشته باشیم و برخی سئوالات و مشکلات عزیزان دورمانده از تحصیل را مطرح کنیم .
سرکار خانم حافظی از سال ۱۳۷۲ فعالیت آموزشی خود را آغاز نموده و در مراکز مختلفی مثل دانشگاه آزاد ، فنی و حرفه‌ای به عنوان آزمونگر و آموزشگاه آزاد فعالیت داشته اند. ایشان هم‌اکنون مدیریت آموزشگاه ژرف گستر البرز را به عهده دارند .

شرایط اخذ دیپلم
شرایط اخذ دیپلم

– ضروت وجود آموزشگاه‌های مثل ژرف گستر البرز در چیست و چه خدماتی ارائه میدهند ؟

در جامعه کنونی افرادی هستند که در دوران تحصیل دبیرستان بنا به دلایلی موفق به اخذ دیپلم نشده و ترک تحصیل کرده‌اند . اما وقتی وارد جامعه شده‌اند داشتن دیپلم ، حداقل مدرکی است که نیاز دارند در حالیکه سن آنها اجازه ادامه تحصیل در مدرسه‌های روزانه را نمی دهد اما این افراد که به هر دلیلی از آموزش باز مانده اند نیاز به دیپلم دارند . چه باید کرد؟
برای این افراد راحت ترین و سریعترین راه و آسانترین راه حل ، خواندن دروس عملی است که نیاز به زمان زیادی نداشته باشد و همچنین بتوانند موقعیت کاری و اجتماعی خود را ارتقاء دهند. این افراد نه تنها می توانند دیپلم بگیرند بلکه میتوانند بدون کنکور به دانشگاه راه یافته و در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند.

– برای روشن تر شدن موضوع لطفاً با ذکر مثال توضیح دهید ؟
به عنوان مثال ، دیپلم گرافیک رایانه یکی از رشته‌های کار دانش آموزش و پرورش است که ۵۳/۵ واحد عمومی و ۴۲/۵ واحد ، مهارتی دارد. با گذراندن واحدهای مهارتی در مؤسسه ژرف گستر البرز ، موفق به اخذ دیپلم شده و نیاز به پیش دانشگاهی و کنکور برای رفتن به دانشگاه ندارند .

– آیا همه افراد شاغل یا بازمانده از تحصیل که احتمالاً مشغله های کاری دارند می توانند در این آموزش ها موفق شده و دیپلم خود را دریافت کنند؟ برخی افراد را می شناسیم که بعضا در گذشته اقدام کرده و متأسفانه موفق به اخذ دیپلم نشده‌اند .

شاید افرادی باشند که قبلاً این راه را رفته و در میانه ، به علت مشکل بودن مهارتها یعنی همان ۴۲/۵ واحد آموزشگاهی باز مانده باشند . این مشکل در سالهای قبل بود اما اکنون با دیپلم گرافیک رایانه از وزارت ارشاد ، به علت اینکه این رشته دارای طرح درسی مشخصی می‌باشد و از سئوالات آسان و مشخصی برخوردار است به یکی از موفق ترین دیپلم های درسی با آمار قبولی بالا تبدیل شده .

– مؤسسه ژرف گستر البرز چه نوع دیپلمی را ارائه می دهد و از کجا مجوز فعالیت دارد ؟
در این مؤسسه ، دیپلم گرافیک رایانه تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می‌شود . استاندارد های این رشته شامل طراحی گرافیک سیاه و سفید – طراحی گرافیک رنگی – کاربر رایانه – تایپ رایانه و گرافیک رایانه است . یادگیری این مباحث ، بصورت کاربردی و استفاده از کامپیوتر است .
همچنین مدرک دیپلم ، قابل استعلام از آموزش و پرورش و وزارت ارشاد است.

– اشاره‌ای به ادامه تحصیل داشته‌اید در این مورد نیز توضیح دهید ؟
افراد پس از اخذ دیپلم ، حتی نیاز به گذراندن دوره پیش دانشگاهی ندارند و می‌توانند بدون کنکور در دانشگاه آزاد یا دانشگاه علمی کاربردی در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند.

– با توجه به اینکه خدمات آموزشی شما بیشتر مورد نیاز افراد شاغل و بزرگسال می باشد برای این عزیزان چه امکانات و تسهیلاتی در نظر گرفته‌اید ؟
شرایط کاملاً مناسبی در نظر گرفته شده است . برگزاری کلاسها تا ساعت ۹ شب و برگزاری کلاس‌ها حتی در روز جمعه ! . مهم تر اینکه آموزشها عمدتا مطالبی هستند که افراد در محیط کار و زندگی بسیاری از مطالبش را فرا گرفته‌اند .

همچنین امکان پرداخت شهریه بصورت اقساط نیز در نظر گرفته شده که می تواند کمک مناسبی به این عزیزان باشد.

– مدت کلاسها چند ماه است و آمار قبولی پس از پایان دوره تابحال چگونه بوده است ؟
دوره آموزش حداکثر ۹ ماه است و در مرحله اول بالغ بر ۹۵% قبول می‌شوند و آزمون مجدد نیز پیش‌بینی شده است.

– چه افرادی می تواند در این کلاس ها شرکت کنند؟
کلیه افراد بالای ۱۶ سال که ترک تحصیل کرده‌اند و حداقل مدرک سیکل یا سوم راهنمایی را داشته باشند .

– اگر فردی سیکل نداشته باشد چه ؟ برای این افراد چه برنامه‌ای دارید؟
این دسته از عزیزان ، ابتدا به مدرسه‌های بزرگسال هدایت و راهنمایی می‌شوند و پس از آن می تواند مراحل اخذ دیپلم را به شرحی که داده شد طی نمایند.

– نمرات آزمونها چطور محاسبه می‌شود ؟
نمراه آزمون های عملی و تئوری بصورت جدا محاسبه و حفظ می‌شود . به عنوان مثال اگر فردی در آزمون عملی نمره لازم را کسب نکرد تنها آزمون عملی را لازم است تکرار نماید نه کل آزمون را.
همچنین حضور در کلاسها و آزمون آموزشگاهی نمره ای دارد که در نمره نهایی اعمال می‌شود .

– یکی از مواردی را در در سطح شهر شاهدش هستیم تبلیغاتی است مبنی بر اخذ دیپلم بدون آزمون و قبولی ۱۰۰% و… این موارد تا چه میزان صحت دارند ؟
متأسفانه افرادی سودجو با سوء استفاده از اعتماد مردم اقدام به انتشار مطالب و مدعیات غیر واقعی و کذبی می‌کنند که علاوه بر اینکه خلاف قوانین است مشکلات قانونی هم برای افراد مراجعه کننده پدید می‌آورند . این قبیل مطالب و ادعاها ، بیشتر از سوی مراکز غیر قانونی و فاقد مجوز انجام می‌شود که دیر یا زود گرفتار قانون می شوند.

از اینکه فرصتی فراهم شد تا بتوانیم اطلاعات مفیدی به استحضار عموم شهروندان برسانیم متشکریم . برای شما و همکارانتان در مؤسسه ژرف گستر البرز ، آرزوی موفقیت داریم .

اختصاصی مجله روزنو / تحریریه

خوانندگان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات موسسه می توانند با شماره های ۳۲۲۴۶۹۹۰ – ۳۲۲۳۷۹۷۶ و ۰۹۱۹۵۲۰۲۲۸۵ – ۰۹۰۱۹۶۸۶۷۴۶ تماس حاصل فرمایند .

شاید دوست داشته باشید :
4 نظرات
 1. مریم می گوید

  سلام ممنون از اطلاع رسانی خوبتون خیلی عالی بود به نظر من افراد زیادی هستند که با این امکان برای همیشه از دست کلمه دیپلم ردی نجات پیدا میکنند و چه بسا وارد دانشگاه شوند

  1. مجله روزنو می گوید

   با سلام خدمت شما
   بسیار خوشحالیم که بتوانیم با اطلاع رسانی های مفید ، در رفع مشکلات عموم مردم نقشی داشته باشیم . طبق صحبتی که داشتیم خوشبختانه برای این دسته از افراد شرایط مناسبی پیش آمده و هم اکنون تعداد افرادی که به این شکل در دانشگاه مشغول به تحصیل شده اند کم نیست

 2. مهرداد می گوید

  شرایط پرداخت چه صورت است ایا در تهران شعبه دارید

  1. مدیر سایت می گوید

   دوست عزیز . لطفا باشماره ۰۹۱۹۵۲۰۲۲۸۵ – ۰۹۰۱۹۶۸۶۷۴۶ تماس بگیرید .

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.