کیف و کفش نامناسب چه آسیبی به سلامت دانش آموز میزند؟!

هر سال با نزدیک شدن فصل مدرسه انواع کیف و کفش و کوله دانش آموزی روانه بازار میشود تا والدین بتوانند کیف کفش مناسب را بری فرزند خود تهیه کنند. اما کیف و کفش مدرسه باید حایز خصوصیاتی باشد تا سلامت جسمی و فیزیکی دانش آموز را به خطر نیندازد.لذا آشنایی کافی و دقت در انتخاب کیف و کفش اهمیت شایانی دارد .

راهنمای انتخاب کیف و کفش استاندارد برای دانش آموزان

سید احمد رئیس السادات دبیر ‏انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران، در خصوص استاندارد بودن کیف و کفش بچه‌ها گفت: همه وسایل مورد نیاز بچه‌ها در زمان تحصیل باید مناسب و متناسب سن و توانایی جسمی آنها باشد.
رئیس السادات با اولویت کوله پشتی‌های استاندارد برای کودکان، گفت: حمل کیف و کفش سنگین و وسایل اضافه باعث آزار بچه‌ها در زمان حضور در مدرسه می‌شود.

کیف
او با اشاره به کوله پشتی‌های مناسب و سبک با بندها و نوارهای پهن، افزود:  پا، عضو بسیار مهم بدن است، کفش بچه‌ها می‌بایست؛ سبک و به اندازه پا کودکان باشد. به نظر من کوله پشتی از مهترین لوازم همراه دانش آموزان است.
رئیس السادات در مورد دیگر ویژگی‌های کیف، کفش و لباس مناسب برای دانش آموزان، گفت: با توجه به تفاوت‌های سنی و فعالیت‌های فیزیکی دانش آموزان در هر مقطع تحصیلی باید توجه بیشتری شود.
والدین باید برای داشتن کودکی تندرست و سالم به نکات آموزشی خرید لوازم تحصیلی استاندارد، تغذیه و بهداشت بچه‌ها توجه بیشتری کنند.
احسان قیصری، روانشناس اجتماعی در ادامه افزود: لباس یک دست و هماهنگ که ما به نام لباس فرم آن‌را معرفی می‌‌کنیم  در مدرسه توازن فرهنگی و رفتاری ایجاد می‌کند این کار باعث می‌شود تنها چیزی که در مدرسه مهم جلوه کند تحصیل و رقابت تحصیلی باشد و ذهن بچه‌ها بیشتر متوجه درس و مطالعه شود. لوازم التحریر داخلی از نظر روانشناسی و فرهنگی ارتباط بیشتری با بچه ها برقرار می‌کند حتی می‌تواند در آموزش تصویری موثر باشد.
قیصری گفت: بهتر است قبل از اینکه مدرسه‌ها آغاز شود بچه های سال اولی را با مدرسه آشنا کنیم. بچه‌هایی که به مدرسه جدید می‌روند معمولا اضطراب دارند چون با مدرسه و کادر آموزشی آشنا نیستند روز اول مدرسه برای همه بچه‌ها روز خاطره انگیز و به یاد ماندنی است بهتر است با خاطره‌ای خوش آغاز شود. بچه‌ها بهتر است از نظر روحی و روانی با مدرسه و معلم خود آشنا شوند.

کیف و کفش ,کوله پشتی,دانش آموز,مدرسه
او درخصوص مشخصه‌های شکل و طرح‌های نوشت ‏افزار مناسب گفت: هرچه شکل ظاهری لوازم تحصیل دانش آموزان، برگرفته از فرهنگ عمومی کشور باشد، کودکان درامر تحصیل موفق ترخواهد بود.‏ لوازم التحریر زیبا و مناسب می تواند بر روحیه بچه‌ها تاثیر مثبت داشته باشد.
منبع:برنا
جالب است بدانید:
مهرماه و خرید لوازم التحریر در کرج ( عکس)
۸ نکته در ضرورت خرید بیمه عمر
چگونه پس از مرگ صادرکننده چک،وجه آن نقد می شود؟

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.