تاثیر باورنکردنی روغن های طبیعی در جلوگیری از ریزش موها

استفاده از روغن های طبیعی ، انتخاب مناسبی برای تقویت مو ، رفع خشکی مو و ضخیم تر شدن موهاست . استفاده از روغن های طبیعی موهایتان را روشن تر کرده و میتواند محافظت بهتری از موهای شما بعمل آورند.

همچنین  روغن های طبیعی ،نه تنها می توانند موهای شما را تغذیه کند بلکه می تواند به کاهش استرس، کاهش درد و مبارزه با عفونت های پوست کمک کند. به علاوه، این روغنها طبیعی و عاری از مواد شیمیایی هستند و خطری برای سلامت مو و محیط زیست ندارند. در ادامه با روزنو همراه باشید تا بدانید چگونه میتوان بدون استفاده از مواد شیمیایی ، از موهای خود مراقبت کنید.

ضخیم تر شدن و جلوگیری از ریزش مو با این روغن های طبیعی :

1 –  روغن اسطوخودوس

مطالعات نشان داده اند که روغن اسطوخودوس اثر موثر بر رشد مو دارد. یک مطالعه در سال 2016، نشان داد ،کاربرد موضعی روغن اسطوخودوس به میزان قابل توجهی باعث افزایش تعداد فولیکولهای مو در موش های ماده می شود . روغن اسطوخودوس همچنین توانست عمق فولیکول های مو را عمیق تر کند و لایه حرارتی را ضخیم تر کند.
روغن اسطوخودوس دارای خواص ضد میکروبی است و می تواند برای مبارزه با اختلالات باکتری و قارچی استفاده شود. برخی از مزایای روغن اسطوخدوس، توانایی آن در تسکین پوست و بهبود پوست و موی خشک است. علاوه بر این، استرس را می کاهد . زیرا استرس یکی از عواملی است که می تواند موجب کاهش ریزش مو شود.

2 –  روغن رزماری

روغن رزماری یک از روغن طبیعی و ضروری برای افزایش ضخامت و رشد مو است. روغن رزماری با افزایش متابولیسم سلولی ، باعث رشد مو و بهبودی آنها می شود. از دیگر ، مزایای روغن رزماری جلوگیری از طاسی ، کاهش دوره درمان شوره سر و کاهش خشکی پوست می شود.
برای استفاده از روغن رزماری برای موهای خود، 3-5 قطره روغن رزماری را با همین مقدار روغن زیتون ( 3 روش برای تشخیص روغن زیتون اصل ) مخلوط کرده و مخلوط را حدود دو دقیقه روی موهای خود بمالید و بگذارید تا 3 تا 4 ساعت روی موها بماند . سپس موهای خود را به طور معمول شستشو دهید.

روغن های طبیعی - رزماری

3 –  روغن بابونه

روغن بابونه سبب درخشش و نرمی به موهای شما شده و پوست سرتان را تسکین می دهد.
ترکیب 5 قطره اسانس بابونه با یک قاشق غذاخوری نمک دریا و یک سوم فنجان نوشابه گازدار را استفاده از آب گرم برای ایجاد خمیر کافیست . پوست سر و پایه موهای خود را با این خمیر ماساژ دهید و بگذارید نیم ساعت روی موها بماند و سپس موها را بشویید .
تحقیقات نشان می دهد که 50 درصد از زنان موهای خود را به طور مرتب رنگ می کنند و بعد از اینکه موهایشان را رنگ کرده اند، جذاب تر می شوند، اما موادی که معمولا که برای روشن کردن مو استفاده می شوند حاوی مواد شیمیایی خطرناک است که می تواند باعث بروز بسیاری از بیماری ها شود. انتخاب یک جایگزین طبیعی ، این اطمینان را حاصل خواهد کرد که شما در معرض محصولات ریزش موی ناسالم مانند فرمالدئید و سفید کننده (هیدروکسید پراکسید) نیستید.

خواص روغن بابونه برای پوست
خواص روغن بابونه برای پوست

4 –  روغن سدر

روغن سدر برای کمک به تحریک فولیکول های مو با افزایش گردش خون به پوست سر استفاده می شود و می تواند رشد مو را تحریک و ریزش مو را کاهش دهد. همچنین می تواند موهای نازک و انواع مختلف آلوپسی را درمان کند. روغن سدر می تواند باعث کاهش آکنه های پوستی شود.
روغن سدر را می توان به طور موضعی برای پوست سر و مو استفاده کرد . این ترکیب با روغن های ملایم ، مانند روغن اسطوخودوس و مانند روغن نارگیل مخلوط می شود.

5- روغن مریم گلی

یک ماده مهم در روغن مریم گلی که به نام لیالین استات، التهاب پوست را کاهش می دهد و تولید چربی را بر روی پوست تنظیم می کند. مریم گلی همچنین به عنوان یک درمان طبیعی برای بثورات عمل می کند و به عنوان عامل ضد باکتری عمل می کند. اما شاید استفاده مهمتر آن برای کمک به کاهش استرس و تعادل هورمون ها باشد . از آنجا که مریم گلی را می توان برای کمک به کاهش استرس و کاهش سطح کورتیزول در بدن استفاده کرد، به عنوان یک درمان طبیعی برای ریزش مو ناشی از استرس عمل می کند.

خواص روغن مریم گلی برای پوست
6 – روغن لیمو ترش

اسانس لیمو ترش دارای خواص شفابخشی است و به عنوان یک پاک کننده و ضدعفونی کننده موثر عمل می کند. این ماده می تواند فولیکول مو را تقویت و زخم پوست سر و خارش پوست سر را تسکین دهد.

7 – روغن نعناع

روغن نعناع باعث تقویت پوست سر می شود و با توجه به خواص ضد عفونی کننده آن می تواند شوره سر و حتی شپش را درمان کند. تحقیقات نشان می دهد که روغن  نعناع باعث افزایش رشد مو می شود. در یک مطالعه در سال 2014، نشاد داد استفاده موضعی از روغن نعناع به مدت چهار هفته باعث افزایش رشد مو، افزایش ضخامت پوست، تعداد فولیکول و عمق فولیکول شد.

روغن های طبیعی - روغن نعناع
احساس خنک کنندگی ، زمانی که به صورت موضعی استفاده می شود، و اثرات آرام بخش آن کمک می کند التهاب پوست کاهش یابد .
اختصاصی روزنو – بازنشر با ذکر نام و لینک به منبع مجاز است .

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.