طلاق عاطفی در استان البرز نگران کننده است

طلاق عاطقی حاکم شدن سردی در روابط و احساسات زن و مرد است که منجر به دوری و بیگانگی زوجین می شود . تداوم این سردی منجر به شکل گیری احساس همخانه یا هم اتاقی را بوجود می آورد که تنها زیر یک سقف حضور فیزیکی دارند . روابط روز به روز سردتر می شود و هر یک دیگری را مقصر می داند .

فردی که دچار طلاق عاطفی شده است به خود و سلامت فردی و اجتماعی خود بی توجه می شود و حتی به سلامت دیگر افراد خانواده نیز اهمیت کمتری می دهد وظایف خود را به درستی انجام نمی دهد و مسئولیت های خود را در مقابل دیگر افراد خانواده به سردی و بی هیچ میل و رغبتی انجام می دهد.

طلاق عاطفی
طلاق عاطفی

مدیر کل امور اجتماعی البرز از وضعیت وخیم طلاق عاطفی در استان البرز خبر داد.
حمیدرضا عسگری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه البرز، گفت: طلاق عاطفی در البرز به موضوعی جدی تبدیل شده است و باید از گسترش بیشتر آن جلوگیری کرد.

وی افزود: جامعه امروز ما در خلا میان سنت و مدرنیته قرار گرفته است و در وضعیتی نه مدرن و نه سنتی به سمت مدرنیته به پیش می‌رود و این خود به عاملی برای وجود چنین مسائلی تبدیل شده است.
عسگری بر اصلاح رفتار بر مبنای آموزه‌های دینی تاکید کرد و گفت: باید در عین حالی که از تکنولوژی مدرن روز استفاده می‌کنیم به سنت‌های پیشین خود بازگردیم و رفتارمان را بر مبنای منطق دین قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه طلاق عاطفی ریشه در انتخاب افراد دارد، یادآور شد: اگر انتخاب افراد برای زندگی مشترک دقیق، اصولی و آگاهانه باشد حتمال بروز طلاق عاطفی تا حد زیادی کاهش می‌یابد اما اگر انتخاب احساسی و غیرعقلانی باشد عوارض این انتخاب در آینده دیده خواهد شد.
مدیر کل امور اجتماعی البرز در پایان گفت: خانواده‌ها باید به تعالیم دینی و سنت‌های گذشته بازگردند زیرا این امر در انتخاب آگاهانه تاثیر قابل توجهی دارد و باعث می‌شود زوجین پس از فروکش کردن احساسات اولیه دچار طلاق عاطفی نشوند.

به نقل از تابناک

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.