از عوارض وحشتناک استفاده بی رویه از ریمل چه می دانید؟!

ریمل از جمله محصولات آرایشی پرکاربرد و خطر آفرین به شمار می آید بنابراین حتما باید به تقلبی بودن آن توجه داشت؛ این محصول از نظر شکل ساختاری به دو صورت پایه آبی و روغنی در فروشگاه های عرضه لوازم آرایشی ایران وجود دارد.

ریمیل,ریمل تقلبی

خطرات و عوارض استفاده از ریمل ها:

۱- عفونت های قارچی و آسیب زدن به قرنیه چشم
۲- ریمل با پایه روغنی در برابر عرق کردن و ریزش اشک مقاوم است و هنگام خشک شدن روی مژه ها به مدت طولانی، موجب ریزش مژه ها می شود.
۳- ریمل مایع با پایه اصلی آبی، محیط مناسبی برای رشد و نمو میکروب ها به شمار می آید و با تکثیر این میکروب ها و حضور مداوم آنها در نزدیک چشم می تواند عفونت های چشمی، التهاب، قرمزی، ترشحات غلیظ، خارش و حتی پوسته ریزی لبه پلک را ایجاد کند.
۴- همچنین در موارد شدیدتر این ریمل ها به قرنیه چشم آسیب می رساند و در نهایت لک قرنیه و اشکال در بینایی را به وجود می آورد.
۵- وجود مواد رنگی و عطری یا حتی نگهدارنده موجود داخل ریمل ها نیز می تواند حساسیت های پوستی ایجاد کند. باید توجه داشت که احتمال بروز عوارض نامبرده در فرآورده های قاچاق به دلیل عدم کنترل و نظارت بیشتر است.

برای پیشگیری از بروز خطرات احتمالی ناشی از مواد آرایشی و بهداشتی خارجی به ویژه ریمل ها، صرفا باید از لوازم آرایشی و بهداشتی دارای مجوز ورود از سازمان غذا و دارو استفاده شود که برچسب فارسی نویس داشته باشد و اطلاعات مربوط به تاریخ تولید و انقضا و شماره مجوز ورود روی آن درج شده باشد.
 منبع: سازمان غذا و دارو – خبرآنلاین
این مطالب نیز مورد توجه کاربران قرار گرفته است :
پرپشت کردن مژه‌ها با مواد طبیعی در ۲ هفته
کدام رنگ خط چشم و سایه ، چشمان شما را زیباتر میکند؟

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.