عینک آفتابی / مراقب عینک های طبی و آفتابی تقلبی باشید

عینک آفتابی : رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان عینک ضمن توصیه‌های برای خرید عینک‌های طبی و عینک آفتابی استاندارد، گفت: قاچاق در این حوزه زیاد است و عینک‌های غیراستاندارد چینی به نام اصل به بازار عرضه می‌شوند و سودجویان نیز عینک‌های غیراستاندارد را با عنوان مارک‌های اصلی می‌فروشند.
حمید ثابت قدم با بیان اینکه عینک‌های برند اروپایی معمولا از ایتالیا، آلمان و فرانسه وارد می‌شوند، اظهار کرد: قاچاق عینک‌ آفتابی و طبی زیاد است، چون تعرفه آن بالاست.

عینک آفتابی
عینک آفتابی

وی افزود: سال گذشته تعرفه واردات عینک‌ آفتابی ۳۲ درصد و عینک‌های طبی ۱۲ درصد بود که بعد از پیگیری‌های انجام شده از گمرک و وزارت صنعت این تعرفه تعدیل شد و در سال جاری تعرفه واردات عینک‌های آفتابی به ۲۰ درصد و عینک‌های طبی به هفت درصد کاهش یافت.
ثابت قدم اظهار کرد: عینک‌های تزیینی که معمولا بنا به درخواست مشتری از سنگ‌های قیمتی یا طلا و جواهر در آنها استفاده می‌شود، قیمت مشخصی ندارد و بر اساس میزان مواد استفاده شده قیمت‌گذاری می‌شود که البته این گونه عینک ها در کشورمان مصرفی ندارند.

وی به خریداران توصیه کرد که عینک‌ طبی و عینک آفتابی را از واحدهای دارای پروانه کسب بخرند و در صورت بروز هرگونه مشکل با تلفن‌های اتحادیه به شماره ۶۶۷۰۴۵۴۰ و ۶۶۷۰۵۲۸۲ تماس بگیرند و اگر مشکلی در رابطه با خرید داشتند می‌توانند از اتحادیه استعلام کنند.

رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان عینک در عین حال بیان کرد: بازرسی‌های لازم از واحدهای صنفی مجاز صورت می‌گیرد و در صورتی که حتی واحدهای مجاز ما از کالاهای غیراستاندارد و عینک‌های غیراستاندارد استفاده کنند، اخطار داده و با آنها برخورد می‌شود.

وی در عین حال بیان کرد: در حال حاضر حرف اول را در زمینه تولید و عرضه عینک‌ آفتابی، کشور ایتالیا و در عینک های طبی کشور آلمان می‌زند.

عینک‌ های آفتابی که در گوشه خیابان به فروش می‌رسد صددرصد غیراستاندارداست :

ثابت قدم با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۷۰۰ واحد صنفی مجاز و ۳۰۰ واحد در حال اقدام داریم، افزود: عینک‌هایی که در گوشه خیابان‌ها به فروش می‌رسند ۱۰۰ درصد غیراستاندارد هستند و تماما به صورت قاچاق وارد می‌شوند. حتی مارک‌های معتبر نیز از پنج تا ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسند و در برخی مواقع شاهدیم که در یکسری از بوتیک‌ها نیز عینک های غیراستاندارد به فروش می‌رسد.
وی تاکید کرد: خرید از واحدهای مجاز به نفع خریداران است و آنها می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل با اتحادیه تماس بگیرند.

عینک آفتابی / ایسنا

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.