نکات مهم قالیشویی درگفتگو با قالیشویی اعلاء

 

قالیشویی در کرج نیز مانند همه جای ایران فصل خاصی ندارد هر اسفند ماه به اوج خود میرسد .اسفند که می رسد احساس میکنید ثانیه های تندتر میگذرند . حال و هوای بهار و سال جدید همراه با طراوتی بهاری میهمان خانه ها شده و رسم دیرین ایرانیان ،پاکیزگی و خانه تکانی ، برای ورود به سال جدید ، نوبتش فرا می رسد  . به گفتگو با جناب آقای رمضانی مدیریت محترم قالیشویی اعلاء نشسته ایم ببینیم برای بهار و شستن فرشهایمان چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم .
قالیشویی اعلاء از سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را آغاز نموده و درواقع از اولین های صنف قالیشویی در کرج محسوب می شود . در این واحد انواع فرش و موکت به روش کاملا مکانیزه و اتوماتیک شستشو می شود و جمع کثیر مشتریان این قالیشویی ، گویای کیفیت و تعهدشان است .

  با سلام و تشکر بابت فرصتی که به ما دادید . بطور معمول در قالیشویی چه خدماتی به شهروندان ارائه میشود ؟
قالیشویی اعلا ء خدمات شستشوی فرش اعم از دستباف و ماشینی  ، شستشوی موکت ، شستشوی مبل در منزل و رفوگری را ارائه میدهد و در سایر قالیشویی ها نیز ممکن است همین ها یا اندکی کمتر انجام شود .

 قالیشویی خوب چه ویژگی دارد ؟

اخلاق خوب و خوش رفتاری سرویس ، کار بی عیب ، تحویل به موقع ، سابقه و خوشنامی  و همچنین مجاز بودن قالیشویی از مهمترین مواردی است که مردم از ما توقع دارند و متقابلا رعایت میکنیم.  

قالیشویی و شستشوی فرش ماشینی
قالیشویی و شستشوی فرش ماشینی

  اسفند برای ما یادآور خانه تکانی آخر سال و قالیشویی است . به عنوان کسی که سابقه ای طولانی در این حرفه دارید از نظر شما  بهترین زمان برای شستشوی فرش چه وقتی است ؟
برخلاف تصور عموم ، بهترین زمان برای شستشوی فرش از فروردین تا شهریور است . چراکه در این ایام به دلیل آفتاب ، خشک شدن فرش بطور طبیعی اتفاق افتاده و فرش  در زیر آفتاب ضدعفونی شده و رنگ شفاف  و خوش بخود میگیرد . همچنین شکستگی فرش که نگرانی مشتریان است پیش نمی آید  .

  قالیشویی به صورت اتوماتیک چه آسیب یا ضرری ممکن است برای فرش و خصوصا فرشهای گرانقیمت داشته باشد ؟
هیچ آسیبی متوجه فرش نیست . در شستشوی اتوماتیک ، استفاده از موارد شوینده استاندارد و عدم دخالت دست ، دقت کار را بالا می برد  و همین مساله امکان آسیب احتمالی را از بین می برد مگر آنکه فرش کهنه یا پوسیده باشد که در آنصورت نیز نکات لازم  به اطلاع مشتری رسیده و با کسب اجازه و احتیاط لازم ، اقدام به شستشوی فرش می کنیم .

در کنار فرش های ماشینی که رایج بوده ، فرش های دستباف نیز در بسیاری از منازل دیده می شود . آیا این دو نوع فرش با یک شرایط شسته می شوند ؟
خیر . شستشوی فرش دستباف با فرش ماشینی کاملا متفاوت انجام میشود . فرش دستباف  با توجه به نوع الیاف و رنگ آمیزی آن و امکان پس دادن رنگ ، روش متفاوتی برای شستشو دارد .
شستشوی فرش معمولا چند روز طول می کشد ؟
بسیار کوتاه ! از زمان تماس با قالیشویی برای تحویل گرفتن فرش تا زمان تحویل دادن به مشتری بصورت لوله و کاور شده فقط ۴۸ ساعت طول میکشد
برخی همشهریان به رعایت شئونات مذهبی در شستشو اهمیت بیشتری میدهند برای اطمینان خاطر این دسته ، چه صحبتی دارید ؟
شستشو در کارخانه قالیشویی فرش اعلاء ، با آپ پاک و پاکیزه چاه و کر اسلامی انجام میشود .

قالیشویی و شستشوی فرش ماشینی
قالیشویی و شستشوی فرش ماشینی

  لک ها همیشه مایه نگرانی خانم های خانه هستند . لک روی فرش در شستشوی اتوماتیک قابل رفع هستند ؟

تا حدود بسیار زیادی بله . لکه های چربی ، خون ، لاک ، لوازم آرایش ، چای و نوشابه  به آسانی پاک نمیشوند . در این موارد پس از شستشوی فرش ، لک ها با مواد شوینده مخصوص تمیز و برطرف میشوند .

 برای افزایش عمر فرش و نگهداری از آن چه نکاتی را توصیه می کنید ؟

در صورت ریختن هر نوع مواد آلوده کننده روی فرش ، بلافاصله آن را با دستمال نمدار پاک نمایند
از ریختن آب روی فرش پرهیز شود .
مواردی مثل سرکه ، نوشابه و.. دشمن فرش بوده و موجب پوسیدگی فرش میشوند .

برای شستن فرش های کهنه یا پوسیده چه نکاتی را برای اطمینان خاطر مشتری رعایت میکنید ؟

  در این مواقع پیش از اقدام به شستشو ، مشتری را در جریان وضعیت سلامتی فرش قرار میدهیم و با رضایت مشتری و نکات احتیاطی لازم ، اقدام به شستشوی فرش میشود و چنانچه فرش آسیبی ببیند در بخش رفوگری ، ترمیم میشود .

 سخن پایانی تان برای شهروندان چیست ؟
برای همه هموطنان عزیز ، آرزوی روزهایی خوش و پر از سلامتی و زیبایی دارم . التماس دعا

از حضورتان در این گفتگو کمال تشکر را داریم .

تهیه و تنظیم : قالیشویی در کرج / راهنمای کرج / تحریریه / باز نشر با لینک به منبع مجاز است .

برای تماس با قالیشویی اعلاء با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید : ۳۲۷۴۴۶۵۲ و ۳۴۶۴۱۳۴۵ با کد کرج (۰۲۶)

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.