ماجرای عجیب چک ۵۰۰ هزار دلاری راکفلر که نقد نشد !

نقد نشدن چک | مدیر شرکتی روی نیمکتی در پارک نشسته بود و سرش را بین دستانش گرفته بود و به این فکر می کرد که آیا میتواند شرکتش را از ورشکستگی نجات دهد یا نه.بدهی شرکت خیلی زیاد شده بود و راهی برای بیرون آمدن از این وضعیت برایش وجود نداشت.طلبکارها مدام پیگیر طلب خود بودند.فروشندگان مواد اولیه هم تقاضای پرداخت بر اساس قراردادهای بسته شده را داشتند.مدیر غرق در همین افکار بود که ناگهان پیرمردی کنار او روی نیمکت نشست و گفت:
” من میتونم کمکت کنم.”
سپس نام مدیر را پرسید و یک چک برای او نوشت و به دستش داد و گفت:”این پول رو بگیر”! و ادامه داد: یک سال بعد همین موقع بیا اینجا و این پولی رو که بهت قرض دادم بهم برگردون! بعد هم از آنجا دور شد و رفت.

نقد نشدن چک

نقد نشدن چک راکفلر :

مدیر شرکت، درحال ورشکستگی یک چک ۵۰۰/۰۰۰ دلاری در دستش دید که امضای “جان دی راکفلر” یکی از ثروتمندترین مردان روی زمین را داشت.مدیر با خود فکر کرد: حالا میتونم تمام مشکلات مالی شرکت رو در عرض چند ثانیه برطرف کنم! اما تصمیم گرفت فعلاً چک را نقد نکند و آن را در جای امنی نگه دارد!! همین که می دانست چنین چکی دارد اشتیاق و توان تازه ای برای نجات شرکت پیدا کرد. او توانست از طلبکاران برای پرداخت های عقب افتاده فرصت بگیرد. توانست چند قرارداد جدید ببندد و چند سفارش بزرگ دریافت کرد! در عرض چند ماه او توانست تمام بدهی ها را تسویه کند و شرکت به سودآوری دوباره رسید.

یکسال بعد دیدار با راکفلر:

دقیقاً یک سال بعداز اتفاقی که در پارک برایش افتاده بود با چک نقد نشده به پارک رفت و روی همان نیمکت نشست. راکفلر آمد، اما قبل از اینکه بخواهد چک را به او بازگرداند و داستان موفقیتش را برای او تعریف کند، پرستاری آمد و راکفلر را گرفت و فریاد زد: ” گرفتمش!” بعد به مدیر نگاه کرد و گفت: امیدوارم شما را اذیت نکرده باشد. این پیرمرد همیشه از آسایشگاه فرار می کند و به مردم می گوید که راکفلر است!!!
مدیر که از این صحنه بسیار متعجب شده بود تازه فهمید این پول یا چک آن پیرمرد نبود که شرایط او را تغییر داد بلکه اعتماد به نفس به وجود آمده در او بود که قدرت لازم برای نجات شرکت را به او داده بود.
درآمد:
هیچگاه روی یک درآمد تکیه نکنید،
برای ایجاد منبع دوم درآمد سرمایه گذاری کنید.
خرج:
اگر چیزهایی را بخرید که نیاز ندارید،
بزودی مجبور خواهید شد چیزهایی را بفروشید که به آنها نیاز دارید.
پس انداز:
آنچه که بعد از خرج کردن میماند را پس انداز نکنید،
آنچه را که بعد از پس انداز کردن میماند خرج کنید.
ریسک:
هرگز عمق یک رودخانه را با هر دوپا آزمایش نکنید.
سرمایه گذاری:
همه ی تخم مرغ ها را در یک سبد قرار ندهید.
انتظارات:
صداقت هدیه ی بسیار ارزشمندی است،
آن را از انسان های کم ارزش انتظار نداشته باشید.
و سرانجام:
افکار شما بهترین بانک سرمایه شماست، از آن بهتر بهره بگیرید.!!

این مطالب را هم بخوانید:
چگونه پس از مرگ صادرکننده چک،وجه آن نقد می شود؟
فروشنده شگفت انگیز ۱۰ راز خود را افشاء می کند
چگونه عنوان تبلیغاتی موثری بنویسیم ؟
اموال و آنچه درباره بیمه اموال باید بدانید
کارآفرینی در حیاط ۱۲ متری به روایت یک کارآفرین

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.