ماهی گیری با آتش را دیده اید؟!

ماهی گیری و ماهی از بدو آفرینش همزاد بشر بوده اند و ماهی همیشه به عنوان منبعی غنی از مواد غذایی ، مورد توجه بوده است . اما گاهی علاوه بر نقش تغذیه ای ، روش صید آن با تفریح ،همراه میشود و با روش های خلاقانه ماهی گیری ، منظره ای مهیج بوجود می آید .

ماهی گیری،ماهی ،ساردین

ماهی‌گیران تایوانی ، هزاران سال است که ساردین‌ها را با استفاده از یک تکه چوب شعله‌ور که بر روی باله قایق نصب می‌شود، صید می‌کنند. ماهی‌های ساردین به نوری که آتش از خودش به وجود می‌آورد، جذب می‌شوند و برای رسیدن به آن به بالا می‌پرند، در این حال است که ماهی‌گیرها دست به کار می‌شوند و با تورهای خودشان آن‌ها را شکار می‌کنند.
ماهی‌گیری با آتش کار بسیار مسحور کننده‌ای است، قایق‌هایی که چوب‌های بامبو را به سولفوریک آغشته کرده‌اند، در شب میان آب‌ها راه می‌افتند، با روشن شدن آتش، این ساردین‌ها هستند که بالا و پایین می‌پرند، هزاردان ساردین که می‌خواهند خودشان را به نور برسانند ولی تنها تور ماهی گیری نصیب‌شان می‌شود.

ماهی گیری،ماهی ،ساردین
فصل صید ساردین تنها سه ماه است، از ماه می تا جولای (نیمه اردیبهشت تا نیمه مرداد) و در این مدت دولت تایوان به کمک ماهی‌گیرها سعی دارد این روش سنتی را زنده نگه دارد، اما به نظر می‌رسد جوان‌ها چندان علاقه‌ای به این کار نداشته باشند و روش نوین را که در مدت زمان کمتر مقدار بیشتری ماهی صید می‌کند را بیشتر می‌پسندند. به همین دلیل کسانی‌که امروز از این روش استفاده می‌کنند، ۶۰ سال دارند و به نظر می‌رسد بعد از آن‌ها دیگر کسی باقی نماند که این راه را ادامه دهد، این موضوع هم به این دلیل است که سرعت رشد جمعیت در جهان باعث شده تقاضا بالا برود و حجم ماهی‌های صید شده هم باید افزایش پیدا می‌کرد که باعث شد این روش سنتی که دردسرهای خودش را هم دارد، کمتر مورد استفاده قرار بگیرد. 

منبع:مهر

جالب  است بدانید : ذرت مکزیکی کسب و کاری با سرمایه کم و درامد میلیونی !
جالب  است بدانید : روش های خانگی موثر برای درمان جوش صورت
جالب  است بدانید : رونمایی از وانت بار جدید نیسان (عکس)
جالب  است بدانید : جشنواره لاله ها و زیبایی خیره کننده گل ها در کرج ( عکس)

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.