مراقبت از ریه ها : روزهایی برای ریه های سالم

مراقبت از ریه ها : همواره باید مراقب باشیم که آلودگی ها وارد ریه هایمان نشوند و به سلامت دستگاه تنفسی مان اهمیت بدهیم. برای آنکه روزهای سرشار از تنفس های عمیق و سالم و شاداب کننده داشته باشیم به چند توصیه توجه می کنیم:

ریه
ریه

– هنگام تمیز کردن یا تمیز کاری منزل حتماً ماسک مرطوب کننده به صورت بزنید و آنرا بشوئید یا تعویض نمائید.

– حین استفاده از مواد شوینده و سفید کننده های قوی ماسک زده و نفس عمیق نکشید.

– برای جارو کشیدن از فیلترهای تمیز و ضدآلرژی استفاده کنید.

– روبالشی و روتختی را شسته و ضدعفونی نمائید.

– ترک سیگار و قلیان : این دودها به مرور به ریه شما آسیب رسانده و ریه شما را از آلاینده ها پر می کند و باعث میشود سیستم تنفسی تان دچار مشکل شود . سعی کنید تاجائیکه امکان دارد در معرض دودهای سیگار و قلیان قرار نگیرید و بجای آن در محیط های سالم تنفس کنید.

– روزانه چندین بار صورت خود را با آب و شوینده های ملایم شستشو دهید. دستها را مدام به صورت و چشم و بینی خود نمالید. چون باعث انتقال میکروب می شود و التهاب را در پوست شما تشدید میکنید.

– سعی کنید کمتر در محیط های کوهپایه ای- چمنزارها و پارکها و طبیعت ظاهر شوید. بدلیل اینکه حمله میکروبها در محیط های شلوغ عواملی است که باعث هپاتیت ویروسی می شود که از طریق تتو و کارهای آرایشی می تواند به افراد منتقل شود.

– حتی الامکان سعی کنید به مراکز مطمئن و متخصصین مراجعه کنید. چکابهای دوره ای خود را انجام دهید و مراقب  باشید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود یا در صورت بروز هر اتفاقی در همان ابتدای کار جلویش گرفته شود.

گردآوری : فاطمه عبدالصالحی ( ماهدیس)

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.