مشاورین املاک کرج ، بازار مسکن در کرج را چگونه می بینند ؟

گردشی در خیابانهای شهر که تا چند سال پیش مرتب محل تخریب ساختمان های فرسوده و ساخت و سازهای جدید بود نشان ار سکوت و رکود بازار مسکن در کرج دارد . رکودی که انتظار میرود در آینده با تصمیمات اقتصادی ، قانونگذاران ، برطرف شده و رونق گذشته خود را بازیابد .

مشاورین املاک کرج ، بازار مسکن در کرج را چگونه می بینند ؟

رضا عباسپور،کارشناس املاک در کرج در این خصوص به خبرنگار ایسنا گفت: متاسفانه طی سه سال اخیر صنعت ساختمان با رکود شدیدی مواجه شده که همین امر خریدو فروش‌ها را نیز تحت تاثیر قرار داده است.وی افزود: بدون شک تا زمانی که وضعیت ساخت واحدهای مسکونی در رکود باشد نمی‌توان آینده روشنی برای بازار مسکن متصور شد .
عباسپور خاطرنشان کرد: درشرایط فعلی سازندگان مسکن ترجیح می‌دهند به جای این که پول خود را برای ساخت واحدهای مسکونی که معلوم نیست کی به فروش برسد هزینه کنندسرمایه خود را یا دربانک بگذارند و از سود منطقی آن استفاده کنند.این مشاور املاک توضیح داد: بعضی از این افراد نیز سرمایه خود را در پروژه‌های که از بازدهی کوتاه مدت آنها اطمینان دارند هزینه می‌کنند.عباسپور یادآورشد: درحال حاضر فقط بازار فروش مسکن خراب نیست بلکه وضعیت خرید نیز چندان تعریفی ندارد.وی اظهار کرد: درشرایط فعلی دفاتر مشاورین املاک پرشده از مشخصات خانه‌هایی که ماه‌هاست برای فروش گذاشته شده‌اند.
وی توضیح داد: هرچند عهده‌ای به بهبود شرایط موجود امیدوارند ولی به نظر می‌رسد وضعیت رکودصنعت ساختمان تا اخر سال ادامه داشته باشد.

مسکن در کرج.املاک در کرج,شهرداری کرج

انبوه سازان و سازندگین گرانی مصالح ساختمانی را نمی پذیرند
عباسپور ادامه داد: طی هفته‌های گذشته شاهد گران شدن برخی مصالح ساختمانی بوده‌ایم که این امر به تشدید شرایط بحرانی صنعت ساختمان منجر شده است. وی اضافه کرد: چگونه می‌توان از سازنده‌ ای که به فروش واحدهای مسکونی که ساخته امید ندارد انتظار داشت که برای خرید مصالح جدید ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر هزینه پرداخت کند؟ این کارشناس مسکن افزود: درحال حاضر بسیاری از پروژه‌های ساخت و ساز متوقف شده‌اند تا تکلیف گران شدن مصالح ساختمانی مشخص شود.
وی گفت: رکود صنعت ساختمان به ضرر مردم تمام می‌شود؛ چراکه این امر درسال‌های آینده منجر به کم شدن تعداد واحدهای مسکونی و درنتیجه گران‌تر شدن قیمت آنها بشود.

مردم چشم انتظار اثرات برجام بر بازار مسکن در کرج 

سعید فیروزگاه، رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر کرج نیز در گفت وگو با ایسنا با پیش بینی وضعیت صنعت ساختمان در سال جاری گفت: مردم درحال حاضر منتظر هستند تا نتایج ملموس توافقات برجام را دروضعیت اقتصادی کشور مشاهده کنند . وی افزود: بدون شک با آزاد سازی پول‌های بلوکه شده ایران وضعیت اقتصادی کشور به طور کلی دگرگون شده و مردم کمترنسبت به انجام کارهای سخت و یدی رغبت نشان می‌دهند. فیروزگاه خاطرنشان کرد: اگر وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد مردم ترجیح می‌دهند به جای سرمایه گذاری در بخش ساختمان درسایرحوزه‌ها سرمایه گذاری کرده و سود مناسبی به جیب بزنند .وی اضافه کرد: درشرایط فعلی به نظر می‌رسد صنعت ساختمان درسال ۹۵ با رکود شدیدی مواجه شود.
فیروزگاه افزود: از ابتدای سال تاکنون آمار مراجعه متقاضیان به شهرداری‌های کرج جهت اخذ پروانه ساخت با افت شدیدی مواجه بوده  و این نشان می‌دهد پیش بینی‌ها درخصوص رکود صنعت ساختمان درست بوده است.
وی توضیح داد: سازندگان ساختمان معمولا تا اواخر فروردین درخواست خود را جهت اخذ پروانه ارائه می‌دهند ولی امسال تعداد این درخواست‌ها به شدت کاهش داشته است.

ازطرح‌های تشویقی شهرداری کرج چه میدانید؟

فیروزگاه دربخش دیگری از صحبت‌های خود به طرح‌های تشویقی شهرداری کرج برای پرداخت عوارض اشاره کرد و گفت: کسانی که اقدام به پرداخت کل جریمه کمیسیون ماده صد کنند شامل ۲۳ درصد تخفیف از مبلغ کل جریمه می‌شوند.  وی یادآورشد : علاوه براین شهرداری ۸۰ درصد از مبلغ مورد نیاز برای صدور پروانه ساخت درمناطقی که جزء بافت فرسوده شهر محسوب می‌شوند را از سازندگان دریافت نمی‌کند. رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر افزود:درکنار این موارد، شهرداری شهروندانی که به شهرداری بدهکار هستند را به بانک‌های عامل معرفی می‌کند.
وی در پایان گفت: بانک‌ها بدهی شهروندان را به طور کامل به شهرداری پرداخت و پس از آن مبلغ بدهی را بدون یک ریال سود طی اقساط ۲۴ ماهه از شهروندان دریافت می‌کنند.

المیرا اگیر- خبرنگار ایسنا البرز

شاید دوست داشته باشید :
1 نظر
  1. بهنام می گوید

    پس امسال هم خبری نیست

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.