نکاتی برای استفاده و نگهداری صحیح کفش

کفش اولین جایی است که در معرض دید دیگران است ! اهمیت ظاهر خوب کفش و تمیزی آن بقدری است که توصیه شده حتی اگر لباس مناسبی نپوشیدید حتما کفش هایتان تمیز و مرتب باشد ! . از طرفی این روزها خرید کفش خوب با پرداخت هزینه نسبتا زیادی همراه است و این مساله ایجاب میکند در مراقبت و نگهداری صحیح کفش ها بکوشید .

راهنمای نگهداری و مراقبت از کفش ها :

کفش،واکس ،جاکفشی

پاها به کفش عادت می کنند :

این مورد کمی صبوری میخواهد چون کفش ها بعد از چند هفته شکل پای شما را میگیرند. شما باید کفش ها را حدودا ۵ یا ۶ ساعت بپوشید بعد به آنها استراحت بدهید. وقتی که کفش ها شکل پای شما را گرفتند تا سال ها در خدمت شما خواهند بود.

کفش به استراحت نیاز دارد :
وسوسه پوشیدن کفش های نو به سراغتان می آید ولی در اوایل نباید زیاد آنها را بپوشید و در ایامی که دیگر شکل پای شما را گرفته اند هم یک روز در میان باید به آنها استراحت بدهید. این کار باعث میشود عمر کفش شما بسیار بیشتر شود(منظور از عمر کفش تعداد روزهایی است که آن را میپوشید نه تعداد روزهای بعد از خرید)

مراقبت های روزانه:
کفش هر چقدر هم گران باشد اگر از آن به خوبی مراقبت نشود بیشتر از ۱ سال دوام نخواهد آورد و از هم باز خواهد شد. فکر نکنید حتما باید ۱ ساعت روی کفش خود وقت بگذارید؛ اصلا اینطور نیست. در حقیقت شاید ۱۵ دقیقه از وقت شما را نگیرد.
اول آنکه بعد از آنکه کفش ها را دراوردید با برس گرد و غبار جمع شده روی آن را بگیرید. بعد آن را درون جاکفشی قرار دهید. در صورت امکان آنها را درجاکفشی هایی قرار دهید که بسته میشوند؛ این کارباعث میشود که کفش رطوبت و گرد غبار را جذب نکند.

باید و نباید های نگه داری
کفش های خود را در جاکفشی بگذارید، جایی که نور به آن نرسد یا در صورتی که جاکفشی نداشتید میتوانید از کیسه های مخصوص نیز استفاده کنید. کفش ها را درون کیسه های پلاستیکی قرار ندهید، چون ممکن است کفش بپوسد. درون کفش ها را با کاغذهایی که اسیدی نیستند پر کنید. اگر از هزینه کردن نمیترسید میتوانید از قالب های کفش نیز استفاده کنید و هرگز از روزنامه استفاده نکنید. اگر هم جاکفشی ندارید یا جایی درون جاکفشی نیست میتوانید از جعبه خود کفش نیز استفاده کنید.

کفش،واکس ،جاکفشی
روش صحیح استفاده از پولیش و واکس :

کفش های چرمی نیز مانند پوست هستند و باید از آن به خوبی مراقبت کرد؛ مخصوصا اگر به صورت مکرر از آن استفاده میکنید باید هر روز کفش تان را واکس بزنید. یادتان باشد این کار فقط برای درخشان کردن کفش نیست بلکه جلوی ترک خوردن چرم را میگیرد. واکس و پولیش را چند ساعت قبل از بیرون رفتن انجام دهید نه چند دقیقه قبل از آن. این اشتباهی است که اکثر مردم مرتکب میشوند. به چرم فرصت بدهید تا موادی که به آن زدید را جذب کند. هر چقدر بیشتر روی واکس زدن کفش تان وقت بگذارید و حساسیت بیشتری به خرج دهید عمر کفش بیشتر میشود.

تابناک باتو

شاید برایتان  جالب باشد :
۱۲ نکته مهم در خرید لباسشویی
۱۱ اشتباه رایج در شستشوی شلوار جین !
روش صحیح شستن کفش کتانی
نکات مهم در استفاده و تمیز کردن اجاق گاز و هود

شاید دوست داشته باشید :
1 نظر
  1. Mehran می گوید

    agar shoma kafihayeh kafsh ra har 2-3 mah avaz konid va pahayetan ra har rooz beshoorid payeh shoma hichvaght boo nakhahd dad

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.