چه مدل موی مردانه برای صورت و چهره شما مناسب است؟

مدل موی مردانه شاید تنوع زیادی نداشته باشد ولی تناسب مدل مو با چهره و استخوان بندی نقش مهمی در داشتن چهره ای متفاوت و زیبا دارد که خواسته همه است . اگر تا بحال به این موضوع دقت نداشته اید این مطلب را بخوانید تا از این به بعد مدل مویتان را مناسب تر انتخاب کنید .

مدل موی مردانه مناسب برای شما کدام است ؟

۱.لوزی
برای آقایان با صورت‌های لوزی شکل، که استخوان‌های گونه پهن‌ترین بخش صورت‌شان است، موهایی متوسط، نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند، و لایه لایه مناسب است. برای این مدل مو بهتر است فرق کج بگیرید.

مدل موی مردانه . صورت لوزی
۲.کشیده
اگر چانه‌ای پهن دارید یا این که عرض چانه‌تان هم اندازه یا بزرگ‌تر از پیشانی‌تان است، به جای این که با ماشین اصلاح به جان موهایتان بیافتید، مدل موهای سنتی و نسبتا بلند را امتحان کنید. قسمت‌های بالای سر را کمتر و پهلوها را بیشتر کوتاه کنید. با این مدل موی کلاسیک، جذاب‌تر از همیشه به نظر خواهید رسید.

مدل موی مردانه . صورت کشیده
۳.قلب
اگر پیشانی پهن و اما چانه باریکی دارید، فرم صورت شما قلبی شکل است. برای این که موهایتان فرم صورت‌تان را تشدید نکند، باید بغل‌های موهایتان را کوتاه کنید اما بالای موهایتان را کمی حجم دهید تا صورت‌تان را کشیده‌تر نشان دهد. اگر هم عاشق ریش هستید، با اضافه کردن ریش و سیبیل مدل پروفسوری، نیز می‌تواند بر کشیدگی صورت‌تان بیافزایید.

مدل موی مردانه . صورت قلبی شکل
۴.بیضی
افرادی که صورت‌های بیضی شکل دارند، دارای چانه گرد و پیشانی بلندی هستند. این مدل نرمال‌ترین مدل صورت است که تمام اجزای آن با هم تعادل دارند، بنابراین شما می‌توانید تمام مدل‌های مختلف مو را امتحان کنید. فرقی نمی‌کند که موهایتان کوتاه، بلند، ساده یا حجیم و مدل‌دار باشد، هر مدل مویی به صورت شما می‌آید. پس بدون ترس به آرایشگر خود مدل مورد علاقه‌تان را بگویید.

مدل موی مردانه . صورت بیضی شکل۵.مستطیل
اگر صورتی مستطیل شکلی دارید، مدل موی حجیم را انتخاب نکنید زیرا کشیدگی صورت‌تان را تشدید می‌کنید. به جای آن مدل موی کوتاه، چه بالای سرتان چه پهلوها، در چهره‌تان تعادل ایجاد می‌کند. اگر به ریش نیز علاقه دارید، ما ریش و سبیل کوتاه، که در صورت‌تان خطی افقی ایجاد می‌کند و از کشیدگی عمودی آن می‌کاهد، را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

مدل موی مردانه . صورت بیضی شکل
۶.گرد
اگر صورت گردی دارید، باید موهایتان را به گونه‌ای کوتاه کنید که به صورت‌تان کمی زاویه دهد. موهای بلند، لایه لایه و حجیم، می‌تواند فرم صورت‌تان را کشیده‌تر از قبل کند.

مدل موی مردانه . صورت گرد
۷.مربع
اگر فرم صورت‌تان شبیه فرم صورت برد پیت است، یعنی چانه پهن و زاویه داری دارید، باید مدل مویی را انتخاب کنید که از زاویه‌های صورت‌تان بکاهد. به عنوان مثال مدل موی ساده و کوتاه می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد

مدل موی مردانه . صورت مربع۸.مثلثی
صورت‌های مثلثی در نقطه مقابل صورت‌های قلبی شکل قرار دارند. اگر چانه باریک و پیشانی پهنی دارید، درست مانند فرم صورت کیث اربن، توصیه می‌کنیم مدل موهای حجیم و چند لایه، به خصوص در قسمت بالای سرتان، را انتخاب کنید.

مدل موی مردانه . صورت مثلث

منبع : برترینها

پیشنهاد می کنیم :
دلایل ریزش مو در مردان و روش‌درمان
طراحی خیره کننده شاسی بلندهای کیا و هیوندی ۲۰۱۷
روش های ساده تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی(فیلم)

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.