چگونه زیپ خراب را خیلی سریع تعمیر کنیم؟

زیپ از پرکاربردترین ابزارهای مورد استفاده در انواع لباس و وسایل امروزی است . خرابی زیپ آن هم درست زمانی که هم عجله دارید و لباس جایگزین  ندارید حتما برایتان پیش آمده است ! در این آموزش یاد می گیرید چگونه زیپ خراب را سریع تعمیر کنید .

آموزش تعمیر زیپ خراب :

گام اول: وسایل مورد نیاز
شما تنها به یک انبردست احتیاج دارید. اما اگر قسمتی که با آن زیپ را حرکت می‌دهید کلا از بین رفته یا پلاستیکی باشد شما به یک شی همانند آن نیاز دارید. می‌توانید آن‌ها از زیپ‌های لباس‌های قدیمی پیدا کنید. یا یکی را تهیه کنید که قیمت ارزانی دارد. سری انبردست باید به مقداری کوچک باشد که بتوان از آن در باز و بسته کردن دهانه‌ی ظریف زیپ‌ها استفاده کرد.
زیپ,زیپ خراب
گام دوم: دندانه را حذف کنید.
 دندانه فیزیکی کوچکی که در قسمت بالایی زیپ قرار دارد را حذف کنید (در همان قسمتی که قسمت کشنده زیپ قرار دارد). این دندانه معمولا در انتهای زیپ قرار داشته و وظیفه‌ی پیش‌گیری از افتادن زیپ را بر عهده دارد.
توجه: این قطعه را در انتهای کار نیاز خواهیدداشت پس آن را دور نیندازید.
تعمیر زیپ خراب
گام سوم: قسمت کشنده زیپ را حذف کنید.
قسمت ریلی زیپ را از انتهای خط زیپ بیرون کشیده و بیرون آورید. احتمالا خواهید دید که قسمت ریلی آن همانند شکل زیر مقداری کج و کوله شده است. هیچ مشکلی وجود ندارد و این مشکل در مرحله‌ی بعد رفع خواهد شد.
زیپ خراب
گام چهارم: قسمت کشنده زیپ را مجددا تنظیم کنید.
این قسمت تنها برای زیپ‌های فلزی کاربرد دارد. انبردست را نزدیک دو قسمت کشنده زیپ قرار داده و سعی کنید تا مجددا آن را به شکل سابق به وسیله‌ی انبردست تغییر شکل دهید.
اگر این قسمت پلاستیکی بود، یا اگر خیلی خم شده بود این عمل باعث شکسته شدن این قمست زیپ می‌شود پس باید از یک قسمت یکسان استفاده کنید.

تعمیر زیپ

گام پنجم: مجددا قسمت کشنده زیپ را سر جای خودش قرار دهید.
قسمت کشنده زیپ را سرجای خود قراردهید که این کار ممکن است کمی طول بکشد. اگر رفت و آمد زیپ همچنان روان نبود می‌توانید زیپ را بیرون کشیده و مجددا تنظیم کنید. توجه داشته‌باشید که در صورتی که نیاز بود ریلی زیپ را عوض کنید در این مرحله می‌توانید آن را جایگزین کنید.

زیپ را تعمیر کنید

گام ششم: دندانه را سرجای خود قرار دهید.
دندانه فلزی را  که در مرحله‌ی دوم از خط زیپ خارج نمودید توسط انبردست در جای خود مجددا قرار دهید و کاملا محکم کنید.

تعمیر زیپ

گام هفتم: کار تمام است!
این تعمیر ساده به مراتب سریع تر از سپردن زیپ به خیاط یا تعمیرکار است و میزان زیادی از وقت شما را حفظ خواهد کرد.

تعمیر سریع زیپ
منیعhowcanu.com

این مطالب را هم بخوانید:
۱۱ اشتباه رایج در شستشوی شلوار جین !
روش صحیح شستن کفش کتانی

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.