چگونه عطر اصل و عطر تقلبی را از هم تشخیص دهیم؟

هنگام خرید عطر و ادکلن ، اولین نگرانی ، اصل بودن عطر است . این روزهای روش های کپی و شبیه سازی بقدری پیشرفت داشته که گاهی فروشندگان قدیمی هم ممکن است اشتباه کنند . اما مصرف کننده کم تجربه چگونه می تواند از اصل بودن عطر اطمینان پیدا کند ؟

نکات مهم برای تشخیص عطر اصل و عطر تقلبی :

از فروشگاه معتبر خرید کنید:
بهترین پیشنهادی که می‌شود به شما درزمینهٔ خرید عطر اصل کرد این است که از جاهایی عطر بخرید که به آن‌ها اعتماد دارید و به لحاظ اخلاقی بدانید در کارش تقلب نیست. فروشگاه‌هایی که برندهای اصلی در آن‌ها یافت می‌شود می‌توانید با اطمینان بیشتری از آن خرید کنید .

بارکد را در سایت سازنده چک کنید :
با این شباهت‌های بی‌چون‌وچرای برندهای اصلی و تقلبی، تنها راهی که می‌شود اصل را از تقلبی تشخیص داد از طریق بارکد آن است و اینکه شماره منبعش را در سایت رسمی‌اش چک کنید تا مطمئن شوید آنچه می‌خرید اصل است.

تشخیص عطر اصل و عطر تقلبی

به قیمت‌ها توجه کنید:
عطر اصل چون کالای لوکس است و ارز دولتی هم ندارد اگر به شکل قانونی وارد کشور شود قیمت بالایی پیدا می‌کند. چون باید ۷۰ درصد گمرک پرداخت کند و ۳۰ درصد هم‌سود فروشنده است. پس وقتی عطری که با ورود قانونی به ۶۰۰ هزار تومان می‌رسد و وقتی می‌بینید همان برند در بازار ۲۵۰ هزار تومان است قاعدتاً باید تقلبی باشد. اما در عطرهای لوکس چنین اتفاقی نمی‌افتد. در همه جای دنیا قیمت عطر بر اساس درآمد سرانه مردم قیمت‌گذاری می‌شود و ۲۵ درصد از قیمت فروش، سود فروشنده است. به‌عنوان‌مثال عطری که در ایران به قیمت ۱۲۰۰۰۰۰ تومان است در دوبی ۱۳۰۰۰۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

میزان عطرهای موجود در بازار:
برندهایی که کارشان تولید عطر است معتقد هستند عطرشان ازنظر کیفیت بالا و ازنظر کمیت کم باشد. پس آن‌هایی که تقلبی می‌زنند روی عطری سرمایه‌گذاری می‌کنند که تولید بالایی دارند نه برند عطری که در روز ۱۰۰ شیشه است و در سال ۳۶۵۰۰ شیشه تولید و در کل دنیا پخش می‌شود و ۹۰ درصد عطر فروشی‌های دنیا ندارند و اصلاً نام آن‌هم به گوششان نخورده و قیمت آن آن‌قدر بالاست که ۹۰ درصد مردم دنیا هم نمی‌توانند آن را بخرند.
باشگاه خبرنگاران

پیشنهاد می کنیم بخوانید:
مهمترین نکات برای خرید عطر و ادکلن خوب و ماندگار

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.