چین و چروک پوست و روش های رفع آن

چین چروک : زمانیکه درباره پیر پوستی صحبت می شود. مسئله مهم تفاوت تغییرات پوستی ناشی از گذشت زمان است و سن افراد بعضی از عوامل و علائم پیری از تغییرات آب و هوا و آفتاب سرچشمه می گیرد. خشکی پوست و کم شدن تعریق تغییرات رشد مو و طرح چهره. چروک شامل تغییرات ساختمانی بافت پوست است که ویتامین c و عصاره سویا، ماهی ، چای سفید، دانه انگور، گوجه فرنگی، ویتامین E، روی و بابونه رتتیول را شامل شده و اثر این ترکیبها در بهبود روند چروک صورت ثابت شده است و مواردی دیگر بصورت مواد شیمیایی و خوراکی و موضعی و تزریق بوتاکس و ژل انجام می شود.

چین و چروک
چین و چروک

چندین راه حل: چندین راه حل ساده برای کاهش چین و چروک وجود دارد :

سعی کنیم صورت را جمع نکنیم. اخم نکنیم. گره پیشانی نیاوریم از مواد غیر ضروری و آرایشی به دور و اطراف چشم خودداری کنیم. پوست جوان و سالم دارای مقادیر زیادی هیالورنیک اسید میباشد و عملکرد آن بسیار شبیه به اسفنج است . وظیفه اصلی آن جذب آب است و باعث زیاد شدن حجم پوست می شود و میتوان هیالورونیک ها را نوعی مرطوب کننده داخلی پوست دانست با زیاد شدن سن از تعداد هیالورونیک های اسیدی صورت کاسته شده و چین و چروک ها نمایان می شوند. البته عوامل دیگری در پدیدار شدن این امر دخالت دارند، در معرض بودن نور خورشید، سیگار کشیدن، و استرس و عوامل ژن نیز می توانند میزان این ماده را در پوست کاهش دهند. با استفاده از ژل های حاوی هیالورونیک های اسیدی می توان این ماده را مجدداً به پوست برگرداند و خطهای مختلف صورت را بهبود بخشید.  ژل یا فیلتر به زیر پوست تزریق می شود که اینکار باعث حجم لایه زیرین پوست می شود و خطوط روی پوست صورت را کمتر میکند.

تزریق ژل و بوتاکس یکی از این راه حل هاست. بوتاکس دارویی است که چین و چروک قسمت هایی از صورت را که شامل پیشانی- وسط دو ابرو- خط خنده و برجسته کردن گونه و گوشه چشم بکار میرود و تزریق میشود. در طی طول عمر پیشانی و وسط ابروها به علت جمع و باز شدن عضلات صورت چین هایی روی آنها بر اثر گذشت سالها جای آنها دائمی می شود. طوریکه اگر صورت ثابت باشد و هیچ انقباضی وجود نداشته باشد. چین و چروکها روی این قسمتها باقی میماند. در حال حاضر افراد میانسال تمایل زیادی به تزریق بوتاکس از خود نشان میدهد.  که از چین و چروکهای پیشانی و گوشه چشم خود دلخور هستند.

تزریق بوتاکس برای افراد کاملاً جوان زیر ۱۸ سال توصیه نمی شود. افراد بالای ۳۰ سال مناسب برای تزریق فیلتر هستند. هر چند با گذشت زمان و افزایش بافت استخوانی صورت به تدریج بهتر می شود اما باید در نظر داشت که افزایش سن فاکتور مهمی به حساب می آید.

گردآوری : فاطمه عبدالصالحی ( ماهدیس)

برای ارتباط با آموزشگاه ماهدیس  ، با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۳۲۲۴۵۰۸۴   –  ۳۲۲۴۰۰۶۱    – ۰۹۱۲۸۶۳۲۳۲۵

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.