۵ ترفند برای کاهش وزن بدون رژیم غذایی یا ورزش

رژیم غذایی و ورزش می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند این کارها نیاز به تصمیم و اراده مصمم برای انجام دارند وگرنه نتیجه نخواهید گرفت . اما عادتهایی وجود دارد که با رعایت آنها می توانید بدون رژیم غذایی و ورزش، به کاهش وزن خود کمک کنید . اگر به هر دلیل نمی خواهید رژیم بگیرید و یا فرصت تمرینات بدنی را ندارید ، این ترفندها به شما کمک می کند بتوانید وزن خود را کنترل و کمتر کنید .

کاهش وزن بدون رژیم غذایی و ورزش
کاهش وزن بدون رژیم غذایی و ورزش

۵ ترفند برای کاهش وزن بدون رژیم غذایی :

۱- دمای محیط را خنک نگه دارید

این ترفند به هیچ چیز خاصی نیاز دارد در فقط کافیست دمای بخاری یا کولرتان را تنظیم کنید . همانطور که میدانید دمای نرمال بدن انسان ۳۷ درجه سانتیگراد است و بدن ، برای حفظ این دما ، از سوخت و ساز سلولی استفاده می کند . هنگامی که در محیط خنکتر قرار داشته باشید ، بدن ، با تبدیل چربی های سفید بدن (چربی های سفید ، زیر پوست شکم و ران جمع می شوند . این نوع چربی بر اثر پرخوری به وجود می آید ) به چربی های قهوه ای (چربی قهوه ای در اطراف استخوان کتف نوزادان وجود دارد و به حفظ دمای بدن آنها پس از به دنیا آمدن کمک می کند ) اقدام به سوزاندن آنها برای تولید گرما و رساندن دمای بدن به حد نرمال می کند . به عبارتی دمای محیط ، منجر به واکنش بدن در بالا بردن متابولیسم و سوزاندن چربی های سفید حاصل از پرخوری می کند .

۲- برخاستن و ایستادن

جای تعجب نیست که نشستن بیش از حد می تواند وزن را افزایش دهد. بنابراین در مورد راه اندازی میزهای ایستاده برای رایانه خود ، تماس گرفتن ایستاده، فکر کنید و شخصا به ایمیل و پیام های فوری پاسخ دهید. تفاوت در کالری سوزی ، وقتی که نشسته یا ایستاده اید ، قابل توجه است . هشت ساعت ایستاده کارکردن ، نزدیک به ۵۰۰ کالری بیشتر از انجام دادن کارهای مشابه، در حالت نشسته می سوزاند. بنابراین سعی کنید تا آنجا که می توانید از سکون و انجام کارها ها بصورت نشسته ، خودداری کنید.

۳- شب ها را خاموش کنید

فرض کنید که رژیم فعلی خود را تغییر ندهید، فقط یک تغییر کوچک در آن لحاظ کنید : تنها از ساعات ۸:۰۰ صبح تا ۸:۰۰ شب بخورید. به نظر می رسد قابل انجام است، درست است؟
تحقیقات نشان می دهد، اگر شما همین یک مورد را انجام دهید، می توانید تا ۱۲٪ وزن فعلی خود را در سه ماه آینده کاهش دهید آنهم بدون هیچ رژیم غذایی یا ورزشی .
در یک تحقیق روی موش ها، هنگامی که محققان ، اجازه دادند موش ها در طول روز آزادانه بخورند آنها حدود ۱۰ تا ۲۵ درصد وزن بدن خود را در طی سه ماه اضافه کنند . اما گروه دیگری از موش هایی که روزانه ۱۲ تا ۱۵ ساعت به طور روزانه ،عصرها، شب ها و صبح های زود می خوردند ۵ تا ۱۲ درصد وزن بدنشان در رژیم غذایی مشابه از دست دادند.

۴- استفاده از طب سوزنی برای کاهش وزن بدون رژیم غذایی

شاید عجیب باشد باشد، اما به نظر می رسد که سیستم عصبی به طب سوزنی برای کاهش اشتها پاسخ می دهد . مطالعه اخیر نشان می دهد که زمانی که متخصصین طب سوزنی پنج نقطه در گوش که با گرسنگی و هضم مرتبط هستند را هدف قرار می دهند ، افراد مبتلا به اضافه وزن، بدون رژیم غذایی و یا کار کردن، شروع به کاهش وزن می کنند.

کاهش وزن بدون رژیم غذایی
کاهش وزن با استفاده از طب سوزنی
۵ – هر چه می خورید را یاداشت کنید .

یک ترفند فوری برای کاهش وزن بدون رژیم غذایی وجود دارد که هرگز شکست نخورده است: یک دفتر خاطرات غذایی داشته باشید. به دقت هر چیزی را که می خورید بنویسید، می توانید یک عکس از غذای خود را با گوشی خود بگیرید – تحقیقات نشادن داده است، عکسبرداری از غذا در واقع بهتر از قلم و کاغذ کار می کند . زحمتی هم ندارد . وجود این لیست ، باعث میشود بتوانید تغذیه و مقدار آن را نسبت به روزهای قبل کنترل کنید . هنگامی که می بینید نسبت به روز قبل ، غذای کمتری خورده اید تشویق می شود تا در روزهای بعد هم مراقب بوده و میزان غذای خود را کمتر کنید و از پرخوری جلوگیری شود .

حتما بخوانید | چرا با داشتن رژیم غذایی موفق به کاهش وزن نمی شوید ؟!
شما چه راه دیگری برای کاهش وزن بدون رژیم غذایی سراغ دارید ؟ آن را با ما در میان بگذارید .
اختصاصی مجله روزنو – بازنشر ، فقط با ذکر نام و لینک به منبع ، مجاز است .

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.