کدام کرم ضد آفتاب برای پوست من مناسب است؟

کرم ضد آفتاب با فرا رسیدن فصل گرما که تابش اشعه های مضر خورشید ملموس تر است  کاربرد بیشتری پیدا می کند . پوست نیاز به محافظت دارد و استفاده از ضد آفتابها ، برای حفظ طراوت و پوستی سالم اهمیت می باید .

کرم ضد آفتاب مناسب چگونه انتخاب و استفاده می شود ؟

۱ – SPF  مناسب برای پوست : از شماره‌های بالا بپرهیزید

رده‌های زیادی از کرم‌ ضد آفتاب با SPF (یا فاکتور محافظت در برابر خورشید) بالای ۵۰ وجود دارد که اساسا نشان می‌دهند شما چه مدتی میتوانید بدون سوختگی، در معرض آفتاب قرار بگیرید. برای مثال، SPF 15نشان دهنده‌ی این است که تا ۱۵ بار در برابر سوختگی از پوستتان محافظت می‌کند. وقتی این عدد از ۵۰ بالاتر میرود، دیگر این قانون صدق نمی‌کند. پس SPF 30 تا ۵۰ به اندازه کافی مناسب است.

کرم ضد آفتاب,آفتاب ,پوست

۲ – به دنبال فرمول‌های «طیف گسترده» باشید
آیا می‌دانستید که دو نوع اشعه از خورشید ساطع می‌شود؟ UVB و UVA . اشعه UVA می‌تواند تا لایه‌های عمیق‌تری به پوست آسیب برساند، در حالی که UVB اشعه ایست که باعث آفتاب سوختگی می شود. کرم‌ ضد آفتاب طیف گسترده، از پوست در برابر هر دوی این اشعه‌ها محافظت می‌کند.

۳ – چه مقدار باید استفاده کرد
می‌دانید که توصیه می‌شود هنگام شستن موها به اندازه یک سکه شامپو مصرف شود. اما درباره‌ی کرم‌ ضد آفتاب، بر عکس است. باید حدود ۳۰ گرم از کرم ضد آفتاب مصرف کنید که حدودا برابر با اندازه یک لیوان شات است!

۴ – چه زمانی از کرم ضد آفتاب استفاده شود

پوست شما نیاز دارد که ضد آفتاب به آن نفوذ کند تا بتواند حفاظت مناسب را دریافت نماید. نمی‌توانید کمی کرم به صورتتان بزنید و بلافاصله بیرون بروید! لوسیون را حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن به پوستتان بمالید.

۵ – چه بخشی از صورت و بدن به کرم ضد آفتاب نیاز دارد

باید مطمئن شوید که تمام مناطق در معرض نور آفتاب را پوشش داده اید. حواستان به پشت گردن، شانه‌ها، قفسه سینه، گوش و حتی دست‌هایتان باشد!

۶ – تکرار کردنش را فراموش نکنید
حتی اگر یک کرم ضد آفتاب، ضد آب هم باشد، می‌تواند با یک حوله پاک شود و یا با عرق کردن پایین بریزد. اطمینان حاصل کنید که هر چند ساعت آنرا تکرار می‌کنید. اگر در استخر هستید، هر بار که از استخر بیرون آمدید مجددا آنرا تکرار کنید.

۷ – لب‌هایتان نیز حمایت نیاز دارند
لب‌ها نیز می‌توانند قربانی اثر آفتاب بشوند و آفتاب سوختگی لب‌ها، جهنم خاص خودش است! پس از آنها هم با یک بالم(روغن) لب حاوی SPF محافظت کنید.

منبع: سایت تناسب اندام

جالب است بدانید  : روش های خانگی موثر برای درمان جوش صورت
جالب است بدانید : ناخن جویدن در کودکان ، علت و درمان
جالب است بدانید : حقایقی وحشتناک درباره نوشابه !
جالب است بدانید : نکات مهم برای نگهداری میوه در یخچال
جالب است بدانید :  ۱۱ اشتباه رایج در شستشوی شلوار جین !

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.