خواص شگفت انگیز استفاده از روغن نارگیل برای موهای شما

روغن نارگیل به علت وجود اسید های چرب متوسط (MCFAs) متفاوت از روغن های دیگر است. روغن نارگیل یک روغن بسیار سالم و یک محصول عالی برای سلامت موی شما است.
خواص روغن نارگیل فراتر از استفاده از آن در آشپزی است چرا که از آن در ساخت بسیاری از محصولات زیبایی و آرایشی استفاده می شود.
هنگامی که موهایتان را شانه می زنید متوجه آسیب های مواد شیمیایی به موهایتان می شوید . بخش مهمی از پروتئین های مو ، در اثر شستشو با مواد شیمیایی از دست میرود و این مساله موجب شکننده شدن موها می شود.

خواص روغن نارگیل برای مو
خواص روغن نارگیل برای مو

خواص روغن نارگیل در مراقبت از پوست و مو

خواص روغن نارگیل برای جلوگیری از شکستگی مو

روغن نارگیل در کاهش میزان از دست دادن پروتئین از موهایتان بسیار موثر است. استفاده از روغن نارگیل به موهای شما باعث جلوگیری از شکستن موها و شکننده شدن آنها خواهد شد.
در یک تحقیق ، اثرات استفاده از روغن نارگیل، روغن معدنی و روغن آفتابگردان قبل و بعد از شستشوی مو مقایسه شد. محققان مقدار پروتئین از دست رفته از مو با استفاده از هر روغن قبل و بعد از شستشوی موها را بررسی کردند.  روغن نارگیل به عنوان بهترین نمونه در حفظ پروتئین ها ، قبل و بعد از شستشوی مو مشخص گردید .

خواص روغن نارگیل برای افزایش طول عمر مو

استفاده منظم از روغن نارگیل به دلیل اثر مرطوب کننده و حفاظت از آسیب های زیست محیطی ، می تواند به ترمیم و ساخت موهای شما کمک کند. این به دلیل اثر مرطوب کننده و حفاظت از آسیب و آسیب زیست محیطی است. به عنوان مثال، روغن نارگیل می تواند موهای شما را از آسیب های ناشی از نور UV از خورشید محافظت کند.

روش استفاده از روغن نارگیل برای مو :
• نرم کننده مو :

پس از شستن موهایتان، می توانید با روغن نارگیل به آرامی شانه کنید تا آن را پخش کند.

• ماسک مو :

چند ساعت قبل از شستن ، روغن نارگیل را روی موهای خود قرار دهید. با اینکار از آسیب احتمالی موها جلوگیری می شود.

• درمان پوست سر :

قبل از رفتن به رختخواب، می توانید کمی روغن نارگیل را به پوست سر خود ماساژ دهید و صبح آن را بشویید.
اختصاصی مجله روز نو – باز نشر بدون ذکر نام و لینک به منبع ، ممنوع است.

Tag

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن