۱۰ گیاه آپارتمانی برای بهبود کیفیت خواب و رفع استرس

بد بخوابی و بی خوابی می تواند به بازدهی پایین، سردرد، سلامت و تمرکز ضعیفی داشته باشید.
شایع ترین علت بی خوابی استرس و اضطراب است، بنابراین اگر بخواهید یک خواب خوب داشته باشید،باید راههایی برای کاهش استرس و درمان بی خوابی بیابید .
مطالعات نشان می دهد که در طبیعت بسر بودن، موجب کاهش سطح کورتیزول و فشار خون می شود و به تقویت عملکرد ایمنی و آرامش شماکمک می کند .
نگهداری گیاهان در خانه نیز کمک می کند تا هوایی را که تنفس میکنید پاک و تمیز باشد. در دهه ۸۰، ناسا از میان پنجاه گیاه آپارتمانی کاشته شده ، توانایی آنها را برای تمیز کردن هوا مورد مطالعه قرار داد و مشخص شد اکثر آنها به فیلتر کردن ترکیبات آلی فرار (VOCs) مانند بوها و قالب ها کمک کردند.
۱۰ گیاه اشاره شده در پایین می توانند هوای اتاق خواب شما را در شب بهبود بخشیده و  باعث احساس آرامش شوند .
مطمئن شوید که هر هفته گرد و غبار را از برگ گیاهان خود پاک کرده اید، به طوری که آنها بتوانند به درستی هوا را فیلتر کنند. اطمینان حاصل کنید که چند گیاه را در هر اتاق قرار دهید.

۱۰ گیاه آپارتمانی که باعث خواب آرام و رفع استرس میشوند:

۱- گل یاسمن

یاسمن به عنوان آرام بخش، مثل قرص های خواب آور و آرامبخش ها عمل می کند .استنشاق یاسمن پیام هایی را به مغز ارسال می کند به طوری که شما می توانید یک خواب عمیق تر و آرام تر داشته باشید.

۲- اسطوخودوس

نگه داشتن یک گیاه اسطوخودوس روی میز کنار تخت حتما به شما یک خواب عمیق می بخشد. این گیاه بیشتر با داشتن عطرهای خوشبو ، القا کننده خواب است و به کاهش ضربان قلب و کاهش فشار خون و کاهش استرس معروف است . اسطوخدوس در طی خواب موجب کاهش سرعت حرکت چشم می شود .

اسطخدوس۳– گیاه مار

یک نمونه عالی گیاه آپارتمانی است . چیزی که در مورد گیاه مار بسیار عجیب است این است که اکسیژن را در شب پخش می کند، در حالی که به طور همزمان دی اکسید کربن را جذب می کند .این عملکرد، به طور طبیعی به بهبود کیفیت خواب کمک می کند، زیرا افزایش میزان اکسیژن موجب بهتر شدن خواب می شود. گیا مار ، همچنین ، سموم خانگی مانند فرمالدئید، تری کلرواتیلن و بنزن را فیلتر می کنند.

گیاه آپارتمانی مار یا مارپیچی۴- آلوئه ورا

 این گیاه آپارتمانی شباهت زیادی به گیاه مار دارد و به خواب آرام کمک می کند آلوئه ورا در خانه میتواند علاوه بر کمک به بهبود خواب ، در هنگام سوختگی ، نیش حشرات و خشکی پوست نیز ، مورد استفاده قرار بگیرد.

آلوئه ورا یک گیاه آپارتمانی معروف و آشنا
آلوئه ورا یک گیاه آپارتمانی معروف و آشنا

۵ – یاس آفریقایی

بوی دوست داشتنی این گیاه در درمان بیخوابی و بدخوابی بسیارموثر است.

۶ – گیاه عنکبوتی

طبق مطالعه ناسا، گیاه عنکبوتی می تواند تا ۹۰ درصد فرمالدئید را از هوا پاک کند. به غیر از پاکسازی هوا، گیاه عنکبوتی به حفظ سطح اکسیژن در اتاق کمک می کند و باعث بهبود خواب می شود.

گیاه آپارتمانی - گیاه عنکبوتی۷ – سنبل الطیب

ریشه سنبل الطیب هنوز هم به طور سنتی برای کمک به آرامش و خونسردی و همچنین درمان بی خوابی استفاده می شود. استنشاق عطر این گیاه به شما کمک می کند تا به سرعت به خواب بروید و از یک خواب آرام لذت ببرید.

گیاه آپارتمانی سنبل طیب۸- پیچک انگلیسی

این گیاه آپارتمانی ظریف زیبا ، علائم آلرژی و آسم را بهبود می بخشد و می تواند به طور قابل توجهی به بهبود کیفیت خواب کسانی که از این بیماری ها رنج می برند کمک کند.

گیاه آپارتمانی پیچک انگلیسی
گیاه آپارتمانی پیچک انگلیسی
۹ – اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم مانند پیچک انگلیسی به کاهش علائم آلرژی که باعث تحریک بینی و گلو می شود کمک می کند. این گیاه می تواند رشد کند و بسیار بزرگ شود ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که فضای مورد نیاز آن را داشته باشید!

گیاه آپارتمانی اسپاتی فیلوم۱۰ – پوتوس طلایی

پوتوس طلایی یک گیاه آپارتمانی آویزان است که نیاز به توجه زیادی ندارد. این گیاه می تواند بیش از ۷۰٪ از بنزن هوا را به مدت ۲۴ ساعت حذف کند و تصفیه کند . پوتوس طلایی یک گیاه بزرگ است که در نزدیکی پنجره قرار می گیرد تا بتواند هوایی که به داخل خانه وارد می شود را تصفیه کند وبا کاهش آلودگی هوا در اتاق به طور خودکار کیفیت خواب بهتر را تضمین می کند.

گیاه آپارتمانی پوتوس طلایی
احتصاصی روزنو ( ruzeno.com ) – بازنشر با ذکرنام و لینک به منبع مجاز است .

 

Tag

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن