چگونه با ماساژ پوست صورت ،زیبایی و جوانی پوست را بازیابیم؟

برای دستیابی به پوستی سالم و شاداب و بهره گیری از مراقبتهای ویژه ، پوست خود را همیشه در سالن آرایش ، به دستهای ماهر کارشناس زیبایی بسپارید.
ماساژ پوست صورت در یک سالن آرایش ، می تواند بسیاری از نارسایی های پوست را فورا بهبود و ظاهری سالم و شاداب به پوست ببخشد.

خشکی ناشی از حمام آفتاب، فرآیند پیری پوست، جوش غرور و سرسیاه، یا پوست فاقد سرزندگی، از جمله نارسایی هایی هستند که در سالن آرایش درمان می شوند.
حسن ماساژ صورت در سالن آرایش ، همانا کارآزمودگی کارشناس زیبایی و توصیه های سودمند او در زمینه وضعیت پوست شما با توجه به سن و نحوه زندگی شماست. نامبرده فرآورده هایی را انتخاب می کند که یکایک نقاط صورت شما را درمان می کنند. ضمن آنکه وی می تواند چندین فرآورده را با هم تلفیق کند تا معضلات صورت شما همزمان درمان شود.

ماساژ پوست صورت
ماساژ پوست صورت

مهمترین روش های ماساژ پوست صورت :

• بخور دادن:

این شیوه درمانی موجب گرمی و نرمی پوست می شود و زمینه را برای زدودن جوش های سرسیاه آماده می سازد.

• ماساژ:

بسیاری از کارشناسان زیبایی معتقدند که این بخش مهمترین رکن درمان نارسایی های پوست صورت را تشکیل می دهد. یک کارشناس زیبایی ممکن است تا ۲۰ دقیقه روی ماساژ پوست صورت شما وقت صرف کرده و روی نقاطی که از نظر طب سوزنی مهم هستند تاکید کند. ماساژ دادن پوست صورت موجب بالا رفتن گردش خون مویرگی شده و به زهکشی لنف کمک می کند. لنف سیالی طبیعی است که توسط غدد لنفاوی تولید شده و به عنوان سیستم دفع فضولات بدن عمل می نماید. برخلاف خون، لنف دارای یک «پمپ» برای به جریان انداختن خود نیست بلکه به فعالیت ماهیچه ای برای به جریان انداختن خود متکی است.
به علت ساختار استخوانی پیچیده صورت، ممکن است جریان لنف در پوست صورت ، بند بیاید که ظاهری خسته و فرسوده به پوست بخشیده و زمینه را برای بروز جوش فراهم می سازد.

• جریان گالوانیک:

کارشناس زیبایی با بهره گیری از ژل هایی که براساس نوع پوست برگزیده شده اند و با استفاده از یک غلتک، جریان گالوانیک را به پوست صورت اعمال می کند. این ژل درون منافذ پوست نفوذ کرده و سبب تعریق می شود و با این عمل کثافات پوست را می زداید. این شیوه درمانی کاملا بی درد است.

• درمان با آمپول:

اجزای فعال بسیار غلیظ که درون آمپول شیشه ای قرار دارند به پوست مالیده و ماساژ داده می شوند. این آمپول سر بسته و در آن محکم است و محتویات خود را همواره تازه نگه می دارد. عصاره گیاهان طبی، عسل شاهانه، جوانه گندم، ویتامین ها و کلاژن برخی از اجزایی می باشند که تاثیراتی سریع و شگرف می بخشند. گرچه ملکولهای کلاژن بزرگتر از آن است که جذب پوست شوند اما این ماده به خاطر اثر نرم و مرطوب کننده ارزنده اش مورد استفاده قرار می گیرد.

• درمان های مترادف:

بسیاری از کارشناسان زیبایی هم اکنون در زمینه دیگر روشهای درمان پوست از جمله گوش درمانی (ماساژ نقاط مهم گوش) و واکنش درمانی (ماساژ نقاط حساس پا و دست که با نقاط حساسی از صورت و بدن در ارتباط هستند)، تبحر دارند. هر دو روش یاد شده موجب سلامتی و بهبود وضعیت پوست می شوند.
در روش منطقه درمانی نقاطی که از لحاظ طب سوزنی مهم هستند تحریک می شوند. این روش به خاطر مزایای ضد پیری آن شهرت دارد. ماساژ با بهره گیری از شیوه رایحه درمانی با استفاده از اسانسهای روغنی برگرفته از گیاهان طبی نیز مورد استقبال بسیار قرار دارد. کارشناس زیبایی می تواند این اسانسها را برای ماساژ یا در فرمولاسیون ماسک صورت یا حتی به صورت بخور به کار برد.

گردآورنده: خدیجه رحمانیان / آموزشگاه مراقبت و زیبایی برگ سبز

کلیدواژه: ماساژ پوست صورت , آموزش ماساژ پوست صورت , انواع ماساژ پوست صورت , ماساژ صورت برای پوست , ماساژ صورت و پاکسازی پوست , ماساژ صورت برای جوانسازی پوست , چگونگی ماساژ پوست صورت , چگونه پوست صورت را ماساژ دهیم , نحوه ماساژ دادن پوست صورت , ماساژ دادن پوست صورت , روش ماساژ دادن پوست صورت , ماساژ صحیح پوست صورت

Tag
دکمه بازگشت به بالا
بستن