آموزش کاهش وزن و لاغری در منزل با انجام ۸ کار روزانه خانه

همه می دانیم که ورزش یکی از موثرترین راهها برای کاهش وزن و بهبود سلامت کلی بدن است .با این حال بسیاری از مردم به دلیل مشغله های روزانه و یا هر دلیل دیگری قادر به ورزش نیستند و از طرفی بی تحرکی منجر به عوارضی نظیر چاقی، مشکلات قلبی و عروقی دیابت و سایر اختلالات سلامتی بدن می‌شود .
اما برای کاهش وزن و لاغری در منزل ، راه های دیگری هم هست که میتوان بواسطه آنها به فعالیت‌های بدنی پرداخت . این قبیل فعالیتها ، طور معمول در دسترس و قابل انجام هستند و به کمک آن می‌توان کالری‌ بیشتری را در روز سوزاند. در این مطلب از مجله روزنو به ۸ کار که انجام آن به کاهش وزن و در لاغری در منزل کمک می کند می پردازیم .

۸ فعایت روزانه برای لاغری در منزل :

۱- تمیز کردن و نظافت خانه

نظافت منزل ، یک کار پر تحرک ، برای وادار شدن بدن به فعالیت و سوزاندن کالری است . مرتب کردن تخت ، تمیز کردن کابینت، جارو کردن و سایر کارهای روزانه خانه ، با خم و راست شدن بدن منجر به تحرک عضلات بازو ، بالاتنه و پایین تنه شده و در نتیجه می ‌توان از آن به عنوان یک فعالیت بدنی مفید نام برد . با ۱۰ تا ۲۰ دقیقه فعالیت در خانه ، می توان میزان مناسبی کالری را بسوزاند. در ایام آخر هفته و تعطیلات می توانید زمان بیشتری را به این کار اختصاص دهید.

لاغری در منزل
آموزش لاغری در منزل

۲ – تمیزکردن راهرو و پله

با توجه به آنکه برای تمیز کردن پله ها و راهرو ها ،مجبور به بالا و پایین رفتن از پله ها خواهید شد ،کمک زیادی خواهد کرد تا کالری بیشتری را بسوزانید . بنابراین کافی است زمانی را به اینکار اختصاص دهید .

۳ – شستشوی لباسها

هر چند با وجود ماشین لباسشویی ، شستشو با دست ، فراموش شده باشد اما خوب است بدانید شستن لباسها ، با خم و راست شدن بدن ، می‌تواند به عنوان یک کار مفید و چربی سوز مورد توجه واقع شود. می توانید روزانه ۱۰ الی ۲۰ دقیقه را به این کار اختصاص دهید. لباس شستن باعث می شود که دست ها و مچ ها وادار به فعالیتن شوند .

۴ – باغبانی

داشتن گل و گیاه و باغچه در منزل ، فراتر از داشتن زیبایی و میوه های خوشمزه است، کافیست زمان مناسبی را به امور باغبانی در روز اختصاص دهید . پرداختن به امور باغچه، آبیاری باغچه،هرس کردن باغ و رسیدگی به گلها و درختان می‌تواند تا ساعتی ۳۱۳ کالری را در بدن بسوزاند .
انجام اعمال مختلف مربوط به نگهداری گیاهان و باغبانی منجر به حرکات بالاتنه و پایین تنه شده ، عضلات ران ، بازوها و شانه را به تحرک وا می‌دارد . همچنین ضربان قلب را افزایش داده و منجر به تقویت سیستم قلبی – عروقی بدن می شود.

۵ – جارو کردن حیاط

جارو کردن مدت ۳۰ دقیقه ، می‌تواند منجر به سوزاندن ۲۰۰ کالری می‌شود. کافی است در زمان مناسب اقدام به جارو و نظافت حیاط و محوطه کنید . جمع آوری برگها، زباله ها، کار با شن کش و … یک تحرک مفید برای چربی سوزی است.

حتما بخوانید | ۵ ترفند برای کاهش وزن بدون رژیم غذایی یا ورزش

۶- شستن خودرو

برای افرادی که به تمیزی خودروی خود اهمیت می دهند ،شاید یکی از لذت بخش ترین کارها شسشتوی خودرو باشد که در مدت نیم ساعت، میتواند ۱۵۰ کالری بسوزاند . شستشوی خودرو ، منجر به تحرک دست‌ها ، پاها، عضلات شکم و همچنین پاهای شما می شود.

۷- پارو کردن برف ها

این کار مناسب زمستان است. در یک هوای سرد کافی است که پارو را برداشته و اقدام به پارو کردن برفها کنید . به طور متوسط هر ساعت پارو کردن برف ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری می سوزاند . پارو کردن برف همچنین اثر فوق‌العاده بر سلامتی قلب و بهبود تنفس هوازی داشته و عضلات شکم را به تحرک وا می دارد.

۸ – رنگ آمیزی ساختمان

رنگ آمیزی ساختمان شاید هر روز برای شما مقدور نباشد اما این کار از جمله اموری است که با تحرک زیاد بدنی همراه بوده و به لاغری در منزل کمک میکند . هنگام رنگ آمیزی بدن ،دائما در حالت ایستاده، بالارفتن، چمپاتمه زدن و..  است .

امیدواریم با انجام امور روزانه ، و تحرک بدنی ، همیشه سالم و تندرست باشید .
اختصاصی مجله روزنو بازنشر با ذکر نام و لینک به منبع مجاز است

Tag

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن