7 راه آسان برای تمیز کردن برس مو و شانه

برس مو و شانه شما مثل بقیه لوازم آرایشی نیازمند تمیز شدن و مراقبت دارند. قبل از هرچیزی به این نکته توجه داشته باشید که برس مو و شانه یک وسیله بهداشتی و کاملا شخصی است . پس بهیچ وجه از برس مو و شانه دیگران استفاده نکنید. چرا که هیچ تضمینی برای رعایت اصول بهداشتی در آن برس مو وجود ندارد.
همچنین برس مو و شانه خود را در اختیار دیگران قرار ندهید .چرا که می تواند عوارضی را برای شما بدنبال داشته باشد. همه معمولا روزانه دست کم یک بار از شانه و برس استفاده می کنند. در ادامه این مطلب از مجله روزنو با روش تمیز کردن برس مو و شانه آشنا می شوید .

روش تمیز کردن برس مو و شانه :

1- تمیز کردن شانه پلاستیکی :

شانه های پلاستیکی اغلب مقاوم تر از سایر شانه ها هستند و برای چندین ماه می تواند مورد استفاده قرار بگیرد؛ برای تمیز کردن این دسته از شانه ها مقداری آب گرم به همراه مقداری شامپو معمولی در یک کاسه بریزید و شانه را در محلول فرو ببرید و پس از چند دقیقه شستشو دهید و بعد بگذارید شانه خشک شود.

2- تمیز کردن برس های پهن مو :

برای تمیز کردن برس های پهن بعد از هر بار شانه زدن با دستمالی خیس برس را تمیز کنید و این عمل را هر بار پس از استفاده از برس تکرار نمایید.

تمیز کردن برس
تمیز کردن برس

3- تمیز کردن شانه های چوبی :

برای تمیز کردن شانه های چوبی بهتر است که با آب گرم و شامپو آنها را تمیز کنید؛ البته از مسواک نرم هم می توانید استفاده کنید. راه دیگر تمیز کردن این شانه ها استفاده از روغن نارگیل است کمی از روغن نارگیل را روی پارچه بریزید و سپس شانه چوبی را با آن تمیز کنید.

حتما بخوانید | خواص شگفت انگیز استفاده از روغن نارگیل برای موهای شما

4 – تمیز کردن برس مو با سرکه :

سرکه یک روش طبیعی مناسب برای تمیز کردن برس می باشد. باید به مقدار مساوی سرکه و آب را با هم مخلوط کنید و بگذارید یک شب در آن بماند. برای شانه های چوبی این روش به هیچ عنوان مناسب نیست.

5- تمیز کردن شانه با روغن درخت چای :

برای تمیز کردن شانه از روغن درخت چای هم می توانید استفاده کنید که کاملا طبیعی و موثر است؛ یک فنجان آب گرم در یک کاسه متوسط بریزید سپس چند قطره از روغن چای را به آن اضافه کنید.

6- از بین بردن مو های برس با چنکگ و قیچی :

اگر در برس شما مقدار زیادی مو وجود دارد می توانید از چنگک استفاده کنید؛ چنگک همانند شانه می باشد ولی از آن کاربردی تر است.
از قیچی هم میتوانید برای از بین بردن موهای برس استفاده کنید چون ممکن است موها داخل برس گره خورده باشند به همین دلیل استفاده از قیچی برای این کار مناسب می باشد.

7- تمیز کردن برس با شامپو و جوش شیرین :

اگر پوست حساسی دارید می توانید از شامپو و جوش شیرین استفاده نمایید. برای تمیز کردن برس و شانه به این روش کافی است یک قاشق شامپو معمولی و یک قاشق جوش شیرین را با هم مخلوط کنید و سپس شانه را در محلول فرو ببرید و پس از چند دقیقه شانه را با آب شستشو دهید و بگذارید تا خشک شود.

Tag

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن