نکات ساده و موثر برای مراقبت از ناخن در خانه

مراقبت از ناخن های دست و پا به راحتی انجام نمی‌شود، این واقعا مهم است که شما به عنوان یک زن یا یک مرد به طور منظم ناخن های تان را کوتاه کرده و آنها را از نظر انگل انگشتی، قارچ و غیره بررسی کنید.
بیشتر مراقبت های ناخن را میتوان در خانه انجام داد.
برای داشتن ناخن های زیبا ، سالم نگه داشتن ناخن ها در طول زمان ضروری است که به طور منظم از آنها مراقبت کنید .

مراقبتهای اولیه درواقع بسیار ساده هستند و شامل:

– از بین بردن پوست های در کناره ناخن ها
– کوتاه و مرتب کردن ناخن ها
– سوهان کشیدن
برای مراقبت از ناخن در درجه اول باید به زیبایی ظاهر آن اهمیت دهید برای این منظور به استفاده از برخی ابزارهای کوچک و محصولات طبیعی امکان ایجاد این نتیجه عالی را به دست می دهند.
– یک کاسه کوچک حاوی آب داغ و صابون

نکات مراقبت از ناخن
نکات مراقبت از ناخن

– یک چوب کوچک برای فشار دادن کوتیکول های ناخن (این وسیله را می توانید فروشگاه های لوازم آرایشی)
– با استفاده از یک برش دهنده کوتیکول (از ناخن گیر می توانید استفاده کنید) گل ها را برش دهید.
– یک روغن گیاهی مانند روغن کرچک
انگشتان دست خود را در کاسه آب داغ و صابون به مدت ۵ دقیقه این عمل باعث می شود تا کوتیکول ها نرم شوند.
دست های خود را خشک کنید و سپس چوب مخصوص به آرامی کوتیکول ها را روی لبه ناخن فشار دهید. سپس با استفاده از روغن گیاهی ناخن های تان را چرب کنیم است روغن کرچک باعث میشود که سرعت رشد ناخن ها افزایش پیدا کرده تغذیه ناخن ها میشود.

مراقبت از ناخن ها در صورت داشتن عفونت

ناخن ها و اطراف آن ها مستعد ابتلا به عفونت هستند ایجاد یک پوست در لبه ناخن می تواند یک عفونت کوچک تولید کند که اگر با یک ضدعفونی کننده درمان نشود می‌تواند باعث ایجاد تورم دردناک شود و برای سلامتی خطرناک است، و گاهی اوقات لازم است که با دستور پزشک آنتی بیوتیک مصرف شود.
در صورت وجود پوست مرده کوچک در اطراف ناخن ابتدا قیچی کرده و سپس آنها را تا پایه کوتاه کنید.
برای ناخنهای شکننده ای هستید ممکن است این شکنندگی نشانه ای از وجود یک بیماری کمبود مواد مغذی مورد نیاز بدن باشد استفاده از مواد غذایی مانند گوشت تخم مرغ لبنیات حبوبات سبزیجات تازه که حاوی آهن پروتئین کلسیم ویتامین D میباشند باعث تقویت ناخن ها میشوند.

مراقبت از ناخنهای مردان

اگر چه ناخن های مردانه لزوما نیاز به درخشش ندارند، اما باید به طور منظم رسیدگی و درمان شوند. به ویژه برای اینکه آنها مدت زیادی در شرایط بد قرار دارند، باید به طور مرتب به ناخن هایشان رسیدگی می کنند.
باید حداقل هر ده روز یا با توجه به چرخه رشد ناخن ها این موقعیت آنها را کوتاه کنند.
توجه داشته باشید که ناخن ها را خیلی کوتاه نکرده و آنها را تا کمی بالاتر از لبه کوتاه کنید. در نهایت نیز با استفاده از ابزار مخصوص زیر ناخن ها را حتما تمیز کنید.

مراقبت از ناخن پا

ناخن های پا کمتر از دست ها در معرض خطر قرار دارند اما آنها هم به مراقبت نیاز دارند. مهمترین خطر برای ناخنهای پا محیط بسته کفش است که در تمام طول روز در آن قرار دارد.
مراقبت از ناخن های پا نیز مانند مراقبت از ناخن های دست می باشد آنها را به طور مرتب کوتاه کنید.اگرچه رشد ناخن های پا به خاطر ضخیم و سفت بودن کمتر از ناخنهای دست است.
ناخن های پا باید به طور مرتب بررسی شوند و در صورت داشتن درد یا تغییر رنگ در ناخن که می تواند نشانه یک عفونت قارچی باشد حتما به پزشک مراجعه شود.

انجام مانیکور خانگی

برای انجام یک مانیکور زیبا در خانه ، قبل از استفاده از سوهان، ناخن آماده کنید آنها ممکن است زرد یا رنگی باشد که این اتفاق و برخی از سوهان ها و یا لاک ها اتفاق می افتد ۲ قاشق چای خوری شیرین را با آب نیمی از لیمو مخلوط کنید .
این مخلوط یک واکنش کوچک و ایمن ایجاد میکند نصف کاسه آب گرم را به مخلوط اضافه کرده و دستان خود را در آن حداقل به مدت ۵ دقیقه قرار دهید.
ناخن های خود را به شکلی که می‌خواهید سوهان بکشید. توجه داشته باشید برای جلوگیری از شکستن ناخن ها آنها را در یک جهت و نه در دو طرف سوهان کنید.
برای آنکه لاکی که به ناخن هایتان می زنید زیبا تر جلوه کند و برای مدت طولانی دوام داشته باشد پایه آن باید صاف و نرم باشد برای ملایم و نرم کردن ناخنها دو یا سه مرحله لازم است، که شامل: کوتاه کردن، سوهان کشیدن و جلا دادن به ناخن می باشد.
حتی اگر ناخن های سالمی داشته باشید، لازم است که از یک بیس کوت، بر روی ناخن استفاده کنید ، زیرا باعث صاف شدن ناخن قبل از اعمال لاک می شود. بیس کوت همانند یک سپر مانع از رسیدن رنگ لاک به ناخن می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن