رازهای داشتن پوست زیبا و شاداب در منزل

برای داشتن یک پوست زیبا، باید یک رویه زیبایی ساده و منظم را اتخاذ کنید. پوست، بازتابی از شیوه زندگی ماست. خواب، استرس، خستگی و رژیم غذایی بیش از حد چربی، اولین عناصری هستند که در چهره ما دیده می شوند.
برای داشتن یک پوست زیبا، بهترین راه این است که سبک زندگی سالم داشته باشید. لوازم آرایشی و بهداشتی خوب نیز، برای روال زیبایی شما ضروری است.
برای داشتن یک پوست زیبا ، لازم است که یک چرخه خواب منظم داشته باشید. یک رژیم متعادل، باعث جلوگیری از کمبود ویتامین ها و مواد مغذی پوست شده و مانع از خشکی پوست می شود، و برعکس، داشتن یک رژیم غذایی بیش از حد چرب، باعث ایجاد بیش از حد سبوم می‌شود.

پوست زیبا نیاز به لوازم و مراقبت های بهداشتی مناسب دارد

برای داشتن یک پوست زیبا، اولین گام این است که لوازم بهداشتی و مراقبت های لازم برای پوست خود را انتخاب کنید.
بسته به اینکه آیا پوست چرب، خشک، حساس و یا مخلوط داشته باشید، ضروری است مراقبت های مربوط به نوع پوست خود را انتخاب کنید.

راز داشتن پوست زیبا و درخشان
راز داشتن پوست زیبا و درخشان

اگر دارای پوست چربی هستید، یک لوسیون پاک کننده مناسب تر از شیر پاک کن که دارای مواد چرب می‌باشد، خواهد بود.
برعکس، اگر دارای پوست خشکی هستید، روغن های گیاهی یا شیر پاک کن به پوست شما حمله نکرده و از خشک شدن بیشتر جلوگیری می‌کنند.
بهمین ترتیب ، مرطوب کننده یا آرایش شما باید با نوع پوست شما، سازگار باشد. برای پوست های چرب، باید از پایه هایی که بیش از حد غلیظ هستند، اجتناب نمود، تا پوست را خفه نکنند،و بتوانند به افزایش میزان بیش از حد چربی پاسخ دهند.
کسانی که پوست براق دارند، باید مطمئن شوند که آرایش و مرطوب کننده های غیر کمدوژنیک برای جلوگیری از لکه های صورت انتخاب میکنند.
و در نهایت پوست های خشک، کرم‌های مرطوب کننده را جذب می کنند تا پوست را از تجاوزات خارجی محافظت کرده و پوست را نرم و هیدراته کنند.

پوست زیبا هر شب نیاز به شستشو دارد

برای زیبایی پوست و داشتن پوستی صاف و لطیف، باید بطور منظم از پوست خود مراقبت کرده و هر روز به آن رسیدگی کنید. مهمترین نکته برای رسیدگی به پوست، این است که هر شب آن را شستشو دهید. زیرا، در طول روز پوست تحت تغییرات دما قرار می گیرد و در معرض آلودگی و اشعه ماورا بنفش می‌باشد که همه زیر یک لایه آرایش ضخیم میباشند و در صورت شستشو ندادن، به پوست آسیب جدی می رسد.
بنابراین، در پایان روز باید از او مراقبت کنیم، تا روز بعد خوب به نظر برسد.

آرایش صورت را هر شب پاک کنید

در صورتی که طول روز آرایش دارید، از بین بردن آرایش و پاک کردن آن در شب به صورت کامل، ضروری است. زیرا، باعث جلوگیری از پوسته پوسته شدن پوست زیر کرم های پایه و ریزش مژه هایی که تحت رطوبت ریمل مژه و ابرو هستند، می‌شود.
برای از بردن بقایای آرایشی و آلودگی ها، چهره خود را با پاک کننده های مناسب نوع پوست خود تمیز کنید.
برای صاف کردن و مسدود نمودن حفره های پوستی، می توانید هفته ای یک بار یک اسکراب را انجام داده و پوست های مرده را از بین ببرید.
این کار به شما این امکان را می دهد تا پوست خود را احیا کرده و از تهاجم حفظ کنید. بعد از پاک کردن لوازم آرایشی از روی صورت با استفاده از یک مرطوب کننده آرایش خود را خاتمه دهید.

چرا منافذ پوست اهمیت دارند؟

پوست،عضوی از بدن است که نیاز به نفس کشیدن دارد. منافذ پوست باعث خروج عرق و غده های چربی از پوست می شوند.
ظاهر پوست به شیوه زندگی و همچنین سطح هورمونها بستگی دارد.
به طوری که، مردان بیشتر تحت تاثیر هورمون های مردانه با منقبض شدن منافذ قرار می گیرند. پوست مردان ،در هر صورت ضخیم تر از زنان است و به این ترتیب مستعد ابتلا به انواع حفره ها می باشند. زنان نیز در دوره هایی خاص مانند: بلوغ که سطح هورمونهای مردانه افزایش می یابد و منجر به تولید بیش از حد سبوم و انقباض منافذ می شود پوستشان دارای منافذ بیشتری شده و جوشهای سیاه و سفید می زند.
بعدها منافذ پوست ممکن است به صورت دوره‌ای گسترش یابند، به عنوان مثال: تحت تاثیر یک رژیم غذایی بیش از حد غنی از چربی و قند در طی قاعدگی، بارداری و یا یائسگی.

 جالب است بدانید | ۷ درمان خانگی و گیاهی برای از بین بردن سلول های مرده پوست
جالب است بدانید | دانستنی های مهم درباره بوتاکس و پرکننده های پوستی 

مزایای جوش شیرین و اسکراب آن برای پوست

اخیرا، با توجه به میل به زیبایی بیشتر در لوازم آرایشی بیکربنات، در ترکیب محصولات چند منظوره قرار دارد. این ماده، اقتصادی و آسان استفاده است که از آن به طور منظم برای بهداشت دهان و دندان استفاده میشود.
جوش شیرین، قدرت قلیایی دارد که باعث کاهش اسیدیته می شود. به همین دلیل است، که از آن برای تسهیل در هضم استفاده می شود. همچنین، می‌توان از آن برای صاف و نرم کردن پوست نیز استفاده نمود.
برای روشن کردن و نرم کردن پوست، استفاده از بی کربنات بسیار مفید است.
استفاده از یک اسکراب، به مدت ۵ دقیقه و یک بار در هفته، به شما کمک می کند تا یک پوست سالم، شفاف و زیبا پیدا کنید.
یک قاشق چای خوری بی کربنات سدیم (جوش شیرین) را یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کرده،و از آن عنوان یک اسکراب استفاده کنید. این اسکراب را با حرکات دایره ای و آب گرم بعد از ۵ دقیقه بشویید.
passeportsante

Tag

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن