۱۰ پرسش و پاسخ رایج درباره بیمه عمر ،شرایط و مزایای آن

درباره بیمه عمر حتما تا بحال شنیده اید . بیمه یکی از پرطرفدارن ترین نوع بیمه در سراسر جهان است که هر روز به روز طرفداران بیشتری را در اکثر کشورها به خود جلب می کند. اگر فرد در شرایطی فوت کند که هنوز افرادی تحت تکفل او قرار داشته باشند، استفاده از بیمه‌نامه‌ی عمر می‌تواند تفاوت زیادی در زندگی بازماندگان وی ایجاد کند و عزیزان او، دیگر نیازی به تقلا برای تأمین مخارج زندگی نخواهند داشت، چرا که از نظر مالی تأمین هستند. ولی با وجود این مزیت مهم، بسیاری از ما فاقد هر گونه پوشش بیمه عمر هستیم، در حالیکه همگی در برابر حوادث و بیماری‌های سخت، بسیار آسیب‌پذیریم. شاید بتوان گفت که بیمه عمر، مهم‌ترین محصول مالی است که در تمام عمر خود خریداری می‌کنیم.

در این مطلب از مجله روزنو ، از نمایندگی بیمه کارآفرین در کرج خواسته ایم مهمترین سئوالات درباره بیمه عمر را پاسخگو باشند .

درباره بیمه عمر
سئوالات رایج درباره بیمه عمر

۱- فلسفه بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

آرامش خیال امروز ، رفاه زمان بازنشستگی و تامین پشتوانه مالی بازماندگان در زمان غیبت سرپرست خانواده.
چون ما پدر و مادرها همیشه زنده و بالای سر خانواده خود نخواهیم بود، میتوانیم با بیمه عمرو سرمایه گذاری بیمه کارآفرین به لحاظ اقتصادی امنیتی را برای آنان فراهم کنیم.
در این نوع بیمه در هر دو حالت محتمل یعنی فوت بیمه شده در طول مدت بیمه یا حیات او ، در انقضاء بیمه ،پرداخت سرمایه بیمه نامه در تعهدات شرکت بیمه کارآفرین میباشد.

۲- من نگران آینده خانواده ام هستم ،چون هیچ اندوخته ای برای دوران پیری یا پس از مرگ خودم را ندارم .پیشنهاد شما چیست؟

قطعا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به تنها چیزی که فکر نمی کنند بیمه عمر است.
لذا ما در بیمه کارآفرین طرحی را اجرا می کنیم تحت عنوان بیمه عمر و سرمایه گذاری که تا امروز مورد توجه خیل عظیمی از مردم قرار گرفته است.شما میتوانید بصورت سالانه متنناسب با توان پرداختی خود سالانه حق بیمه ای را برای سرمایه گذاری در نظر بگیرید.

۳- حداقل و حداکثر سنی که میتوان تحت پوشش بیمه عمر قرار گرفت و مدت آن چقدر است؟

از نوزاد یک روزه تا ۶۵سال
سقف سن بیمه شده از ۷۰سال نباید تجاوز کند.
مدت بیمه نامه های عمرو سرمایه گذاری حداقل ۵ساله و حداکثر تا۳۰سال صادر میشود.

۴- مزایای خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری  چیست؟

• مشاوره بیمه ای در تمام طول مدت بیمه و نیز ارائه خدمات پس از فروش
• صدور یکساله بیمه نامه طرح تدبیر بیمه کارآفرین که شامل :
آتش سوزی – صاعقه – انفجار – سیل – زلزله – سرقت اثاثیه منزل – غرامت فوت و نقص عضو اعضای خانواده و همسایگان می شود.
• تخفیف بیمه نامه بدنه ۲۰%مازاد بر سایر تخفیفات
• صدور بیمه نامه ثالث بصورت اقساط

۵- اگر بیمه کارآفرین ورشکست شود و یا به هر دلیلی منحل شود ،تکلیف سرما یه های ما چه میشود؟

طبق ماده ۶۰ از قانون تاسیس بیمه مرکزی در صورت انحلال و ورشکستگی موسسه بیمه ، بیمه گذاران و بیمه شدگان و نیز صاحبان حقوق در بیمه عمر، حق تقدم در میان سایر رشته های بیمه ای دارند و بیمه مرکزی جبران خسارت می کند.

۶- بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه کارآفرین چه مزایایی دارد ؟

• پرداخت وام تا سقف ۹۰%اندوخته بدون اینکه نیاز به ضامن یا وثیقه ملکی داشته باشید.
• دریافت وجه نقد متناسب با اندوخته و نیاز بیمه گذار
• پرداخت هزینه درمان بیماری های خاص و صعب العلاج
• معافیت از پرداخت حق بیمه در زمان از کار افتادگی

۷- آیا بیمه عمر و سرمایه گذاری دفترچه درمانی هم دارد ؟

خیر – تنها پوشش درمانی در بیمه عمر ، بیماریهای خاص وصعب العلاج می باشد.مثل انواع سکته ،انواع سرطان ،پیوند اعضاء ، جراحی عمل قلب باز ،عروق کرونر که هزینه درمان این موارد تا سقف ۳۰۰میلیون ریال پرداخت میشود.

۸- اگر ما یک بیمه عمر از بیمه کارآفرین خریداری کنیم و چند سال حق بیمه پرداخت کنیم و دیگر قادر به ادامه قرارداد نباشیم .آیا پول های ما قابل برگشت است یا می سوزد؟

چنانچه شما قادر به ادامه قرارداد نبودید بیمه نامه را می توان بازخرید کرد.مشروط بر اینکه حداقل ۵ سال حق بیمه واریز کرده باشید کلیه واریزی های شما با سود متعلقه به شما پرداخت می شود ولی اگر زودتر از ۵ سال اقدام به بازخرید کنید بخشی از هزینه های اداری از مجموع پرداختی شما کسر خواهد شد . و مابقی حق بیمه به شما پرداخت میشود.

۹- چطور می شود در شرایطی که ما فقط یک روزاست از بیمه کارآفرین، بیمه نامه عمر گرفتیم و حق بیمه آن را مثلا به مبلغ ۲میلیون تومان پرداخت کردیم اگر حادثه ای پیش بیاید شرکت بیمه کارآفرین تا ۵۰میلیون تومان سرمایه فوت طبیعی می دهد و تا ۲۰۰میلیون تومان هم سرمایه فوت حادثه میدهد؟ آیا اینها حقیقت دارد؟

این پاسخ رو با یک مثال ساده میدهم.
حتما شما وسیله نقلیه دارید. تا حالا به این فکر کرده اید زمانیکه به شرکت بیمه مراجعه میکنید و برای بیمه کردن ماشین خودتون حق بیمه پرداخت میکنید ،شرکت بیمه در مقابل حق بیمه ناچیز شما چه تعهداتی رو برای شما در نظر میگیرد.مثلا شما برای یک پژو با شش سال تخفیف ۴۱۷۰۰۰ تومان حق بیمه واریز می کنید ولی بیمه کارآفرین در مقابل به شما تا سقف ۲۲۰میلیون تومان دیه ماه حرام و  ۱۶۵ میلیون تومان دیه ماه عادی یرای هر نفر پرداخت میکند. حالا شما تصور کنید در حادثه بیش از یک نفر فوت کند..شرکت بیمه متعهد پرداخت خسارت به همه افراد است.در واقع بیمه نامه یک پشتوانه برای ما می باشدوشرکت بیمه کارآفرین به امید اینکه بیمه گذار دچار حادثه نشود و از مزایای خوب بیمه نامه بهره مند شود افراد را تحت پوشش قرار میدهد.

۱۰- من یک کاسب هستم و دارای دو فرزند کوچکم که هزینه های درمانی بالایی را برای آنها پرداخت میکنم. برای بیمه تکمیلی میتوانم به شما مراجعه کنم؟

خیر – بیمه تکمیلی همانطور که از اسمش پیداست یک بیمه مکمل درمان است که نیاز به بیمه گر اول دارد و حتما باید از طریق کارفرما انجام شود و حداقل ۵۰نفر نیرو باشد.البته بطوریکه رابطه کارگری و کارفرمایی بین افراد باشد.

بیمه کار آفرین / نمایندگی عزیزی
تلفن های تماس جهت دریافت مشاوره رایگان :
۰۲۶-۳۶۶۰۳۲۵۹ – ۰۹۳۵۲۳۵۰۲۸۹

کلیدواژه: درباره بیمه عمر , درباره بیمه عمر و تامین آتیه , راهنمای بیمه عمر ,دانستنی هایی درباره بیمه عمر و تامین آتیه ,سئوالات رایج درباره بیمه عمر ,بیمه عمر و سرمایه گذاری,راهنمای بیمه عمر , درباره بیمه عمر بیمه کار آفرین,درباره بیمه عمر , درباره بیمه عمر و پس انداز , اطلاعات درباره بیمه عمر , اطلاعاتی درباره بیمه عمر , همه چی درباره بیمه عمر

شاید دوست داشته باشید :

نظر شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.