بهترین روشهای درمان خانگی موی چرب با مواد طبیعی

  • آشنایی با روشهای درمان خانگی موی چرب
  • مراقبت از از موهای چرب

داشتن موهای چرب به طور روزانه یک دردسر واقعی است. چربی در موها به طور ناگهانی ظاهر می شوند حتی اگر موهایتان را هر روز بشویید.
مو، از جمله اعضایی است که در زیبایی نقش ظاهر افراد به سزایی دارد. مراقبت از موها با توجه به انواع مختلفی که دارند ، اصول و قواعد خاص خود را دارد . در این مقاله از مجله روزنو ، راه کارهایی برای مراقبت از موهای چرب و خشک ارائه شده است که با پیروی از آنها می‌توانید چربی و خشکی بیش از حد مو را گرفته و موهای زیبا داشته باشید.
موهای چرب با افزایش میزان چربی در بدن ایجاد می شوند. به دلایل مختلف پوست باعث تولید سبوم بیش از حد و چربی پوست سر می شود و باعث می شود که موها چرب شوند.

درمان خانگی موی چرب
درمان خانگی موی چرب

به خودی خود چربی پوست چیز بسیار خوبی است ، زیرا کمک می کند تا موهای شما هیدراته بماند . با این حال زمانی که پوست سر بیش از حد چربی تولید کند ، موها کثیف شده و باعث ناراحتی فرد می شود.
برای بعضی افراد داشتن موهای چرب بخشی از ماهیت خود مو می باشد . درست مانند پوست که می تواند خشک ، مخلوط یا چرب باشد. اما این بدان معنا نیست که هیچ راه حلی برای کنترل آن وجود ندارد.

درمان خانگی موی چرب

برای اینکه موهای شما بیش از حد چرب نباشد ، چندین راه ساده روزمره می تواند به شما کمک کند که شامل:

– اجتناب از برس کشیدن بیش از حد موها

برس کشیدن بیش از حد ، پوست سر را تحریک کرده و از سوی دیگر باعث ایجاد چربی بیش از حد می شود.

– اجتناب از استفاده زیاد از شامپوی خشک

درست است که استفاده از شامپوی خشک راه حل خوبی برای از بین بردن موهای چرب می باشد ، اما استفاده از مقدار بیش از این شامپوها پوست سر را تحریک کرده و با چربی بیشتر پاسخ می دهد . در نتیجه ، نتیجه عکس به بار می آورد.

– لمس کردن بیش از حد موها

دست زدم مداوم به موها تولید سبوم را تحریک کرده و باعث چربی بیشتر موها می شود .علاوه بر این اگر دست ها کثیف نیز باشند ، موها بیشتر کثیف شده و سریع ترچرب می شود.

– موهای خود را به خوبی بشویید.

استفاده از آب داغ و سریع شستن موها را برای از بین بردن چربی مو فراموش کنید. برای از بین بردن چربی مو ، باید با دقت هر منطقه از مو را به خوبی با آب ولرم بشویید.

– اجتناب از زیاد شسن موها

اغلب افرادی که دارای موهای چرب هستند موهای خود را زیاد شستشو میدهند. حیرت انگیز است اگر بدانید زیاد شستن موها پوست سر را تحریک نموده و باعث تولید سبوم بیشتر می شود.

– محدود کردن مصرف غذاهای چرب

استفاده از غذاهای بیش از حد چرب باعث می شود که پوست سر نیز چرب شود.

 حتما بخوانید > بهترین روغن طبیعی برای پوست های مختلف کدام است؟ 

چگونگی انتخاب مراقبت های تطبیقی برای موهای چرب

برای موهای چرب نیاز به مراقبت مناسب مخصوص موهای چرب است

باید از استفاده شامپو برای موهای خشک اجتناب کرده و از شامپو برای موهای چرب استفاده کنید . اگر ریشه موهای شما چرب است ، اما به خاطر رنگ کردن دارای ساقه های خشکی می باشد ، میتوانید از یک شامپو مخصوص موهای معمولی به طور متناوب با شامپو برای موهای خوب استفاده کنید ، تا ساقه موهای شما بیش از حد خشک نشود.
اگر مجبور به شست و شوی هر روز موهای خود هستید ، از یک شامپوی شستشوی روزانه بدون آسیب رساندن به مو استفاده کنید.
در انتخاب شامپو می توانید از شامپوهایی که با خاک رس ترکیب هستند ، استفاده کنید که اجزای ایده آلی برای جذب چربی بیش از حد مو دارد .
در نهایت از شامپوهایی که بر اساس سیلیکون یا کلاژن هستند اجتناب کنید ، زیرا این نوع شامپوها برای موهای نرم و براق طراحی شده اما چون شستشوی آنها دشوار است و معمولا روی موها باقی می مانند ، باعث چرب تر شدن موها می شوند.

دارمان های طبیعی برای رفع چربی موی سر

برای مبارزه با موهای چرب داروهای طبیعی وجود دارند ، که می‌توانید آنها را انتخاب کرده و از آنها استفاده کنید.

جوش شیرین

شما می توانید با استفاده از جوش‌شیرین به جای شامپوی مخصوص موهای چرب ، موهای خود را بشویید. جوش شیرین یک پودر سفید رنگ است که در مخلوط با آب یک پاک کننده بسیار عالی ، ملایم و از بین برنده چربی پوست سر است. استفاده یک بار در هفته از جوش شیرین برای شستشوی موها باعث گرفته شدن چربی پوست سر میشود .
در نهایت علاوه بر مراقبت های مناسب و طبیعی می توانید به طب گیاهی تکیه کنید ، گیاهانی مانند بابا آدم یا گلودن برای پاک کردن چربی پوست سر عالی هستند.
همانند موهای چرب ، موهای خشک نیز می توانند دردسرساز باشند . زیرا خشکی بیش از حد باعث شکنندگی موها شده و شانه کردن و حالت گرفتن مو را با مشکل مواجه می کند.

چگونگی استفاده از ماسک موهای خانگی برای موهای خشک

برای انجام دستورالعمل های مراقبت از مو در خانه ابتدا باید بدانید که چگونه آنها را به درستی استفاده کنید. هنگام استفاده از ماسک موی خشک باید از زدن آن به ریشه مو اجتناب کنید.

 حتما بخوانید > 12 روش آسان برای از بین بردن بوی بد بدن 
 ماسک مو برای درمان خانگی موی چرب
– ماسک آووکادو

آووکادو ، دارای مواد تشکیل‌دهنده غنی از ویتامین است که پوست را عمیقاً تغذیه و مرطوب می کند و ایده آل برای موهای بسیار خشک است. برای تهیه ماسک دستورالعملهای زیر را انجام دهید:
یک عدد آووکادو را با زرده تخم مرغ و یک قاشق روغن زیتون مخلوط کرده و خوب به هم بزنید تا یک خمیر صاف و یکنواختی به دست آورید ، سپس این مواد را به موهای خود اعمال کنید و بگذارید یک ساعت روی سر بماند سپس بشویید.

– ماسک ماست و عسل برای نرم شدن موهای خشک

ماست و عسل نرم کننده های فوق العاده ای برای موهای خشک می باشند . برای آماده سازی این ماسک ، ماست را با دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط کرده تا یک مخلوط همگن به دست آید. این ماسک را به موهای خود اعمال کنید و بگذارید یک ساعت روی سر شما بماند.

– ماسک موز و تخم مرغ

موز، نیز مانند آووکادو میوه ای است که دارای ویتامین های کافی و خواص تغذیه کننده و آرام بخش است و عمل آن توسط چربی تخم مرغ تکمیل می شود و موها را به طور کامل و به شدت تغذیه می کند.
موز را له کرده و زرده تخم مرغ را به آن اضافه کنید و خوب به هم بزنید تا یک مخلوط یک نواختی به دست آید ، سپس این ماسک را به روی موهای خشک خود مالیده و به آرامی ماساژ دهید.
منبع

Tag

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن