چگونه بهترین تردمیل مناسب برای خود را انتخاب کنیم؟

راهنمای انتخاب بهترین تردمیل | در جوامع امروزی مبارزه برای تناسب اندام و حفظ وزن سالم  دغدغه بیشتر افراد است. افراد در جستجوی راه های جدید و بهتری هستند تا رژیم ورزشی خود را بدون نگرانی در زندگی خود حفظ کنند.

امروزه تعدادی دستگاه تناسب اندام وجود دارد که در میان همه آنها تردمیل با داشتن امکانات  مختلف طرفداران خاص خود را در میان علاقمندان به ورزش دارد. تصمیم به خرید و استفاده از تردمیل می تواند یکی از مهمترین مواردی باشد که برای تندرستی ممکن است انجام دهید.

تردمیل یکی از تجهیزات کاربردی و آسان برای استفاده های ورزشی می باشد ، که در صورت درست استفاده کردن از آن،  راه‌حل ایده‌آلی برای سوختن کالری ، کم کردن وزن و بهبود عملکرد سیستم قلبی عروقی می باشد. تردمیل یک ابزار باورنکردنی است که می‌تواند به تناسب اندام و کم کردن وزن کمک کند. اما مشکل اصلی این است که چگونه بهترین تردمیل را پیدا کنید .

راهنمای انتخاب بهترین تردمیل
راهنمای انتخاب بهترین تردمیل

در این مطلب از مجله روزنو ، در مورد مزایای استفاده از تردمیل ، انواع تردمیل های موجود در بازار و ویژگی های آن ها صحبت شده است که خواندن آن به شما کمک می کند تا برای انتخاب بهترین تردمیل تصمیم‌گیری کنید.

  • مزایای استفاده از تردمیل

تردمیل ها تجهیزات ورزشی بسیار خوبی برای تمرین دادن بازوها و پاها می باشند. آنها دارای تنظیمات سرعت هستند و شما را قادر می سازند تا سرعت مورد نظر خود را برای ورزش، روی این دستگاه انتخاب کنید. اگر شما مبتدی هستید می توانید بر روی تردمیل به آهستگی حرکت کنید. اما دونده های با تجربه تر می توانند توسط تنظیمات سرعت را افزایش دهند .تردمیل زمانی مناسب است که آب و هوا برای پیاده روی در خارج از منزل مناسب نباشد ، بنابراین در صورت داشتن تردمیل هیچ دلیلی وجود ندارد که زمانی که آب و هوا خوب نیست ورزش نکنید.

  • انواع تردمیل های موجود در بازار

تردمیل یکی از رایج ترین تجهیزات ورزشی است که از جمله ماشین آلات قابل اعتماد و کارآمد  به شمار می رود. اما زمانی که به آن فکر می کنیم تنها یک مورد  تردمیل را مد نظر قرار می دهیم.

هنگام انتخاب بهترین تردمیل ، باید در نظر داشته باشید که انواع مختلف تردمیل برای نیازهای فردی وجود دارد .

در این مقاله بر روی تردمیل های مختلفی که برای ورزش های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند تمرکز می شود. زیرا افراد برای تکمیل روش های ورزشی خاص خود نیاز به تنظیمات متناوب تردمیل دارند. به عنوان مثال فردی که ماراتون تمرین می کند در مقایسه با کسی که پیاده روی ساده انجام می دهد نیاز به یک تردمیل با موتور کیفیت بالا دارد.

با استفاده از این راهنمایی فوق العاده می توانید برای خرید تردمیل به راحتی تصمیم گیری کنید:

۱.  تردمیل بدون موتور برای پیاده روی

این نوع تردمیل یکی از  سبک های سنتی تردمیل است که در میان کسانی که برای تمرین در خانه به دنبال تردمیل هستند محبوب می باشد. تردمیل بدون موتور ، توسط کسانی که در ماه های تابستان به بیرون رفته و در پارک ها قدم می زنند اما در طول زمستان به خاطر سرما و یخبندان مجبور به خانه نشینی یا ثبت نام در باشگاه های ورزشی هستند ، مناسب است.

این نوع دستگاه ، برای سوزاندن چربی و کار کردن عضلات و ماهیچه ها مناسب است ، زیرا باید با قدرت وزن و پاهای خود تسمه را بچرخانید. از مزایای تردمیل بدون موتور علاوه بر ارزان بودن می توان به استفاده نکردن از برق و کاهش پول برق اشاره نمود.

از این دستگاه به دلیل آن که سر و صدای موتور را ندارد می توانید به هنگام تماشای تلویزیون و گوش دادن به موسیقی استفاده کنید.

۲. تردمیل موتور دار برای پیاده روی

تردمیل دارای موتور یک دستگاه الکتریکی برای پیاده روی است ، که در آن  با استفاده از موتوری که درون آن تعبیه شده است شرایط برای پیاده روی یا دویدن فراهم می شود . در این نوع تردمیل ها می توانید سرعت تسمه را با استفاده از تنظیمات داشبورد تنظیم کنید تا اطمینان حاصل شود که سرعت راه رفتن یا حرکت برای حالت معمول شما مناسب است.

برخلاف تردمیل های بدون موتور ، این دستگاه را می‌توان به صورت شیب دار یا صاف استفاده کرد و حرکات موتور فشار روی مفاصل را کاهش می دهد.

این وسیله را می‌توان در خانه استفاده کرد اما به عنوان یک تردمیل برای پیاده روی مرسوم نبوده و  جمع و جور نمی باشد.

این دستگاه همچنین برای سوزاندن چربی و ایجاد عضله موثر است و برای بیماری های قلبی و عروقی مفید می باشد. با این حال این نوع تردمیل زیاد مقرون به صرفه و ارزان  نبوده و موتور آن ایجاد سر و صدا می کند.

  • ویژگی های مهم تردمیل

مزیت اصلی استفاده از تردمیل این است که شما می توانید بدون  توجه به شرایط آب و هوایی تمرینات خود را در خانه نیز انجام دهید. بسیاری از مردم بجای عضویت در باشگاه ترجیح می دهند که یک تردمیل در خانه داشته باشند. در زیر موارد مهمی که هنگام خرید تردمیل باید به آنها توجه کنید آمده است که عبارتند از:

  • بدنه تردمیل

بدنه تردمیل باید از استحکام و قدرت لازم برای تحمل وزن شخص برخوردار باشد . جنس بدنه بیشتر تردمیل هایی  که در بازار به فروش می رسند از فولاد بوده و در برخی از آن ها علاوه بر فولاد از نوعی آلومینیوم مقاوم نیز برای تحمل وزن های بالا استفاده شده است.

از آنجایی که  افرادی که به باشگاه های ورزشی مراجعه می کنند دارای وزن های مختلفی می باشند، بنابراین باید در این مکان ها از تردمیل های استفاده شود که  دارای بدنه با مقاومت و استحکام زیاد می باشد.

  • قدرت موتور

یکی از عواملی که موجب تفاوت قیمت در تردمیل های مختلف می شود قدرت موتور آن می باشد . بطور کلی قدرت موتور ها در تردمیل از ۱ تا ۷ اسب بخار متفاوت است و از آنجایی که موتور انرژی لازم ‌برای حرکت تسمه را فراهم می کند بنابراین هرچه قدرت موتور بیشتر باشد هزینه خرید آن تردمیل نیز بیشتر است.

در تردمیل های خانگی معمولاً دستگاه با استفاده از جریان مستقیم برق کار می کنند که این نوع موتورها  به موتورهای DC معروف هستند. از مزایای این نوع موتورها می‌توان به ارزان تر و کم صدا تر بودن آن و همچنین سادگی کار با آن اشاره نمود. معایب موتورهای DC شامل کم شدن طول عمر موتور در صورت استفاده در حالت گرم شدن می باشد.

اما تردمیل هایی که در باشگاه های  ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند از برق شهری یا همان فاز و نول  که جریان در آن به صورت متناوب است استفاده می کنند. این نوع موتورها به موتورهای AC  معروف هستند.

استفاده بدون وقفه بدون خاموش کردن تردمیل و بازدهی زیاد آن از مزیت های این موتور بوده و هزینه بالا و پر سر و صدا بودن صدای موتور نیز از معایب آن می‌باشد.

  • حداکثر سرعت تردمیل

قبل از اینکه تردمیل بخرید ، باید مشخص کنید که می خواهید چه استفاده ای از آن داشته باشید ؟ می خواهید بر روی آن راه بروید ، بدوید یا هر دو مورد را انجام دهید؟ در بیشتر تردمیل ها خواهد اکثر سرعت برای راه رفتن روی آن 3 تا 7 کیلومتر بر ساعت می باشد. این سرعت برای دویدن روی همان تردمیل ۶ تا ۱۰ کیلومتر در ساعت می شود که این سرعت ها برای استفاده های عمومی مناسب می باشد.

  • میزان تحمل وزن توسط تردمیل

برای خرید تردمیل باید از میزان وزنی که این دستگاه با اعمال شیب و بدون ایجاد مشکل در موتور می تواند تحمل کند اطلاع یابید . در صورتی که این تردمیل را برای خانه تهیه می کنید  بالاترین وزنی که در افراد خانواده تان وجود دارد را باید در نظر بگیرید. اگر یکی از افراد خانواده شما دارای ۱۱۰ کیلوگرم وزن می باشد باید تردمیلی انتخاب کنید که قدرت موتور آن ۱۲۰ کیلوگرم بوده و ابعاد دستگاه ، تسمه و غلطک نیز زیاد باشند.

  • قابلیت ضربه گیری

در تردمیل هایی که دارای شیب برقی می باشند و  اخیراً به بازار وارد شده اند ، قابلیتی ایجاد شده است که باعث می‌شود تا هنگام راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل به زانوها و مفاصل پا آسیب وارد نشود و برای این کار لاستیک های ضربه گیری که بسیار منعطف می باشد زیر تخته تردمیل نصب کرده اند که این لاستیک ها فشار را از روی مفاصل زانو و کمر برمی دارد.

  • دیگر امکانات

از جمله امکانات  دیگر تردمیل می توان به موارد زیر اشاره نمود: مانیتور تردمیل که با صفحه نمایش ال سی دی (LCD) یا ال ای دی ( LED) روی آن به صورت لمسی قرار دارد.

سیستمی برای خنک کردن بدن ورزشکار
ویبراتور و ماساژور و…

باتوجه به مواردی که در این مقاله درج کرده ایم می توان نتیجه گرفت که تردمیل یکی از بهترین تجهیزات تناسب اندام در جهان است .

از این وسیله علاوه بر باشگاه های ورزشی می توان به راحتی در خانه نیز استفاده نمود. فقط کافیست با توجه به نیاز و مقدار استفاده ای که قرار است از این وسیله شود نوع آن را انتخاب نمود.

0

به این مطلب چند ستاره می دهید؟

User Rating: 4.65 ( 1 votes)
Tag

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن