ترفندهای کشیدن خط چشم برای افراد مبتدی

یکی از مواردی که برای آرایش چشم استفاده می شود ، کشیدن خط چشم می باشد . چشم ها یکی از اعضای صورت می‌باشند که در زیبایی صورت نقش زیادی دارند. به همین دلیل آرایش چشم نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و باید برای حفظ سلامت چشم از لوازم آرایشی مناسبی استفاده نمود.

از آن جا که حالت  چشم های افراد مختلف متفاوت بوده و به صورت های  بادامی،  کشیده،  گرد ، گربه ای ،ریز و درشت می باشد ، بنابراین مهم است که چشم ها را به گونه ای آرایش نمود تا زیبایی آن ها دو چندان شوند.

در  این مقاله در مورد این نوع لوازم آرایشی ، انواع خط چشم و طریقه استفاده از آن صحبت کرده ایم. اما قبل از همه این موارد ابتدا باید بدانید که خط چشم چیست تا بتوانیم شما را در انتخاب بهترین خط چشم و طریقه کشیدن آن یاری کنیم.

  • خط چشم چیست؟

یکی از محصولات آرایشی پرطرفدار در بین خانم ها خط چشم می باشد که به صورت خطی ظریف و نازک در بالا و پایین چشم  کشیده شده و  برای چشم قاب ایجاد می کند.

با کشیدن خط  چشم در حالت های مختلف می توان به چشم ها حالت داد .این محصول آرایشی از ترکیب آب ، ماده رنگی و یک ماده که مانند صمغ بوده و مواد را به حالت ژله ای در می آورد به همراه مواد خیس کننده تشکیل شده است. تاریخ انقضای این وسیله آرایشی معمولا در عرض یک سال آن تمام شده و نباید از آن استفاده ننمود.

ترفندهای آرایشی برای کشیدن خط چشم
ترفندهای آرایشی برای کشیدن خط چشم
  • انواع خط چشم

خط چشم دارای انواع مختلفی می باشد که افراد باید خطچشم ‌مناسب خود را با توجه به سازگاری آن بر روی پوست انتخاب کنید . انواع خط چشم ها شامل موارد زیر می باشند:

  • خط چشم مدادی
  • مایع
  • ژله ای
  • ماژیکی

خط چشم مدادی

این نوع خط چشم ها که از رایج ترین خط چشم های مورد استفاده خانم ها می باشد ، مانند مداد بوده و با توجه به جنس آن ها که از نوع مرغوب یا بدون کیفیت باشند دارای انواع نرم و ملایم یا خشن و زبر هستند. خط چشم هایی که از کیفیت بالایی برخوردار می باشند نرم و ملایم بوده و به راحتی پشت چشم کشیده می شود. این نوع خط  چشم ها همچنین به راحتی از روی پوست پاک می شوند.
اما خط چشم های نامرغوب که به صورت سفت و خشن هستند به سختی روی پوست کشیده شده و پس از کشیده شدن نیز  پاک شدن شان کمی زمان می برد.

خط چشم مایع

کار کردن با این نوع خط چشم ها کمی سخت بوده و نیاز به دقت زیادی دارد . لازمه خط چشم کشیدن با خط چشم های مایع تمرین زیاد است . به گونه ای که باید ابتدا با خط چشم های دیگر تمرین نموده و پس از پیدا کردن مهارت در زمینه کشیدن خط چشم  از این نوع خط چشم ها استفاده نمود.
نکته ای که برای کار با خط چشم های مایع باید در نظر بگیرید این است که هنگام کشیدن خط چشم دست ها باید ثابت بوده و لرزش نداشته باشند .
همچنین برای کشیدن بهتر است از میانه ‏پلک شروع به کشیدن کرده و خط را تا قسمت بیرونی چشم امتداد دهید ، سپس این کار را از گوشه درونی به سمت میانه پلک تکرار کنید.

خط چشم ژله ای

نوعی خط چشم است که در ظرف های مخصوص نگهداری می‌شود و برای کشیدن آن پشت پلک چشم باید از قلم استفاده نمود.
از آنجایی که کار کردن با این نوع خط چشم نیز راحت نبوده و معمولا دست به هنگام  خط چشم کشیدن لرزش دارد ، ممکن است نتوانید مدلی که مد نظرتان است را بر روی پلک های تان پیاده کنید.
این نوع خط چشم ها همانند کرم بوده و بیشتر برای آرایش های غلیظ استفاده می شود ، اما بخاطر ماندگاری زیادی که بر روی پلک دارد دارای طرفدار های خاص خود می باشند.

خط چشم ماژیکی

یک نوع خط چشم که جز خط چشم های مایع  اما به صورت ماژیکی می باشد ، خط چشم ماژیکی نام دارد و باعث زیباتر شدن حالت چشم ها می شود.
استفاده از این نوع خط چشم بسیار راحت بوده و بنابراین طرفداران زیادی دارد . این نوع خط چشم ها دارای ماندگاری بالایی بوده و به علت رقیق بودن این نوع خط چشم ها باید از آن دو یا سه لایه بر روی پلک  کشید.

  • آموزش کشیدن خط چشم مایع برای افراد مبتدی

اگر شما هم از افرادی هستید که آرایش کردن را دوست دارند اما با کشیدن خط چشم مشکل دارند و این کار برایشان سخت بوده و نمی توانند خط صافی پشت چشم هایشان بکشند ، پیشنهاد می‌کنیم مراحل زیر را برای کشیدن خط چشم مایع انجام دهید:

خط چشم های مایع به صورت مویی و ماژیکی وجود دارند . در خط چشم های ماژیکی این مایع در نوک قلم آن که مانند ماژیک است جمع می شود ، اما در خط چشم های مویی باید قلم را درون ظرف مایع فرو برده و آن را آغشته به مایع خط‌ چشم کنید.

برای انجام این کار لازم است پس از انجام آرایش های معمول چشم مانند سایه زدن و.. چشمی که می خواهید بر روی آن خط چشم بکشید را ببندید. سپس دست خود را بر روی جایی مانند میز ثابت کنید تا دستتان هنگام کشیدن خط چشم نلرزد. سپس  شروع به کشیدن خط چشم کنید .

استفاده از آینه برای این انجام این کار سلیقه‌ای بوده و شما می توانید از آیینه بزرگ و یا از یک آینه کوچک در دست دیگر استفاده کنید . اما مزیتی که آینه های کوچک نسبت به آینه های بزرگ دارند این است که می توانید آینه را با دست به جلوی صورت نزدیک کرده و پلک خود را از زوایای نزدیک و بهتر ببینید.

برای کشیدن خط چشم از کشیدن خط ساخت و یکنواخت روی پلک چشم خودداری کنید ، زیرا این کار مخصوص افرادی است که به صورت حرفه ای خط چشم کشیدن را انجام می دهند . از آنجایی که شما مبتی هستید باید سعی کنید که کشیدن خط چشم را ابتدا با خط های کوتاه و یا نقطه در فواصل یکسان و منظم شروع کنید و در پایان این خط ها و نقطه ها را به یکدیگر وصل کنید.  پس از کشیدن خط صاف بر روی پلک چشم نوبت به گوشه های بیرونی چشم می باشد.

شما باید توسط خط چشم دنباله کوچکی در امتداد خط داخل چشم در قسمت بیرونی چشم بکشید که این خط باید به سمت بالای چشم بوده وزاویه آن با خط پلک پایین یکی باشد.
در صورتی که دوست دارید خط چشم تان کمی ضخیم باشد می توانید بر روی همان خطی که کشیده اید یک خط دیگر کشیده شده تا ضخیم تر شود.

پس از انجام این کارها لازم است که صاف بودن خط ها و ایرادات کار را بررسی کنید و در صورتی که در بعضی جاها  خط چشم دچار پس زدگی  به بیرون از خط شده است آن را با گوش پاک کن یا یک برس آرایشی کوچک پاک کنید.

آخرین مرحله آرایش چشم زدن ریمل است که توسط آن زیبایی چشمان دو چندان می‌شود.
با توجه به موارد ذکر شده در بالا برای داشتن یک آرایش و میکاپ زیبا استفاده از مواد آرایشی با کیفیت و مرغوب که با پوست سازگار بوده و پوست را دچار ناراحتی های پوستی مانند خشکی و یا آلرژی نکند مهم است.

خط چشم نیز یکی از لوازمات آرایشی برای داشتن یک آرایش زیبا می باشد ، اما از آنجا که این عنصر بر روی پلک چشم به کار می‌رود و چشم نیز از اعضای حساس صورت و بدن می باشد لازم است در انتخاب و خرید آن دقت لازم به عمل آید تا از رسیدن زیان‌های جبران‌ناپذیر جلوگیری شود.

برای آن که بتوانید به صورت حرفه ای خط چشم کشیده به طوری که به آرایش صورت جهت داده و حالت چشم ها را به صورت زیبایی تغییر دهید ، لازم است تمرینات زیادی انجام دهید تا بتوانید این کار را بدون لرزش دست انجام دهید.
منبع : ruzeno.com

0

به این مطلب چند ستاره می دهید؟

User Rating: 4.65 ( 1 votes)
Tag

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن