چگونه بوسیله انواع سایه چشم، چهره زیباتری داشته باشیم؟

انواع سایه چشم ، از لوازم آرایشی هستند که باعث جذابیت و زیباتر شدن چشم ها می شود . انتخاب این ماده آرایشی که در رنگ های مختلف موجود می باشد ، با توجه به تن رنگ پوست فرد ، رنگ موها و غیره می باشد. از سایه چشم بر روی پلک چشم نیز استفاده می شود.
با استفاده از سایه چشم می توان گیرایی چشم ها را بیشتر نموده و به آن برجستگی و بعد خاصی بخشید. در این مطلب ، ضمن اشنایی با انواع سایه ، ترفندهای استفاده از آنها را شرح داده ایم.

• انواع سایه چشم

سایه چشم دارای انواع مختلفی می باشد که با توجه به فرمول به کار رفته در ساخت آن ها ، کیفیت و تاثیر آن بر روی پوست با یکدیگر متفاوت می باشند و شامل موارد زیر هستند:
سایه پودری ، سایه چشم مایع ،سایه چشم کرمی و سایه چشم مدادی.

انواع سایه چشم
انواع سایه چشم

• سایه چشم پودری

این نوع سایه چشم برای افرادی که در کشیدن سایه مبتدی می باشند ، مناسب می باشد و خود نیز از سه نوع مات که برای استفاده در طول روز مناسب می باشد ، اکلیلی که این نوع سایه ها به دلیل وجود کریستال های درخشان روشن در آن موجب جذابیت بیشتر چشم ها شده بنابراین بیشتر در جشن ها و مهمانی ها استفاده می شود و سایه براق برای استفاده در شب می باشد، تشکیل شده است.

• سایه چشم مایع

این نوع سایه ها همانند رژ لب های مایع بوده و استفاده از آنها بسیار آسان است . بنابراین به مبتدیان پیش‌ نهاد می‌شود برای کشیدن سایه ابتدا به سراغ سایه چشم های مایع بروند.
سایه های مایع به صورت تک رنگ در بازار قابل فروش است . یکی از مواردی که در هنگام خرید سایه چشم مایع باید به آن توجه کرد ، این است که اگرچه کشیدن این نوع سایه ها آسان است اما به دلیل آن که به سرعت روی چشم خشک می‌شوند، کنترل کردنشان سخت است.

• سایه چشم کرمی

این نوع سایه ها به دلیل این که خود حالت چرب دارند ، برای استفاده روی پوست های چرب گزینه مناسبی نمی باشند.
سایه های کرمی در ظرف های کوچک بوده و مانند سایه چشم مایع به صورت تک رنگ فروخته می‌شوند . با توجه به آن که استفاده از آن ها راحت می باشد ،به همین دلیل محبوبیت زیادی در بین افراد دارند .
استفاده از قلموهایی که سر بزرگتری دارند برای اعمال این نوع سایه ها مناسب می باشد ، زیرا مانع پخش شدن و ریختن آن می شوند.

• سایه چشم مدادی

یکی از سایه های چشم که به خاطر فرمولاسیون خاص دارای ماندگاری بالا و و تنوع رنگ زیادی می باشد، سایه چشم مدادی است که معمولاً برای آرایش هایی با سبک ساده به کار می رود. کار با این نوع سایه بسیار آسان بوده به دلیل قابلیت حمل راحتی که دارد دارای طرفداران زیادی می باشد .
این نوع سایه به‌ راحتی در قسمت پایینی پلک چشم و گوشه های داخلی قابل استفاده می باشد.

• آموزش سایه زدن

از آنجایی که آرایش های ملایم و سبک به چهره طراوت و نشاط می‌دهد ، در نتیجه باعث کمتر به نظر رسیدن سن می شود . علاوه بر این از آن جایی که سایه کشیدن باعث درشت و ریز شدن چشم ها و یا از هم فاصله گرفتن و یا کم شدن فاصله چشم ها می شود، بنابراین رعایت اصول سایه زدن از جمله مواردی است که هنگام آرایش چشم باید به آن توجه نمود. برای کشیدن یک سایه ساده اما شیک اینگونه اقدام کنید :

1- زیرسازی پشت پلک چشم را به طور کامل توسط پرایمر پوشش بدهید . افراد مبتدی بهتر است با کمک نوک انگشت خود از یک سایه بسیار کمرنگ برای زیرسازی آرایش و پوشاندن پشت پلک چشم استفاده کنند. اما افرادی که مهارت زیادی در کشیدن سایه دارند ، می‌توانند از قلمو برای این کار استفاده کنند.

2- پس از انجام زیرسازی بهتر است از یک رنگ سایه که کمی تیره تر از رنگ زیر سازی می باشد ، بر روی پلک هایتان استفاده کرده و باعث بعد بخشیدن به چشم هایتان شوید. استفاده از رنگ تیره در سایه باعث می شود تا چشم ها حالت و زیبایی منحصر به فردی به خود بگیرند. معمولا رنگ های تیره روی چین و چروک ها بیشتر استفاده می شوند.

3- در مرحله آخر برای کامل کردن آرایش و سایه زدن چشم ، بهتر است گوشه های بیرونی چشم را با سایه تیره تری پر کنید.
برای محو کردن مرز بین رنگ های استفاده شده در سایه چشم ، بهتر است از فید کردن یا محو کردن مرزها استفاده کنید . فید کردن را باید توسط حرکات رفت و برگشتی روی پلک چشم برای محو کردن مرزها انجام دهید.
در صورتی که فقط از دو رنگ سایه بر روی پلک هایتان استفاده کردید ، باید با استفاده از یک قلم و حرکت چرخشی فید کردن را انجام دهید.
کشیدن خط چشم و ریمل زدن معمولا بعد از انجام سایه صورت می گیرد.

• نکاتی در مورد استفاده از سایه چشم

1- قبل از استفاده از سایه چشم لازم است برای صاف کردن پلک چشم از کرم بر روی آن استفاده کنید‌.
2- برای بالا بردن پلک و ابروها و بلندتر بنظر رسیدن پلک ها از سایه سفید در قسمت پایین ابرو استفاده کنید.

3- افرادی که دارای چشم هایی به رنگ آبی روشن می باشند ، برای زیبا و جذاب تر شدن پلک های شان بهتر است از رنگ قهوه ای ، مسی و نارنجی استفاده کنند.
4- افرادی که دارای پوست‌های روشن هستند ، بهتر است از سایه های تیره و بلعکس افرادی که دارای پوست تیره هستند باید از سایه های روشن تر استفاده کنند.

5- برای ماندگار شدن آرایش چشم قبل از اعمال هرگونه لوازم آرایشی ابتدا از تمیز بودن پوست و عاری بودن از هرگونه چربی و لوازم آرایشی مطمئن شوید.
6- یکی دیگر از موارد مهمی که هنگام سایه زدن باید رعایت شود این است که گوشه داخلی چشم ها باید با رنگ روشن و گوشه بیرونی چشم ها با رنگ تیره پر شوند تا زیبایی و جذابیت چشم ها چند برابر شود.

7- پس از اعمال سایه چشم و کشیدن خط چشم ، برای آن که چشم ها جذاب تر و درشت تر به نظر بیایند بهتر است از فرمژه قبل از اعمال ریمل چشم استفاده کنید.
8- افرادی که دارای پلک های ورامده یا به اصطلاح پف کرده هستند ، برای دوام آرایش بهتر است از رنگ‌های روشن مات استفاده کنند.

Tag

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن